Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

GLOSA: Test dr. Pekovou

Soňa Peková je veřejně známá osoba. Patřila k ikonám nekonformistů. Před dvěma lety, když se pandemie covidu rozjížděla, jako první oponovala vládní covidové politice. Coby genetička budila důvěru, byť ta časem pominula.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
SK

Nejvyšší správní soud (NSS) dal minulý týden za pravdu stížnosti proti diskriminaci neočkovaných, jak ji loni na podzim zavedla Babišova vláda. Podle NSS byl režim, kdy se neočkovaným nejprve testem podmiňoval, posléze úplně odpíral přístup do restaurací a hotelů, nezákonný. Připomeňme si, že s tímto režimem se až do února ztotožnila a nesla ho i Fialova vláda.

https://echo24.cz/a/SxTCm/byla-to-diskriminace-zapomente (27.4.22)

Jenom si dovoluji připomenout notoricky známou věc, že v případě trestného činu diskriminace ve smyslu ustanovení § 402 TZ je trestná i příprava a že v případě tohoto trestného činu není promlčecí lhůta.

0 0
možnosti
Foto

Už mnoho let se setkávám s něčím...

Víte, o paní Pekové nemám nijak dobré mínění. Ale ohledně toho Putina si nejsem zcela jist. Bůhví co řekla, v jakém kontextu, a co vlastně měla by mysli.

0 0
možnosti
JF

Tak Ukrajinci vypravili své teroristy zlikvidovat tu Púťpúťpúťovu tlamu Solovjova a aby byli v Rusku jó nenápadní, vybavili je na cestu hákovými kříži - ti debilní Rusáci jsou totální idioti - naše ruštinářka Ruska nám v dávných šedesátých nadávala do superděbilizovaných idiotů a duračin prostofilj, takže zjevně vycházela ze zkušeností z rodné země! :-) https://echo24.cz/a/SMmZE/ukrajina-je-teroristicky-stat-hrima-sef-ruske-dumy-poslouzily-mu-i-trapne-dukazy?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

0 0
možnosti
JF

Oprava a omluva za stárnoucí paměť : souška učitělka Šorová nám nadávala do superděbilizovaných ultrapablbů ... :-)

0 0
možnosti
FN

Peková s největší pravděpodobností vykládá nesmysly, ale budu vždy podporovat její právo tyto nesmysly říkat. Svoboda slova buď je nebo není. Kde se za názor trestá zrušením webů, vyhrožováním nebo vyhazovem z práce, tam už demokracie prohrála. Česká televize přinesla informaci, že radiace v Černobylu je abnormální. Nyní vyšlo najevo, že radiace je normální a původní informace byl dezinformační propaganda. Takže dezinformace se klidně může ukázat pravdou a vládní propaganda dezinformací.

0 0
možnosti
JF

Jakou dostala informaci, ole, takovou pustila do světa - a jakmile dostala opravu, ohlásila to, notorický okopávači ČT a ČRO. A co říkali na RIA Novosti? ;-)

0 0
možnosti
JK

J18a70n 57K68a80r15z59a

26. 4. 2022 16:59

Vidím to na znovuobnovené prověrkové komise:-)

0 0
možnosti
PB

P83e62t28e 25B56r49i35c81h

26. 4. 2022 17:15

Dříve to bylo jednodušší. Dotaz byl na vojska sovětská. Dneska aby člověk dával pozor, aby se neukec;-)

0 0
možnosti
PB

P43e41t61e 39B63r64i10c63h

26. 4. 2022 15:18

Bude vyhlášen přebor v udavačství. Prvních deset (podle počtu prokázaných a jejich kvality) bude dekorováno Čurdovou medailí cti!![UA];-)

0 0
možnosti
FZ

Jsem teď zvědav na Muskův Twitter. Myslím si totéž co autor, ale: hic Rhodos, hic salta.

0 0
možnosti
Foto

P95. 61P10o92s66p89i62s54i67l

26. 4. 2022 13:44

Bych jenom podotkl, že to udání učitelky v Praze nebylo za "za snahu vysvětlit ruský postoj" ale za snahu prosadit ten ruský postoj za jediný správný. V tom je sakra rozdíl a zajímalo by mne, jestli autor článku podobným způsobem žongluje s významy a fakty i ve zbytku textu.

Mimochodem: slovo udání má v češtině svůj konkrétní význam a dalo by se popsat frází podání trestního oznámení. Jakkoliv se tomu leckdo snaží dát pejorativní nálepku (kdo ví, dost možná proto, že sám provádí něco, za co by mohl být udán. Nevím. Možností je spousta), tak na tom principiálně nevidím nic moc špatného.

0 0
možnosti
JK

J57a19n 29K82a23r55z15a

26. 4. 2022 14:01

Prosím vás, vysvětlete mi, jak může učitelka prosadit nějaký názor jako jediný správný? Jak to může vypadat?

0 0
možnosti
MP

Nic bližšího o případu nevím. Reaguji jen na to, co jsem si přečetl v Petráčkově glose. Cituji: "Peková nyní pro Svobodné rádio řekla, že bychom se měli modlit za zdraví Putina, neboť na Ukrajině rozbombardoval laboratoře, ve kterých číhala další biologická hrozba."

Já vnímám především upozornění na biologickou hrozbu, nikoliv politiku. Viry a bakterie totiž určitě nerespektují lidskou politiku. Viry a bakterie zajímá jen a jen maso nositelů různého politického vyznání (ve prospěch Putina, i proti němu).

0 0
možnosti
JJ

J55u93r17a 27J10u47r79a60x

26. 4. 2022 19:26

Tak mne napadá, ze rozbombardování laboratoří, v nichž možná je biologická hrozba, není úplně nejlepší nápad. Neboť kdyby tam ta hrozba vskutku byla, může ji zničení laboratoře uvolnit.

0 0
možnosti
VK

Horší je že náš chemický průmysl je před krachem protože máme drahý plyn, vláda nekoná.

0 0
možnosti
Foto

Aspoň ho dr. Peková nemůže obvinit, že vyvíjí zakázané chemické zbraně.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz