21.9.2021 | Svátek má Matouš


Diskuse k článku

FEJETON: Od čtyřiceti výš

Opět se posouvají kritéria pro očkování proti covidu. Rámě mohou obnažit lidé od čtyřiceti nahoru. Je to skoro milion lidí navíc a celkem má na jehlu nárok polovina obyvatelstva. Vakcíny stále není dost, ale ono asi jak kde.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Komik 20.5.2021 15:05

Promiňte, mohl byste mi vysvětlit, proč každý, kdo odmítá očkování, je podle Vás "vakcinofob"? Možná, že někteří z nich k tomu mají jiný důvod, než nezvladatelný, ničím neodůvodněný strach (nějak tak se fobie, pokud vím, definuje). Je podle Vás skutečně nutné označovat všechny odpůrce očkování jako psychicky nemocné (fobie je, pokud vím, určitá forma psychické poruchy)?

Abych předešel zbytečným diskusím - už jsem k očkování registrovaný a čekám na výzvu, chápu však, že někdo může mít na očkování jiný názor, než já.

M. Mucha 19.5.2021 20:51

R^

V. Klepetko 18.5.2021 22:53

Ani já to nečetl celé a ani z větší části. Ale zaujal mě ten popis působení viru v dlouhodobějším horizontu....

Dobrou noc!

V. Klepetko 18.5.2021 22:48

Máte pravdu v tom, že žádnou jistotu nemáme, nikdo neví, jaké vedlejší účinky vakcíny se ještě v budoucnu projeví. Jenže o tom viru toho víme ještě mnohem méně, je řádově složitější než vakcína. Ale hlavně - nevíme k jakému poškození dojde za čas v řádu let na orgánech, napadených virem. Co je nebezpečnější pro naše zdraví - konfrontace s neznámým virem, nebo s neprověřenou vakcínou?

To je velmi sporná otázka. Z toho všeho co vím o molekulární biologii soudím s velkou jistotou, že vir je řádově větší riziko. Mohu se ale mýlit! Vím, že toho vím jen velmi málo :-)Jediné co mě trochu uklidňuje, že mí oponenti se nezdají být více informovaní než já sám a argumentují spíše ideologicky, než věcně.

J. Vintr 18.5.2021 22:26

Na ty vaše odkazy jsem se zběžně díval, ale neměl jsem sílu to celé číst. Calábka jsem párkrát slyšel a mám pocit, že jen chrlí odborné termíny, ale vlastně nic konkrétního neřekne. Jinak na téma virus existuje obrovská spousta "vědeckých studií". Zdá se že všichni vědci naší planety soutěží o to, kdo objeví horší následky covidu. Zřejmě se za to dobře platí. Lidi je třeba strašit, strašit a zase strašit.....

J. Vintr 18.5.2021 22:00

Proč pořád všichni melou něco o třiceti tisících mrtvých. Tohle číslo je prokazatelně vylhané. Kolik lidí skutečně zemřelo na ten virus se neví, protože se to schválně nezjišťuje. Zkuste si položit otázku, proč?

J. Vintr 18.5.2021 21:39

Zdravý rozum říká, že nikdo nemůže ručit za dlouhodobé následky očkovací látky, která spatřila světlo světa před necelým rokem. To je prostě fakt. Dále nikdo nemůže ručit za vedlejší účinky očkovací látky, založené na principu, který ještě nikdy předtím nebyl na lidech vyzkoušen. To je taky fakt. Všechno okolo jsou jen kecy a sliby.

Také je tady možnost, že ta očkovací látka byla vyvinuta podstatně dřív a její dlouhodobé "vedlejší účinky" jsou známy. Ale lidem se to pochopitelně neřekne...

V. Klepetko 18.5.2021 19:03

Myslím, že to není tak jednoduché... Představte si, že na podzim tu budeme mít velkou masu proočkovaných lidí s vysokou hladinou IgG protilátek, ale takřka bez slizničních IgA. Za této situace bude moci virus veselé cirkulovat mezi očkovanci na úrovni infekce horních cest dýchacích, bez příznaků nebo jen jako lehká chřipečka, a do CNS, do plic ani do důležitých orgánů očkovancům pronikat nebude.

Když ale za těchto okolností vir potká neočkovaného staršího jedince bez imunity, tak ho jednoduše zabije - a příliš si tím neuškodí, protože rezervoár očkovaných starců a rezistentních mlaďochů bude stále velký...

Nejpozději v říjnu tohoto roku budou neočkovaní starší lidé bez buněčné imunity v podstatě odsouzeni k smrti. Ale každý má dnes svůj osud ve svých rukách!

H. Rybnická 18.5.2021 17:00

Udělal jste dobře s paní tchyní. .

H. Rybnická 18.5.2021 16:57

... ano je to na obou stranách ale nerovnoměrně. Očkovaný se nakazí - pokud vúbec - signifikantně menším množstvím virů než neočkovaný, tudíž se nákaza - pokud vúbec - bude šířít v nesrovnatelně menším měřítku.

H. Rybnická 18.5.2021 16:48

....nárůst úmrtí srovnatelný s koncem války v CSR 1945.. Ostatně: Počítat s tím že se "uzdravím" je vůči skutečnosti jakéhokoli onemocnění trochu divná životní filozofie.

V. Braun 18.5.2021 16:41

No spíše kvůli neočkovaným tady budou různá omezení, která by jinak mohla být zrušena. Též je zde větší pravděpodobnost vzniku mutací, které následně mohou ohrozit i ty očkované.

V. Klepetko 18.5.2021 16:16

Proč by se pan Novák rozčiloval?

Možná že na něj už dnes vyšla ta vakcína právě díky Vám...

Ś. Svobodová 18.5.2021 16:03

Nebojte, chuť na pivo se vrátí jako jedna z prvních :-)

J. Jurax 18.5.2021 16:01

Mám problém.

Jsem občan dbalý zákonů a nařízení. Ale chci jít na pivo a na zahrádce zákonem povolené posedět.

Ale - jako důchodce nejsem testován v zaměstnání. V mém městě jsou podle příslušného internetového portálu testovací místa obsažena týden dopředu. Mohu se sice za svoje samotestovat, ale nemohu si vyrobit potvrzení s ouředním štemplem, jež by kontrolu řádně ukojilo. A mám v sobě jen první dávku očkování, ovšem taky nemám na to papír. A jestli jsem covid už prodělal, tak o tom nevím a samozřejmě na to nemám papír.

Situace je tedy vážná. Takže se v tomto punktu na zákon i nařízení s odpuštěním vyséřu. Žízeň na točené je silnější než úcta k pošetilým nařízením.

Ś. Svobodová 18.5.2021 16:01

To proto, že média v nich vyvolala pocit že budou těmi neočkovanými ohroženi. Ani na setinu vteřiny je nenapadne, že je to bude přímo naopak.

Ś. Svobodová 18.5.2021 15:54

Naprosto stejně bych mohla tvrdit, že nechat se očkovat narychlo vyvinutou látkou o které její výrobce tvrdí že za dlouhodobé následky nenese odpovědnost, může jen idiot. Neudělám to, protože je to každého soukromá věc. A než se rozčílíte, že nakažený neočkovaný (i očkovaný) může nakazit a zabít jiného neočkovaného, je to o obou stranách.

V. Klepetko 18.5.2021 15:45

Je to věc názoru. Mně naopak připadá to odmítání vakcín jako sektářské odmítání transfůze krve...

Mediální masáž je nepříjemná a vlezlá, ale když se na nás valí třeba nechutná reklama na dámské vložky na kterých kdosi nekřesťansky vydělává, tak tak to přeci neznamená, že je to k ničemu, ty vložky :-)

Sektářské myšlení se liší od zdravého selského rozumu tím, že nepřipouští pochybnosti. Vy jste přemýšlivý člověk, takže bych velmi stál o to, kdybyste si přečetl ten můj odkaz na "dlouhý covid".

Možná změníte názor...

L. Novák 18.5.2021 15:01

Nemá. Jenom hloupě žvaní. :-P

L. Novák 18.5.2021 14:57

Dnes na mě vyšla řada a vakcinace Pfizerem, žádný problém, žádné vedlejší účinky. Nic. Další po 6 týdnech. Není co řešit. Odmítat vakcinaci uhrazenou zdravotním pojištěním může jen idiot. (Výjimkou jsou ti, co z nějakého zdravotního důvodu nemohou.)

Z. Lapil 18.5.2021 14:45

Máte to špatně. 99.7% covid přežilo. Jak moc bez problémů to se zeptejte v nejbližší nemocnici.

Čistě pro představu - je to jeden mrtvý ze tří stovek, takže se ptám: sedíte v jednom ze šesti plných zájezdových autobusů. Zastavějí vás ozbrojenci s tím, že několik (opravdu netuším, kolik) cestujících budou mučit, někoho víc, někoho míň, dokud jeden z nich nezemře.

Risknete si to nebo se z toho pokusíte vykecat?

V. Vlach 18.5.2021 14:44

Co nemáte, generalizujete, co máte, negeneralizujete. Čili: všechno naopak. Bravo.

J. Vintr 18.5.2021 14:34

Vaše starost o to, abych našel cestu k vakcíně, je dojemná. Ne náhodou se to silně podobá agitaci různých náboženských sekt. Ona je to opravdu vlastně víra, víra ve spásnou moc svaté vakcíny. Já ale věřím v něco jiného a nikdy jsem ani na okamžik neuvažoval, že si nechám něco píchnout.

Vám nepřijde podezřelá ta mediální a jiná masáž, která má lidí přimět, aby se nechali opíchat? Zatím asi nepovažují za nutné k tomu lidí přímo nutit, ale to může přijít taky. Řekl bych dokonce, že ta uměle vyvolaná covidová histerie a buzerace s ní spojená měla jeden z hoavnich důvodů právě to, aby se lidé nechali hromadně opíchat neznámou látkou

V. Braun 18.5.2021 14:18

Nejspíše žijete někde v jeskyni jako poustevník abyste nedělal radost těm vyčůraným výrobcům čehokoli a parazitům, kteří to distribuují. Jen se divím, že jste na internetu.

V. Klepetko 18.5.2021 14:07

Díky občane,

jak říkám - svým velkorysým přístupem zvyšujete naše šance na přežití;-)

V. Vlach 18.5.2021 13:38

Nejkompetentnějších ve vašich očích, samozřejmě.

Společnost se logicky rozdělí, aby si jedni druhému nepřekáželi. A pak se může každý může věnovat bohulibějším cílům....

V. Vlach 18.5.2021 13:34

Ne ne, hospody se rozdělí dle stupně cennosti lidí - my, občané druhé kategorie, budeme mít své výčepy - vy, chrabří očkovanci, také své.

A tak to s tím dělením půjde dál a dál a naprosto ve všem. Seno.sláma....

V. Vlach 18.5.2021 13:31

Domnění, že se ze své okázalé hlouposti a domýšlivosti vypovídáte, se ukázalo jako scestí. Trojí škoda energie, bude vám možná chybět. Hlavu vzhůru.

V. Vlach 18.5.2021 13:27

Takovou radost vyčůraným výrobcům vakcín a následnému hierarchickému pavouku parazitů nikdy neudělám. A čím víc lidí tu radost sdílí, tím lepší.

Váš strýc Strach( a teta Beznaděj)

V. Braun 18.5.2021 12:48

Doporučuji doručit se procenta. Mrtvých je cca 30 tisíc. Pokud by to byla setina procenta tak by lidí s Covidem v ČR muselo být 30 milionů. Pokud máte stejný přístup k poznatků o Covidu jako máte k matematice tak se nedivím že jste jak říkáte kovidiot.