27.9.2021 | Svátek má Jonáš


Diskuse k článku

FEJETON: Od čtyřiceti výš

Opět se posouvají kritéria pro očkování proti covidu. Rámě mohou obnažit lidé od čtyřiceti nahoru. Je to skoro milion lidí navíc a celkem má na jehlu nárok polovina obyvatelstva. Vakcíny stále není dost, ale ono asi jak kde.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 18.5.2021 16:01

Mám problém.

Jsem občan dbalý zákonů a nařízení. Ale chci jít na pivo a na zahrádce zákonem povolené posedět.

Ale - jako důchodce nejsem testován v zaměstnání. V mém městě jsou podle příslušného internetového portálu testovací místa obsažena týden dopředu. Mohu se sice za svoje samotestovat, ale nemohu si vyrobit potvrzení s ouředním štemplem, jež by kontrolu řádně ukojilo. A mám v sobě jen první dávku očkování, ovšem taky nemám na to papír. A jestli jsem covid už prodělal, tak o tom nevím a samozřejmě na to nemám papír.

Situace je tedy vážná. Takže se v tomto punktu na zákon i nařízení s odpuštěním vyséřu. Žízeň na točené je silnější než úcta k pošetilým nařízením.

M. Mucha 19.5.2021 20:51

R^

L. Novák 18.5.2021 14:57

Dnes na mě vyšla řada a vakcinace Pfizerem, žádný problém, žádné vedlejší účinky. Nic. Další po 6 týdnech. Není co řešit. Odmítat vakcinaci uhrazenou zdravotním pojištěním může jen idiot. (Výjimkou jsou ti, co z nějakého zdravotního důvodu nemohou.)

Ś. Svobodová 18.5.2021 15:54

Naprosto stejně bych mohla tvrdit, že nechat se očkovat narychlo vyvinutou látkou o které její výrobce tvrdí že za dlouhodobé následky nenese odpovědnost, může jen idiot. Neudělám to, protože je to každého soukromá věc. A než se rozčílíte, že nakažený neočkovaný (i očkovaný) může nakazit a zabít jiného neočkovaného, je to o obou stranách.

V. Klepetko 18.5.2021 16:16

Proč by se pan Novák rozčiloval?

Možná že na něj už dnes vyšla ta vakcína právě díky Vám...

H. Rybnická 18.5.2021 16:57

... ano je to na obou stranách ale nerovnoměrně. Očkovaný se nakazí - pokud vúbec - signifikantně menším množstvím virů než neočkovaný, tudíž se nákaza - pokud vúbec - bude šířít v nesrovnatelně menším měřítku.

V. Klepetko 18.5.2021 19:03

Myslím, že to není tak jednoduché... Představte si, že na podzim tu budeme mít velkou masu proočkovaných lidí s vysokou hladinou IgG protilátek, ale takřka bez slizničních IgA. Za této situace bude moci virus veselé cirkulovat mezi očkovanci na úrovni infekce horních cest dýchacích, bez příznaků nebo jen jako lehká chřipečka, a do CNS, do plic ani do důležitých orgánů očkovancům pronikat nebude.

Když ale za těchto okolností vir potká neočkovaného staršího jedince bez imunity, tak ho jednoduše zabije - a příliš si tím neuškodí, protože rezervoár očkovaných starců a rezistentních mlaďochů bude stále velký...

Nejpozději v říjnu tohoto roku budou neočkovaní starší lidé bez buněčné imunity v podstatě odsouzeni k smrti. Ale každý má dnes svůj osud ve svých rukách!

V. Vlach 18.5.2021 13:27

Takovou radost vyčůraným výrobcům vakcín a následnému hierarchickému pavouku parazitů nikdy neudělám. A čím víc lidí tu radost sdílí, tím lepší.

Váš strýc Strach( a teta Beznaděj)

V. Braun 18.5.2021 14:18

Nejspíše žijete někde v jeskyni jako poustevník abyste nedělal radost těm vyčůraným výrobcům čehokoli a parazitům, kteří to distribuují. Jen se divím, že jste na internetu.

V. Vlach 18.5.2021 14:44

Co nemáte, generalizujete, co máte, negeneralizujete. Čili: všechno naopak. Bravo.

J. Vintr 18.5.2021 12:09

Je celkem zajímavé, že svědci covidovi na diskuzích dost často upřímné přejí všechno nejhorší těm, kteří jejich víru nesdílí. Opačně to bývá velmi zřídka.

R. Langer 18.5.2021 12:28

Ono jim totiž pořád nedochází, že 99.99% lidí, co dostali kovid, ho přežilo naprosto bez problémů. Inu, jsou to kovidioti. ;-D

V. Braun 18.5.2021 12:48

Doporučuji doručit se procenta. Mrtvých je cca 30 tisíc. Pokud by to byla setina procenta tak by lidí s Covidem v ČR muselo být 30 milionů. Pokud máte stejný přístup k poznatků o Covidu jako máte k matematice tak se nedivím že jste jak říkáte kovidiot.

J. Vintr 18.5.2021 22:00

Proč pořád všichni melou něco o třiceti tisících mrtvých. Tohle číslo je prokazatelně vylhané. Kolik lidí skutečně zemřelo na ten virus se neví, protože se to schválně nezjišťuje. Zkuste si položit otázku, proč?

Z. Lapil 18.5.2021 14:45

Máte to špatně. 99.7% covid přežilo. Jak moc bez problémů to se zeptejte v nejbližší nemocnici.

Čistě pro představu - je to jeden mrtvý ze tří stovek, takže se ptám: sedíte v jednom ze šesti plných zájezdových autobusů. Zastavějí vás ozbrojenci s tím, že několik (opravdu netuším, kolik) cestujících budou mučit, někoho víc, někoho míň, dokud jeden z nich nezemře.

Risknete si to nebo se z toho pokusíte vykecat?

Ś. Svobodová 18.5.2021 16:01

To proto, že média v nich vyvolala pocit že budou těmi neočkovanými ohroženi. Ani na setinu vteřiny je nenapadne, že je to bude přímo naopak.

V. Braun 18.5.2021 16:41

No spíše kvůli neočkovaným tady budou různá omezení, která by jinak mohla být zrušena. Též je zde větší pravděpodobnost vzniku mutací, které následně mohou ohrozit i ty očkované.

J. Kraus 18.5.2021 10:17

Bude to podobné jako v metru, autobuse. Jeden revisor začne revidovat, druhý obsadí únikovou cestu. Potíž bude v tom, že revisoři bývají statní chlapi od rány, kdežto, podle sdělení jedné číšnice a ta to má od místních kadeřnic, covidové kontrolorky jsou ženy spíše zakřiknuté a nejisté. Dovedu si představit, co by se stalo, kdyby k nám do hospody přišly kontrolovat místní mafiány po několika pivech. Jeden je popelář, druhý boxer, třetí zpustlý syn velmi známého herce, ostatní nijak nezaostávají. Chlapci rádi provokují a vyhledávají vzrušení. Ale ono by stačilo, kdyby baby vyrušily stůl místních štamgastů ve věku 70+, očkovanců bez chytrých mobilů, mužů dbalých své cti a citlivých na svoji hrdost. Rád bych byl při tom, ale jako neočkovanci, kterému navíc pandemie vzala chuť na pivo, mi to asi nebude dopřáno.

R. Langer 18.5.2021 11:15

No, dostali by zřejmě, co si zaslouží. A já bych je nelitoval. Mají sedět doma a starat se o domácnost. :-P

Ś. Svobodová 18.5.2021 16:03

Nebojte, chuť na pivo se vrátí jako jedna z prvních :-)

V. Klepetko 18.5.2021 9:17

Hloupost je hybatelem pokroku lidstva, pravil Erasmus z Rotterdamu, a opět se ukazuje, že měl pravdu.. Velké poděkování patří především vám, vakconofobní neprodělanci! Jen díky vašemu šlechetnému postoji

1)... se v blízké době podaří dostat do ramene první dávku vakcíny každému, kdo bude mít o své zdraví skutečný zájem!

2) Navíc - vysoká inteligence se často snoubí se zločinnými úmysly. Robespierre, doktor Mengele, Pol Pot, to všechno byli vzdělanci... Takže je téměř jisté, že i pirát Baroš to nakonec nevydrží, poslechne hlas rozumu a aktivně se zapojí do vakcínační kampaně. Tím od sebe ale odvrátí početné vakconofobní davy chřipečkářů, a populistickou část jeho voličů přebere Okamura. Což bude ale pro naši zemi dobrá zpráva - když musíte volit mezi doktorem Cvachem a doktorem Mengelem, tak se ten Cvach najednou jeví jako dobrá volba!

3) Jak bude očkovanců přibývat, budou se vakconofobní neprodělanci infikovat hlavně sami mezi sebou. Což bude spravedlivé - za hloupost se holt platí... Každému se dostane podle jeho víry, to říkal i Ježíš, takže to bude asi směroplatné.

Njn... Jenže co s prodělanci, kteří velmi aktivně, a to i zde na Psu, šíří ideogicky motivovanou vakcinofobii? S těmi nic nenaděláme, snad až nějaká ta mutace viru. "Netestuji se, takže to nevím určitě , ale kovid jsem nejspíše už asi prodělal. Takže mě osobně už žádné protielidemické opatření ani vakcína nepomůže. A ostatní lidi jsou mi ukradený". Podobným způsobem uvažuje hodně prodělanců, prudce inteligentních i dementních. Nepřejí nám vlastně nic zlého. Jen chtějí, abychom byli jako oni. "Co jsme my, budete i Vy". No, díky za šlechetnou nabídku, ale po zralé úvaze ji musím odmítnout! :-)

J. Vintr 18.5.2021 10:16

Jak to říkali v Pelíšcích. Taková hloupost a co to muselo dát práce.....

V. Klepetko 18.5.2021 10:46

Nepřehánějte, až zas tak tak náročné to nebylo:-)

Vy sám jste "prodělanec" nebo jste do kontaktu s virem ještě nepřišel?

J. Vintr 18.5.2021 11:29

Nevím, jestli jsem "prodělanec" a vůbec mne to nezajímá. Baví mne pozorovat, jak se lidi nechají snadno zmanipulovat mediální propagandou a jsou podělaní z nemoci, u níž je o dva řády nižší pravděpodobnost že je zahubí než je u nemocí, které jsou mezi námi stále. A jak slepě věří nějaké neznámé a nevyzkoušené látce, o níž se i oficiálně říká pokaždé něco jiného.

V. Klepetko 18.5.2021 11:49

Mimochodem, ten “prodělanec“, to je celkem hezký Neffův vynález, není to sice úplně originální neologismus, ale v tomto významu to použil pan Neff jako první...

Vás opravdu nezajímá, zda jste prodělal kovid? Myslím že jste v diskuzi onehdy psal, že jste snad snad tu infekci přechodil ještě za první vlny takřka bezpříznakově, jen s dočasnou ztrátou čichu, nebo se pletu?

Osobní zkušenost totiž hraje v těch úvahách dost významnou roli, myslím...

J. Vintr 18.5.2021 12:06

Opravdu mne to nezajímá. A svůj zdravotní stav nijak nesleduji, takže je možné, že bych si nějakých mírnějších příznaků ani nevšiml. V mém věku člověka každou chvíli něco bolí a je hloupost se tím zabývat a kazit si radost ze života. Asi na rozdíl od většiny lidí si uvědomuji, že jednou umřu a že je zbytečné se toho bát, protože to přijde tak jako tak. Může to být třeba za třicet let, nebo taky zítra a ve výsledku to bude zřejmě úplně jedno.

R. Langer 18.5.2021 12:30

Máte NAPROSTOU PRAVDU! R^

L. Novák 18.5.2021 15:01

Nemá. Jenom hloupě žvaní. :-P

V. Klepetko 18.5.2021 12:36

Tak tomu rozumím, byl jsem asi před týdnem na návštěvě u své 92-leté ex-tchyně, dali jsme si několik panáků jejího oblíbeného rumu Legendario. Říkala že si myslí že žádný covid vůbec neexistuje a že i kdyby existoval, tak se s ním potká celkem ráda bez nějakých obav, protože si myslí že má dobrou imunitu a věčně se žít stejně nedá... U starších lidí tuto logiku beru. A mám starou paní velmi rád, takže jsem jí to nerozmlouval, ale zaregistroval jsem ji rovnou k očkování se slovy že očkování vždy bylo součástí normálního života, a že je to vlastně taková nová tetanovka... A hle - v neděli už ji v O2 Aréně píchli první dávku Pfitzeru! Z diskuse jsem vypozoroval, že jste příznivcem různých alternativních přístupů. Takže si myslím, že ke své dávce vakcíny se můžete propracovat i Vy, aniž byste musel slevit ze svých zásad a názorů. Archetypální psychologie ani individuální fototerapie tu asi nepomůže, ale zkusil bych “změnu modelu skutečnosti“:

http://m.mandala-praha.cz/milan-calabek2/

A možná bych si přečetl i druhý článek s názvem 18.4. Dlouhá cesta k uzdravení – Postcovidový syndrom /Dlouhý covid/:

https://voda235.webnode.cz/milan-calabek/

Věřím, že takto naleznete svou cestu k vakcíně i Vy, a my se tím pádem budeme moci těšit z Vašich diskusních příspěvků i v příštích letech:-)

J. Vintr 18.5.2021 14:34

Vaše starost o to, abych našel cestu k vakcíně, je dojemná. Ne náhodou se to silně podobá agitaci různých náboženských sekt. Ona je to opravdu vlastně víra, víra ve spásnou moc svaté vakcíny. Já ale věřím v něco jiného a nikdy jsem ani na okamžik neuvažoval, že si nechám něco píchnout.

Vám nepřijde podezřelá ta mediální a jiná masáž, která má lidí přimět, aby se nechali opíchat? Zatím asi nepovažují za nutné k tomu lidí přímo nutit, ale to může přijít taky. Řekl bych dokonce, že ta uměle vyvolaná covidová histerie a buzerace s ní spojená měla jeden z hoavnich důvodů právě to, aby se lidé nechali hromadně opíchat neznámou látkou