30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

GLOSA: Veřejná správa se nesmí stát směšnou

V devadesátých letech minulého století jsem navštěvoval na brněnské právnické fakultě mj. semináře vedené tehdejším mladým a na právnické poměry vtipným vyučujícím doktorem Pavlem Blažkem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Křivan 10.12.2022 11:45

Aby si sousedi méli kde odplivnout.

R. Langer 11.12.2022 5:36

Dostali byste pokutu za porušení GDPR. Úplně bez legrace. Vážně. ;-)

I. Schlägel 10.12.2022 10:49

Byrokracie. Dělá to, k čemu má motivaci. Nedělá to, k čemu jí motivace chybí.

R. Langer 10.12.2022 10:59

No, evidentně je tedy hlavním cílem buzerovat lidi. Například takové, kteří vytváří pracovní místa. Slušnému bezďákovi by se to stát nemohlo, ten nikoho nediskriminuje. ;-D

I. Schlägel 10.12.2022 11:13

Hlavním cílem většiny lidí je mít se dobře a moc se při tom nenadřít. Vedlejším produktem ve státním sektoru je mimo jiné buzerace lidí, což by se sem tam dalo vydržet, kdyby to nestálo majlant. V soukromém sektoru lze občany buzerovat podstatně hůře než ve státním, protože občan je ve vítané pozici zákazníka hlasujícího svou vlastní peněženkou a vlastníma nohama, čehož si je soukromník vědom a této skutečnosti podřizuje svůj přístup k občanovi, aby o něj jako o svého zákazníka nepřišel. Tento faktor ve většině státních pracovních pozic chybí a podle toho to vypadá. Více státu!!!:-)

L. Písařík 10.12.2022 10:39

Zaznamenal jsem, že v běžných restauracích se pohybuje obvykle servírka, ale pokud jdete do exklusivních podniků, obslouří vás číšník. Čím to asi je? Možná, že tím, že návštěvníci jsou převážně pánové kteří vyžadují i komfortní služby na úrovni poradce v oboru konsumace jak jídel tak a hlavně, vín.

J. Jurax 10.12.2022 12:50

Budiž.

Ale ze stejného důvodu jako v případě servírky si nemůžete podat inzerát poptávající jen číšníka, aniž by na Vás nedopadla trestající ruka zákona - tedy pokud si prohřešku ouřad všimne nebo Vás někdo nenabomzuje.

P. Kopáček 10.12.2022 10:28

Veřejná správa se stala směšnou a ubohou už dávno... Rv

K. Křivan 10.12.2022 11:45

Už za Marie Theresie ?

M. Malovec 10.12.2022 9:03

A co když chce hospodský jen servírku, proč by měl do své hospody přijímat nadiktovanou osobu? Stejně je to od státu jen pokrytectví. Hospodský si přijme koho bude ctít stát, nestát. A jak to zájemcům naznačit? "Hledám servíra/ku. Štamgasti si přejí ...ku." A je to jasné

P. Diviš 10.12.2022 9:12

No právě. Prostě je to politicky korektní pitomost.

K. Křivan 10.12.2022 11:49

Jako (takřka) vše, co přišlo a přichází z Bruselu.

M. Šejna 10.12.2022 9:02

Já jsem doposud nepochopil, za co vlastně dostal ten podnikatel pokutu. Pokud hledá servírku, tak hledá servírku a nikoli horníka.

A kdo vlastně toho podnikatele udal? Vždyť úředník většinou sám od sebe přestupky neřeší. Přestupek musí někdo na úřad hlásit, aby to pak úředník začal řešit.

P. Diviš 10.12.2022 9:12

Údajně šel nějaký inspektor kolem a cedulku viděl.

F. Navrátil 10.12.2022 9:17

Udavačství mají v popisu práce aktivisté z parazitických neziskovek. Absurdně placených z peněz občanů, tedy i podnikatelů, které udávají a šikanují.

R. Langer 10.12.2022 10:57

Ano, vy toho nechápete víc, to jsem si všimnul. ;-)

M. Macková 10.12.2022 9:01

Pěkné, vtipné a konečně něco pro úsměv: ...Mimochodem kamarád-zubní lékař hledá chůvu, neměl by do oznámení připsat, že hledá i „chovatele“...??

K. Křivan 10.12.2022 13:11

Kdyby hledal kojnou, co by asi musel napsat ?

J. Jurax 10.12.2022 13:17

Kojitele. Nebo kojného, případně kojáka. Slovník spisovné češtiny nejda s dobou zde dosud mlčí.

V. Dosoudil 10.12.2022 9:00

"Opravdu zde nestačilo napomenutí, a aby restauratér následně připsal fixem k inzerátu na dveřích „číšník – servírka“ ? " Už toto považuji za nepřijatelný zásah do soukromého podnikání, ustupování zlu a prznění osvědčeného řádu.

F. Navrátil 10.12.2022 8:12

Veřejná správa není směšná. Je nefunkční. Je zablokována množstvím povětšinou nesmyslných zákonů, vyhlášek, nařízení a předpisů, které kdyby úředníci dodržovali, stát by přestal fungovat. A své zaměstnace by si měl vybírat zaměstnavatel, pro kterého budou pracovat a který je bude platit.

P. Diviš 10.12.2022 9:15

Zatím ještě si je vybírá, ale soudruzi a soudružky v Bruseli už se snaží o kvokvokvoty pro vyšší pozice. Mimo to nesmíte jasně napsat, koho chcete, protože "diskriminace". Starších, mladších, genderová, rasová, ... kdovíjaká. To je EU.

R. Langer 11.12.2022 5:39

Ale soudruhům z Brusele vy přece fandíte, pokud se nepletu? 8-o

P. Hák 10.12.2022 8:03

Tak ono vyšetřování chlebíčkového teroristy taky mělo svůj půvab.

https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/chlebicky-z-valka-ukrajina-politik-spd-jilemnice.A220421_113951_liberec-zpravy_gabr

J. Novák 10.12.2022 7:34

Pokud chce někdo dělat servírku, nechť jde dělat servírku, byť je to chlap. A nebo servíra a nebo dnes i 'to' servíro? Takhle daleko jsme to od vládou absolutního fialového zmaru totáhli, i když připouštím, že počátky těchto idiotismů byly poněkud dříve.

J. Jurax 10.12.2022 13:06

Jistě.

Ale musí nalézt zaměstnavatele, jenž ho jako servírku zaměstná.

A tady je v nařízeních EU dosud skulina, jež umožňuje nepřípustnou diskriminaci, neboť není euronařízení povinně implementované do našeho právního řádu, jež by nařizovalo a přikazovalo pod hrozbou sankce zaměstnavateli přijmout osobu libovolného pohlaví, věku, rasy a vzhledu jako servírku, když o místo projeví zájem. Zatím je tohle ještě furt na libovůli majitele, i když pravda už dnes si musí při odmítání dát pozor na hubu.

I. Pávek 10.12.2022 6:33

No jo, i já jsem se dopustil diškriminácie když jsem tady veřejně nabízel gaunerovi u mě funkci na pozici SPOP. :-(

R. Langer 10.12.2022 6:06

Jak říkám, probrali jste se hodně pozdě. Takovou pokutu jsme dostali už před 10 lety.

A bude hůř. Ale stejně mě nikdo neposlouchá... :-(

T. Vodvářka 10.12.2022 6:00

A co když doktor hledá sestru? Fakt musí napsat i to, že by případně přijal i bratra?

Je smutné, že všichni řeší důsledek jednoho rozhodnutí, pod nímž je někdo podepsán. Mne zajímá ten jedinec, který to všechno sepsal a pokutu udělil. Ten by měl být veřejně poptáván....

R. Langer 10.12.2022 6:08

ANO, MUSÍ, A NENÍ TO VTIP. Je to naopk zcela běžná praxe, už se to veřejně vůbec neřeší, dávno všichni ohnuli hřbet. ;-€