Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

GLOSA: Nebezpečná „hra na střídání času“

O minulém víkendu došlo k návratu k přirozenosti. V noci ze soboty na neděli se ručičky všech hodin posunuly o hodinu zpět. Z letního času (někdy též nazývaného východoevropský) jsme se konečně vrátili na ten normální, středoevropský.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
EV

Já jsem jeden z těch lidí, kterým to opravdu přináší ještě týden problémy a - bude mi jedno, jestli máme letní nebo zimní, pokud do práce budu moci chodit jako za vzývaných starých časů "až bude slunce na obloze".

0 0
možnosti
RL

Ale právě tomu se střídání času přibližuje nejvíce. Vstáváte víceméně po rozednění.

0 0
možnosti
PD

Ideální by bylo, kdyby se čas měnil každodenně. Jistě by nebyl problém, to v dnešní globalizované době zavést.

Když ráno vstávám, blahořečím "zimnímu" času, tedy SEČ. Ovšem večer jsem rád, když je o hodinu déle světlo, tedy mi vyhovuje letní čas.

Pro blbce: To je ironie.

0 0
možnosti
JV

J80a60n 18V95i44n75t13r

29. 10. 2019 7:01

Normálnost? Od věků bylo normální, že lidé vstávali s východem slunce a šli spát po jeho západu. Jejich čas se tedy měnil každý den o minuty a v průběhu roku o několik hodin. Diktát pevného času si lidé vymysleli jen před necelými dvěma posledními stoletími. Tihle kašpaři, kteří dělají vědu z toho, že se umělý čas dvakrát do roka změní o hodinu, se jen snaží být zajímaví.

0 0
možnosti
RL
JS

Ona je to krásná ukázka, jak se zavedená umělá pravidla těžce odstraňují i když již nenesou benefity. Pokud zamezení střídání času musí být projednáváno-zaváděno několik let (!), kolik času by pak zabralo (nebo snad i zabírá?) rušení komplikovanějších nařízení.

0 0
možnosti
KP

Ze se na to ti lide nevykaslou.

Keby volacich problemov nebylo - jak rikal major Terasky.

0 0
možnosti
JS

Ale proč si živor neulehčit? Ono to střídání skutečně některým lidem působí problémy.

Sám mám paradoxní přístup - když jsem byl mladší, střídání času mi problémy nedělalo, jen mi přišlo zhola zbytečné a nic mi nepřinášelo. Dnes mi přináší delší dny, ale zase mi působí problémy (1-2 týdny, až se s novým časem "srovnám")

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz