20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

FEJETON: Aféra s planetárním dosahem

Já teď riskuju, že mě budete považovat za úchylu, za takzvaného šmíráka, ale nemohu jinak. Ten případ mě zaujal a musím na něj nějak reagovat. Navíc, šmírákem jsem jenom zprostředkovaně, jelikož jsem na případ nenarazil na ulici, nýbrž při studiu seriózního internetového média.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 30.6.2020 13:09

No počkat, pokud ani jeden z nich neřídil, tak je naprosto jedno, jestli auto zrovna stálo, nebo někde popojíždělo. Jo kdyby byl jeden z nich řidič, tak to by bylo na pokutu, ale takhle... ;-D

R. Langer 30.6.2020 13:29

Mimochodem, mohl byste mi dát pár veřejných odkazů na zcela běžné souložení v autě? ;-)

Z. Janda 30.6.2020 13:51

Zadejte do google slova: youtube sex in car a budete mít odkazů dostatek :-)

R. Gramblička 30.6.2020 7:54

Já to kratičké video viděl a fejeton plně odpovídá tomu, oč na videu jde.

P. Adámek 30.6.2020 16:16

Já jsem si tedy ten odkaz vyhledal a líbí se mi formulace "součástí vyšetřování je i hledání odpovědi na otázku, zda se sexuální akt odehrál se souhlasem obou partnerů, anebo šlo o sex za úplatu." Teď už tedy vím, že sex za úplatu se koná za nesouhlasu upláceného aktéra :-).

J. Jurax 30.6.2020 17:14

Ano. Ale jen je-li uplácen málo.

M. Horký 30.6.2020 1:01

No jo :) - Asi to fakt byla past na medvěda - respektive předsedu OSN - Až prosákne! - že tam souložili mladí - Nic proti nikomu - dejme tomu netradiční - ale módní a toho času protěžovaní souložníci :) ... Bude se muset Předseda OSN ještě jménem světa omluvit za tak politováníhodnou událost ... žalovat se musí, ale jen blbec bude žalovat na pionýra s licence tu rainbow

J. Orel 30.6.2020 6:57

Už podruhé v posledních dnech musím upozornit, že se nepíše "protěžovaní", ale "protežovaní". Nejde o žádnou tíži, ale o francouzské slovo "protéger".

P. Dvořák 30.6.2020 7:33

V principu máte pravdu, ale neviděl bych to tak ortodoxně. I jiná slova se počešťují, zní jinak než v původním jazyku (správně je i "jazyce") a přesto jim všichni rozumíme.

R. Langer 30.6.2020 11:48

To ale není počeštění, to je úplně jiné slovo... ;-)

P. Dvořák 30.6.2020 12:36

Tedy nevím jak kdo, ale dosud jsem se nesetkal s tím, že i když "je to je úplně jiné slovo", že by ho někdo úplně jinak pochopil.

Ředitel také není od slova ředit. Ředit je úplně jiné slovo, než řídit. Říkáte nebo je někde na dveřích nápis "Řiditel" případně "Říditel" ?

Koneckonců ono i slovo "protěžovat" může mít původní význam ve smyslu fyzikálním, což by souviselo s tíhou, resp. přeneseně zpět do jazyka, "přikládat něčemu (někomu) větší váhu, než si zaslouží." resp. "upřednostňovat".

Pan J. Orel bude zřejmě nějaký jazykový aktivista :-)

P. Moravčík 30.6.2020 12:40

...alebo to má súvis s protěží? Neviem síce ako, ale aby sme vyčerpali všetky možnosti. Aby to nedopadlo ako s so slovom motýle (keď sa pripúšťa tvar " v jazyce").:-)

R. Langer 30.6.2020 13:32

No, protěžovat je podle mne spíše od slova těžit, než od slova tíže. Ale to je můj názor...

R. Langer 30.6.2020 13:34

Jo, a není to o jazykovém aktivismu, ale o významu slova. Jako třeba o význam slova "manželství"... ;-)

J. Minarčík 30.6.2020 13:36

No,ještě jazykoví aktivisti nám tu scházeli,bo jich tu v republice máme málo,o světě ani nemluvím,neb vysněný západ se už nadobro zbláznil.