19.10.2021 | Svátek má Michaela


Diskuse k článku

GLOSA: Správný krok

Sněmovna před časem vyslyšela více než sto tisíc lidí, včetně myslivců, kteří se podepsali pod petici ve snaze zabránit EU v jejích odzbrojovacích tendencích.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 22.7.2021 13:36

Tak to bych zrovna netvrdil.

V. Kain 22.7.2021 14:34

Je vidět,že byste ráda viděla občany odzbrojené.A nebo by podle vás mohli vlastnit prak.Jsou země kde nesmíte mít ani nůž natož legálně drženou střelnou zbraň i když ji v těchto zemích držet legálně je prakticky nemožné pokud nejste u ozbrojených složek.U toho Breivika je to jasné.Bylo to někde na ostrově a nikdo neměl ani nůž zvaný rybička.Pokud by tam měl někdo zbraň,tak těch zastřelených mohlo být násobně méně.Breivik psychicky neunesl,že je jeho země zaplavována ilegály.A jak je známo,tak ti zastřelení měli něco společného s partají která vstup migrantů podporovala.

D. Bowman 22.7.2021 15:11

V Norsku i Německu je držení a nošení střelných zbraní přísně regulováno. Přísněji než u nás. Zodpovědnost za obranu se tak přesouvá na stát. Kde byl?

V Číně dochází velmi často k útokům na děti...nožem. Kde je stát?

Přijde vás obkreslit křídou.

V USA je valná většina útoků v tzv. Gun Free Zones tj. tam kde má útočník jistotu, že mu do příjezdu policie nikdo nebude klást efektivní odpor.

O těch zmařených pokusech, díky ozbrojenému kolemjdoucímu, se moc nedočtete ale je jich dost.

Taky se nedočtete, jak se zvýší počet Home invasions, znásilnění a naásilných přepadení ve státech nebo městech, kde je omezeno držení střelných zbraní.

A ještě jedna zajímavost. Pokud odečtete úmrtí střelnou zbraní z tzv. gang violence (obvykle v místech s přísnou gun control jako Chicago), USA vychází na počet úmrtí střelnou zbraní podobně jako Západní Evropa.

P. Sura 22.7.2021 15:12

Víte jak to říkal Werich v těch židovských anekdotách? - "Prrdlajs chápete !!" :-P A krom toho to nebylo v Německu, ale v Norsku.

R. Kupka 22.7.2021 18:14

Pani Rybnicka 100% souhlas R^R^

J. Jurax 22.7.2021 20:01

Je až pozoruhodné, jak dokážete smotat různé věci do názoru, jež neváhám nazvat pošetilým.

J. Jurax 22.7.2021 20:59

A že teroristé zpravidla mají zbraně nelegální je minulost, nejsou to hlupáci, pořídí si ji v budoucnu legálně, pravíte.

No, a mohla bytě popsat mechanismus, jak to legálně třeba v Německu nebo i u nás v budoucnu učiní? Dost by mne to zajímalo :-)

J. Fráňa 22.7.2021 9:55

Už nevím jak to vysvětlit. Má li členský stát EU jako třeba ČR, běžný zákon, nikoli ústavní, o právu občana bránit se za použití zbraně, nemá v současné době jistotu, že mu jej EU nezmění nebo nezruší. U ústavního zákona je tato jistota daleko větší a navíc chrání tento zákon proti libovůli vlastních zákonodárců. Toto právo bude chráněno i proti našim Pirátům a dobrodějcům z eurohujerských koalic, kteří jsou schopni v rámci euronadšení poškodit a ohrozit bezpečnost vlastních občanů. Viz. Piráti a migrace.

V. Chrastina 22.7.2021 10:31

Ano, třikrát ano, eurohujeským kolaborantů, pirátům a spol, je třeba brát vítr z plachet, protože tahle zrádná pátá kolona by naši zemi byla ochotna prodat bruselu a mohamedánům. A je navíc třeba pátou kolonu ve volbách plánovitě bojkotovat. Tož tak!!

H. Rybnická 22.7.2021 12:55

Pane Chrastina následně úryvek z mailu včera večer od známých z Brna: ......a večer jsem vyprávěli se synem, co všechno viděli a zažili s rodinou v Šluknovském výběžku. Je fantastické, kolik tam toho za evropské peníze už bylo opraveno (Nový Bor / Haida, Benešov nad Ploučicí / Bensen).......

Mělo by Ván to stačit. Ale asi nemáte pro kulturní život smysl. Spíše tak vepřo-knedlo--zelo.

J. Vintr 22.7.2021 13:20

Kdybychom nepřispívali do rozpočtu EU, mohli bychom toho opravit mnohem víc za vlastní peníze.....

H. Rybnická 22.7.2021 13:26

Prozatím dostáváme více než přispíváme a o tom jak krásně bychom z vlastní peníze opravovali, je v CZ na každém kroku hned stovka příkladů. Tisíce devastovaných kulturních památek v jedné malé zemi tak honem v Evropě nenajdete.

R. Langer 22.7.2021 13:37

Jo, Německo dostává nepřímo díky EU mnohem víc než my, soudružko Rybnická, to je fakt. Tedy předpokládám, že mluvíte za Němce. ;-D

V. Kain 22.7.2021 14:39

Zato tady máme spoustu nesmyslů vybudovaných s podporou EU.Jedete po nové cyklostezce kde je frekvence 10kol denně a vedle silnice která připomíná tankodrom.

J. Brei 22.7.2021 15:31

Ano, paní Rybnická. A jenom bych si dovolil připomenout, že je to důsledek poválečného uspořádání Evropy, kdy na jejím počátku Německo okleštilo a nakonec zcela zlikvidovalo ekonomicky i kulturně vyspělé demokratické Československo. Kdyby Německo respektovalo svobodu a územní celistvost Československa a nerozpoutalo nejničivější válku v historii lidstva, tak by Československo dodnes patřilo k nejvyspělejším zemím světa a kulturní památky by byly v perfektním stavu. Pěkně Vám tedy do Německa děkuji.

J. Jurax 22.7.2021 20:44

Hrubě kecáte. V Germánii jste na tom zhruba stejně, akorát o tom nevíte.

J. Vintr 22.7.2021 23:08

To že dostáváme víc než prispiváme je jen fikce. Ve skutečnosti nás členství v EU stojí o dost víc než kolik nám milostivě přidělí. O rozumném utrácení peněz našimi politiky si samozřejmě žádné iluze nedělám. Ale ty věci, které nám v podstatě vnucuje EU, také nejsou zdaleka všechny rozumné a potřebné. Ovšem pokud v tom psychotickém spolku i nadále zůstaneme, bude jen hůř a hůř.

V. Kuhaj 22.7.2021 14:05

Ty evropské peníze budou jednou hodně draze zaplacené, to vám řeknu. Čert je tady byl dlužen.

J. Jurax 22.7.2021 20:38

Jojo, a jak to souvisí se zbraněmi?

Mimochodem - my pošleme prachy do brusele a on nám je milostivě zase vrátí, ale smíme je použít pouze podle jeho vůle. A mechanismus použití třeba na ty opravy je takový, že napřed to musíte zafinancovat celé a pak možná dostanete dotaci z EU na část nákladů, zásadně ne na všechno; když tedy právě jsou europrachy určené na opravy a ne na cyklostezky nebo školení příchylnosti k EU. A je kolem toho neskutečná byrokracie (jsou arciť specializovaní odborníci a firmy, co za úplatu s tou byrokracií pomůžou, což přispívá ke zvýšení zaměstnanosti, protože bez EU by odborníci byli na pracáku) a dlouho to trvá. Ale nakonec se tam dá cedulka, že je to za prachy z EU, aby lidi věci neznalí čuměli.

V. Kuhaj 22.7.2021 14:14

Nutná obrana: "čin jinak trestný, kterým někdo odvrací přímo hrozící, nebo trvající útok na zájem chráněný tímto zákonem, není trestným činem. Nejde o nutnou obranu, byla-li zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku."

Každý civil, který si udělal zbroják, má právo zbraň za výše uvedených podmínek použít. Přímo hrozící znamená, že útok ještě nemusel nastat. Takže např. má-li zloděj klacek, tedy zbraň, může ho majitelka bytu zastřelit, protože on měl zbraň. Nesmí ho samozřejmě střelit do zad. Takže náš právní řád použití střelné zbraně za účelem ochrany své či druhých umožňoval už předtím. Toť vše.

V. Kain 22.7.2021 14:42

I kdyby na vás šel někdo s klackem a vy jste ho zastřelil,tak by vám to osolili.Sprostili by vás viny pokud byste měl polovinu čepele nože v břiše.

J. Jurax 22.7.2021 20:47

Každopádně je lepší být souzen dvanácti než nesen šesti.

I když u nás poroty nejsou ...

D. Bowman 22.7.2021 15:45

Můžete ho střelit ikdyž nemá ani klacek. Nejste povinen strpět ani zlomený prst, natož ránu pěstí, která vás může i usmrtit.

Nehledě na to, že může mít v kapse nůž.

Toť teorie. Soudní praxe může být a leckdy je jiná. Stačí jedna pitomá bába, která to viděla z balkónu a myslí si, že jste to mohl útočníkovi rozmluvit. Nebo prokurátor a následně soudce, který tady 'nechce mít Texas'.

A proto, bez dobrého advokáta ani slovo. A byl jste bytostně přesvědčen z jednání a vyjadřování útočníka, že vám nebo ostatním, jde o život. Pokud to potvrdí svědci, jste asi v cajku.

Proto je dobré, před výstřelem zakřičet 'Zahoď ten nůž', pokud se na to v té stresové situaci rozpomenete. Je jedno, že žádný neměl. Vy jste si myslel, že ano a spousta svědků vypoví, že ho dokonce viděla - lidská mysl je notoricky náchylná modelovat realitu ex post.

J. Vintr 22.7.2021 9:43

Nevím, jestli má EU právo zasahovat do ústavních zákonů jednotlivých zemí.. Ale pokud ho opravdu nemá, tak není žádný problém si ho ustanovit. Demokraticky zvolený sbor zkorumpovaných statistů to nepochybně bez problémů odhlasuje a i kdyby ne, může to EK nařídit přímo.

J. Fráňa 22.7.2021 9:18

Vážení diskutující co zde neustále melete něco o vlamování se do otevřených dveří a v podstatě zbytečnosti tohoto zákona. Nastudujte si prosím náš právní řád, pravomoci Evropského parlamentu, Evropské komise a Evropského soudu. Snad vám dojde, že bez těchto ústavních zákonů není možné udržet v platnosti naše zažité právní normy, neboť EU se zbláznila a montuje se do všeho. Hlavně v boji s terorismem a rasismem je schopna odzbrojit i vlastní policii.;-D

M. Hoblík 22.7.2021 8:40

Někdy se i v naší zemi stane chyba a zdravý rozum zvítězí; navzdory EU!

V. Kuhaj 22.7.2021 8:36

Ten tlustě napsaný podtitulek je prostě zásadně špatně, právo na obranu tady vždycky bylo, a to klidně i včetně zbraně, např. když se násilníkovi brání žena, dítě atd. Vlamujeme se do otevřených dveří. Jediné pozitivní na tom je, že to lze vnímat jako odpověď na snahy EU všechny odzbrojit.

J. Fráňa 22.7.2021 8:50

Zkuste se v Německu projít s kapesním nožem, který má čepel delší než 8,5 cm a pochopíte proč je to důležité. Němci asi přemýšleli úplně stejně blbě jako vy.;-D

V. Kuhaj 22.7.2021 8:54

Dobře, tak ještě jednou: "Jediné pozitivní na tom je, že to lze vnímat jako odpověď na snahy EU všechny odzbrojit."

J. Fráňa 22.7.2021 9:11

Tak ještě jednou. To není odpověď na snahy EU. Je to v současné době jediná možnost jak tomu zabránit. Je to ústavní zákon, chápete? Samozřejmě potřebujeme ještě ústavní zákon o právu vlastnění střelné zbraně, ale to bude mnohem složitější.