Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

GLOSA: Nebezpečná „hra na střídání času“

O minulém víkendu došlo k návratu k přirozenosti. V noci ze soboty na neděli se ručičky všech hodin posunuly o hodinu zpět. Z letního času (někdy též nazývaného východoevropský) jsme se konečně vrátili na ten normální, středoevropský.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RL

Co to je zas za blábol? Jaký zase "nebezpečný čas"? Nebezpečné jsou leda ty pitomosti, co mají lidi v hlavě, čas je dán poměrně přesně. :-P

0 0
možnosti
ŠH

Pane Langere,

asi jste nečetl dosti pozorně, ev. vytrhl jste pár slov.

Šoupání časem určitě není nebezpečné jako atomová bomba ....... ale dost zhovadilé se mi jeví.

0 0
možnosti

Jaký zase "přirozený čas"? Je to stále jen smluvené označení nějakého okamžiku.

Ráno z pelechu nemůžu vylézt ať se tomu říká pět, šest nebo sedm a kdyby mému zažívání až tak záleželo na tom, kdy přesně se naobědvám, můžu v létě chodit před jednou, v zimě před dvanáctou (a vždycky budu mít slunce nejvýš).

0 0
možnosti
Foto

Mně osobně střídání časů naprosto vyhovuje. Chápu také, že existují lidé, kterým to nevyhovuje. V tomto případě by podle mého názoru bylo ideální, kdyby bylo rozhodnuto v referendu a tak byl zjištěn skutečný názor občanů na věc, která se jich bezprostředně týká.

0 0
možnosti
RL

Mně také, je to totiž naprosto přirozené, v zimě vstávat později, a v létě dříve. Jenom postižení jedinci se musí řídit strojem, sami neumějíce se přizpůsobit. ;-)

0 0
možnosti
FS

Včera jsem si odpoledne rozdělal jistou činnost na zahradě a o půl páté odpoledne jsem zjistil, že ji nemohu dokončit, neboť nastal čas zimní nebo-li SEČ. Posteskl jsem si se vzpomínkou na čas letní, kdy využitelný jas byl o hodinu delší. Pokud lidé sedí na p.deli v paneláku, tak je jim to jedno, ale činorodí lidé návrat k SEČ tuto změnu neocení. Pokud se týká přizpůsobení změně času několika jedinců, tak se převážně jedná o sugesci, aby mohli dotyční remcat jako např. níže píšíci paní Vyklická nebo pan profesor Zdeněk Kolíbal z Brna, známý to bojovník proti letnímu času. Nicméně k těmto bojovníkům necítím žádnou zášť, jako mnozí z nich vůči selsky uvažujícím lidem, naopak toto cestou zdravím Zdeňka do Brna s přáním stálého zdraví !!!

0 0
možnosti
Foto

užitečný idiot Glanz tu předvádí hru na to, že čas musí být přirozený. Chová se stejně idiotsky, jako klimaalarmisté, kteří se bojí změny klimatu a bojují proti oteplování.

Glanz nejspíš ani netuší, že dnes bude v Praze pravé poledne už 11:45 hodin, a to i přes "návrat k přirozenosti". Orbitální parametry obězné dráhy Země totiž kašlou i na ten Glanzův přirozený středoevropský čas. To si ale časový přirozenec Glanz ještě nestačil nastudovat.

A to asi Glanz už vůbec netuší, kdy budou ta pravá přirozená poledne v dalších městech používajích SEČ: Košice 11:18 hod., Aš 11:55 hod., Paříž 12:34 hod., Madrid 12:58 hod.

Chápu, že pro někoho může být náhlý přesun o hodinu problém. Ale ať proboha neplácají cosi o přirozeném času, když ten přirozený čas zcela kašle na cosi, co se nazývá hodinky.

0 0
možnosti
ŠH

Pane Šejno,

asi jste nepochopil grund článku pana Lanze.

Správně připomínáte, že v rámci územních celků "čas astronomický není přesný". Asi nikdo v Košicích není rozhozen, že jemu Slunce zmizelo a v Praze se jestě kocháme. A ráno navopak. Čas je odborně-administrativní konstrukt, máte recht. Šoupání s časem je "přisvětlování slepicím, aby si myslely, že je den delší a plnily hospodářský plán".

Článek je o "válečno-budovatelském šoupání s časem".

0 0
možnosti
IP

I21v71a90n 71P43o11l30á41k

29. 10. 2019 8:26

Ad Ti co chtěli poručit větru dešti - u nás to trvalo 41 let, v Rusku něco přes 70 a doba blbnutí s ručičkama na hodinách je těmto hodnotám velmi blízko.

Asi je to o inteligenci lidstva/národa/davu ...

Nějaký poločas rozpadu.

0 0
možnosti
JV

J63a30n 84V43i85n47t36r

29. 10. 2019 8:41

Jaké poroučení dešti větru? Čas je lidský výmysl a naopak je nepřirozené, aby se v zimě lidé řídili stejným časem jako v létě.

0 0
možnosti
ŠH

Ano, konečně máme zas středoevropský čas. Středoevropský, dřív se učilo tuším v páté. Žádný zimní!

Upozorňuji, že šoupání časem vzniklo v časech válečných. Nebo budovatelských. Kdo "má rád válku nebo budování"?

0 0
možnosti
PD

V které třídě "tušíte", že se to učilo, je pro posouzení zcela irelevantní.

Druhý odstavec, no to už je hodně stupidní argumentace.

Jak správně píše o kousek výše pan Vintr: "Čas je lidský výmysl a naopak je nepřirozené, aby se v zimě lidé řídili stejným časem jako v létě."

0 0
možnosti
LC

Alespoň je jasné, k čemu nám je celá ta bruselská banda dobrá. A konečně i převážná část té naší. Zbytek řeší ty zásadní gender otázky.

0 0
možnosti
VZ

Zomrcajt - žádný problém.

Po sedmi měsících, 27 října jsem si na zomrcajt už konečně zvykl. Muhehe.

0 0
možnosti
RL

No vidíte, kdybyste se na něho úplně vykašlal, tak byste na tom byl úplně stejně. :-P

0 0
možnosti
JL

No jediný opravdu přirozený čas provozoval praotec Janeček: Když ráno Slunko zasvítilo do jeskyně tak se vyhrabal z kožešin, vyšel před jeskyni, vyčůral se, vzal kyj a šel ulovit něco ke snědku. Když večer Helios zajel za kopec zalezl do jeskyně a do pelechu. Problém je, že tento čas se pošupuje každý den o pár minut, po Novém roce dopředu, na podzim dozadu. Takže bychom měli 365,5 časů do roka. Jistěže den dva po změně občas se mi rozchází hodinky a tělo, ale když jedu na služební cestu či letím do zahraničí tak také musím vstát o 1-3 hodiny dříve a zatím jsem na to neumřel. Je to bouře ve sklenici vody a živí se tím politici co by v životě praktickém asi museli sedět s kloboukem na rohu. J.L. end

0 0
možnosti
PD

A jak jsem si všiml, tak slabší jedinci, kteří změnu času nesou těžce, zcela otevřeně dokážou nenávidět ty, kterým vyhovuje.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz