19.10.2021 | Svátek má Michaela


Diskuse k článku

FEJETON: Od čtyřiceti výš

Opět se posouvají kritéria pro očkování proti covidu. Rámě mohou obnažit lidé od čtyřiceti nahoru. Je to skoro milion lidí navíc a celkem má na jehlu nárok polovina obyvatelstva. Vakcíny stále není dost, ale ono asi jak kde.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Klepetko 18.5.2021 15:45

Je to věc názoru. Mně naopak připadá to odmítání vakcín jako sektářské odmítání transfůze krve...

Mediální masáž je nepříjemná a vlezlá, ale když se na nás valí třeba nechutná reklama na dámské vložky na kterých kdosi nekřesťansky vydělává, tak tak to přeci neznamená, že je to k ničemu, ty vložky :-)

Sektářské myšlení se liší od zdravého selského rozumu tím, že nepřipouští pochybnosti. Vy jste přemýšlivý člověk, takže bych velmi stál o to, kdybyste si přečetl ten můj odkaz na "dlouhý covid".

Možná změníte názor...

J. Vintr 18.5.2021 21:39

Zdravý rozum říká, že nikdo nemůže ručit za dlouhodobé následky očkovací látky, která spatřila světlo světa před necelým rokem. To je prostě fakt. Dále nikdo nemůže ručit za vedlejší účinky očkovací látky, založené na principu, který ještě nikdy předtím nebyl na lidech vyzkoušen. To je taky fakt. Všechno okolo jsou jen kecy a sliby.

Také je tady možnost, že ta očkovací látka byla vyvinuta podstatně dřív a její dlouhodobé "vedlejší účinky" jsou známy. Ale lidem se to pochopitelně neřekne...

V. Klepetko 18.5.2021 22:48

Máte pravdu v tom, že žádnou jistotu nemáme, nikdo neví, jaké vedlejší účinky vakcíny se ještě v budoucnu projeví. Jenže o tom viru toho víme ještě mnohem méně, je řádově složitější než vakcína. Ale hlavně - nevíme k jakému poškození dojde za čas v řádu let na orgánech, napadených virem. Co je nebezpečnější pro naše zdraví - konfrontace s neznámým virem, nebo s neprověřenou vakcínou?

To je velmi sporná otázka. Z toho všeho co vím o molekulární biologii soudím s velkou jistotou, že vir je řádově větší riziko. Mohu se ale mýlit! Vím, že toho vím jen velmi málo :-)Jediné co mě trochu uklidňuje, že mí oponenti se nezdají být více informovaní než já sám a argumentují spíše ideologicky, než věcně.

J. Vintr 18.5.2021 22:26

Na ty vaše odkazy jsem se zběžně díval, ale neměl jsem sílu to celé číst. Calábka jsem párkrát slyšel a mám pocit, že jen chrlí odborné termíny, ale vlastně nic konkrétního neřekne. Jinak na téma virus existuje obrovská spousta "vědeckých studií". Zdá se že všichni vědci naší planety soutěží o to, kdo objeví horší následky covidu. Zřejmě se za to dobře platí. Lidi je třeba strašit, strašit a zase strašit.....

V. Klepetko 18.5.2021 22:53

Ani já to nečetl celé a ani z větší části. Ale zaujal mě ten popis působení viru v dlouhodobějším horizontu....

Dobrou noc!

H. Rybnická 18.5.2021 17:00

Udělal jste dobře s paní tchyní. .

V. Vlach 18.5.2021 13:31

Domnění, že se ze své okázalé hlouposti a domýšlivosti vypovídáte, se ukázalo jako scestí. Trojí škoda energie, bude vám možná chybět. Hlavu vzhůru.

V. Klepetko 18.5.2021 14:07

Díky občane,

jak říkám - svým velkorysým přístupem zvyšujete naše šance na přežití;-)

S. Komik 20.5.2021 15:05

Promiňte, mohl byste mi vysvětlit, proč každý, kdo odmítá očkování, je podle Vás "vakcinofob"? Možná, že někteří z nich k tomu mají jiný důvod, než nezvladatelný, ničím neodůvodněný strach (nějak tak se fobie, pokud vím, definuje). Je podle Vás skutečně nutné označovat všechny odpůrce očkování jako psychicky nemocné (fobie je, pokud vím, určitá forma psychické poruchy)?

Abych předešel zbytečným diskusím - už jsem k očkování registrovaný a čekám na výzvu, chápu však, že někdo může mít na očkování jiný názor, než já.

F. Navrátil 18.5.2021 9:10

Lidé jako Aston dokáží vše vyšroubovat do absurdity. Takže není schopen se vyrovnat s tím, že nikdo hosty zahrádek pravidelně kontrolovat nebude. Pouze v případě, kdy dojde k mimořádné situaci, například skupinové výtržnosti, pro kterou bude třeba volat policii, proběhne kontrola podle zákona. Toť vše.

J. Nevrkla 18.5.2021 9:05

Nedostatek vakcín rozhodně nehrozí, na další dva roky už EU objednala čtyři dávky pro každého. Protože se někteří, jako třeba já, očkovat nenechají, jistě jich na některé vyjde i pět. A pak už se konečně ti bojácní a očkovaní nebudou starat o jiné, nic jim od nich nebude hrozit, ani v letadle.

J. Vintr 18.5.2021 10:13

Jedna dávka vakcíny vás zcela zaručeně doživotně spasí. Pro jistotu vám jich ale píchneme pět.....

R. Langer 18.5.2021 11:16

No, povinné přeočkování co půl roku...

M. Kanda 18.5.2021 8:12

Těm očkovaným rozhodně plivat do piva nebudeme. Naopak si je budeme hýčkat a až přijde kontrola, budou se jí vnucovat jako první ke kontrole a poskytnou tak ostatním čas k organizovanému ústupu.

R. Langer 18.5.2021 11:16

Tak tak! ;-D

V. Vlach 18.5.2021 13:34

Ne ne, hospody se rozdělí dle stupně cennosti lidí - my, občané druhé kategorie, budeme mít své výčepy - vy, chrabří očkovanci, také své.

A tak to s tím dělením půjde dál a dál a naprosto ve všem. Seno.sláma....

T. Kohout 18.5.2021 7:16

Pamatuji časy, že když jste daroval krev, dostal jste sklenku červeného.

P. Hatina 18.5.2021 1:58

Ono to tak bohužel bude, asi tak podobně jako v případě EET, nebo - a když už si tedy pan Neff zavzpomínal na ta auta, tak v případě dopravních kontrol na silnicích, že?

Ono by se sice dalo tvrdit, že v případě koro "končí sranda", jenomže vzhledem k tomu že i ty testy mají různou dobu platnosti /určenou úředně na hodiny) , a řadu hygienických opatření lze měřit doslova šuplerem?

Takže se dá skutečně čekat že národ český se k tomu postaví, jako vždycky. Už ve Švejkovi je psáno, jak pikolík hlídal jestli nejde pátračka, a totéž se podobně opakovalo o půl století v případě proslulých Černých baronů.

Na videňskou či bruselskou hrdost loajálních občanů, co mají šrajtofle narvane všemi požadovanými Dokumenten se všemi potřebnými razítky , a můžou je směle ukázat všem kontrolním orgánům asi Češi nebudou.

Nakonec, při znalosti díla jistého pana Kafky, ono by jim to stejně nebylo nic platný.:-(

R. Langer 18.5.2021 11:18

S koro sranda začala. Už by bylo načase, aby ten humor konečně přestal. :-P

J. Vintr 18.5.2021 0:46

Z pana Neffa se stal stoprocentní covidový hujer, který slepě věří všemu, co hlásají režimní média. Ani ho nezarazí, že si soudruzi občas protiřečí. Jak může dospělý inteligentní a sečtělý člověk takhle zblbnout.

V. Sember 18.5.2021 2:19

Někdy to bývá věkem. Jak člověk stárne, začíná mít strach i z komára, který v jeho očích vypadá jako velbloud. Někdy se z toho i podělá. Do trenek. Já se očkovat, ani testovat na tu covidovou šaškárnu nenechám. Už jsem to tady včera napsal pod Astonovým úvodníkem. Byl jsem osočen vyděšeným Juraxem, že mám strach. nějak se mu to v hlavě popletlo. Podobně jako Ondřeji Neffovi. Hrůza jim z očí čiší. Kdyby se nenechali otestovat natožpak naočkovat, zakázali by jim žít. Tak z toho já fakt strach nemám:-P

J. Cimbálník 18.5.2021 5:12

Koho to zajímá?

R. Langer 18.5.2021 11:18

Třeba mě. A když vás to nezajímá, proč to čtete? :-P

P. Hatina 18.5.2021 6:29

Člověk se mohl cítit takhle vystrašenej před rokem, když udeřila první vlna. To opravdu na každýho kolem merčil, jestli z něj na něj nepřeskočí ten smrtící moribunbus, a nesklátí ho do hrobu..

Jenomže, po dalším roce zostřených opatření doplněných mediálním šílenstvím už dávno nastoupila osvobozující apatie. Tohle už je něco co se nedá ovlivnit.

Danse macabre, jak se to říkalo za morových ran...

J. Lukavsky 18.5.2021 7:08

"Já se očkovat, ani testovat na tu covidovou šaškárnu nenechám" inu každý svého štěstí mašinfýra. Do roka a do dne... hin se hukáže. Hodně štěstí, budete ho asi potřebovat. Mě nedávno umřel švagr o 10 let mladší. J.L. end

J. Vintr 18.5.2021 11:31

V okruhu mých známých těsně po očkování zemřela paní, které nebylo ani šedesát......

R. Langer 18.5.2021 12:31

Mně neumřel nikdo. To je pozitivní, ne? ;-)

H. Rybnická 18.5.2021 10:05

Pane Sembere jen na okraj, jeden z nejkompetentnějších německých virologů právě řekl , že dlouhodoběji existují jen dvě nevyhnutelné možnosti: a) očkování b) nákaza se známými následky, případně koncem. Na fotce vypadáte dost mladý.

R. Langer 18.5.2021 12:34

No, nejznámější a nejrozšířenější následky nákazy jsou ty, že se prakticky naprosto všichni nakažení uzdravili. A že jich bude pěkných pár miliard. Takže tuto nevyhnutelnost považuji za veskrze pozitivní, a měli bychom se jí držet, není-liž pravda? ;-)

H. Rybnická 18.5.2021 16:48

....nárůst úmrtí srovnatelný s koncem války v CSR 1945.. Ostatně: Počítat s tím že se "uzdravím" je vůči skutečnosti jakéhokoli onemocnění trochu divná životní filozofie.