13.8.2022 | Svátek má Alena


Diskuse k článku

ESEJ: Znovu o covidové hysterii. Kde jsme teď?

Před pěti měsíci, koncem listopadu roku 2020, se v sídle IVK konaly už sedmnácté Rozmluvy na Hanspaulce, tentokráte na téma tehdy u nás rychlým tempem se rozbíhající jedné z dalších vln epidemie nemoci Covid-19.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Církva 29.4.2021 13:50

Souhlasím s vámi, Klaus si asi libuje v tom, že jsme ostudou s 30tisíci zbytečně zemřelých, což je nejvíc v Evropě. Zato asi těžko můžou lockdowny, spíš Klausové. No a hlavně úmrtí byla zbytečná. Stejně naše nemocnice jely na plno.

Klaus se těší poměrně dobrému zdraví, proto mu nevadí že v přeplněných nemocnicích se nedostává na další péči nebo se tam člověk (částečně teda hloupostí organizace) nakazí (případ těžce nemocné kamarádky).

V. Kain 29.4.2021 18:13

Vy máte Církvo taky přeplněnou,ale hlavu vodou vy hydrocefale.

V. Církva 29.4.2021 20:25

Tak vzhledem k tomu že u dogmatického fanatika jako ty je pravděpodobnost mozkové poruchy dost velká, to hydrocefale ti psal pan doktor na papírek když to tak znáš. Ale chudáků je mi líto.

V. Kain 29.4.2021 14:53

Vám je jedno,že nám život určují lidé kteří nikdy neviděli pacienta?Skuteční odborníci kteří přicházejí dnes a denně s nemocnými do styku jsou označeni jako desinformátoři?Nemusím jmenovat nikoho z první skupiny ani ze druhé skupiny.Ale rozhodně bych se pokud bych potřeboval lék.pomoc obrátil na skutečného lékaře a ne na nějakého odboráře Kubka.To platí i lidech jako je Smejkal,Hořejší,Flegr,Prymula.Nový ministr Arenberger není žádný epidemiolog,tudíž je závislý na těch které jsem jmenoval.Výsledek je všem znám.

M. Varadinková 29.4.2021 16:40

Na to, aby spočítali, jak exponenciálně se epidemie šíří a kolik lze očekávat při nezměněných okolnostech (tedy při nezavedení opatření, nezměnění chování lidí) v příštích dnech nakažených, nepotřebují vůbec vidět pacienta. Na to stačí i selský rozum a trocha matematiky.

Klaus a jeho přitakávači, stejně jako i ti Vámi oslavovaní doktoři, o tom vědí leda kulové. Ti doktoři umí léčit jednoho pacienta (a to ještě ne vždy), ale neumí si dopočítat tu dynamiku šíření. Proto právě ti nejnamyšlenější z doktorů, ale matematičtí analfabeti, to od počátku bagatelizovali.

V. Kain 29.4.2021 18:18

Takže Varadinková uznávaný epidemiolog profesor Beran a nebo doktor Hnízdil či profesor Žaloudík jsou podle vás analfabeti ? S vámi jsem definitivně vy tupá náno skončil.

M. Varadinková 29.4.2021 23:54

Ano, jsou to matematičtí analfabeti. A Beran jako epidemiolog naprosto selhal. Nedokázal predikovat!

I. Polák 29.4.2021 15:27

R^R^R^

P. Brich 29.4.2021 17:03

Čísla nakažených rostla do netušených výšin bez ohledu na přísnost opatření. Vypadá to, že infekce covid-19 má podobný charakter jako každá sezónní infekce - se zvyšující se teplotou a délkou slunečního svitu ustupuje. Vyhodnocuje vůbec někdo účinnost těch opatření, anebo je to generálně - kdybychom je nevyhlásili, bylo by hůře.;-O

M. Varadinková 29.4.2021 17:11

Stačí se podávat na druhý graf zde:

https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19

Jsou tam patrné tři vlny (když nepočítám tu první vlnku loni na jaře). Nejsou opatření - počet infikovaných exponenciálně stoupá (podzim), zavedou se opatření, počet s jistým zpožděním (inkubační doba) začne klesat. Rozvolní se opatření (před Vánocemi) - opět stoupá. Zavedou se opatření - počty začnou klesat. To se opakovalo už třikrát a Vy pořád nevidíte vliv těch opatření?

J. Kulheim 29.4.2021 18:08

"Stáří je sviňa."

Máte pravdu, že stáří není nic závidění hodného. Pravdou také je, že VK má většinou pravdu. Vláda a odborníci po roce zjistili, že jedna rouška nestačí. Co je na tom špatné, že chce o svoje zdraví pečovat podle svého uvážení.

Každá epidemie zkrátila život mnoha lidem. Na tom nikdo nic nezmění.

Vláda vydává opatření, která se ukázala jako neúčinná. To je fakt. O tom svědčí počty mrtvých. Zdravotní systém selhal. Nebyl připravený na pandemii. Občané nedostávali informace, pouze zákazy a příkazy. Práce metodou pokus-omyl. Neúčinkuje jedna rouška, tak nařídíme nosti roušky dvě. Atd.

Co má s tím společného VK?

D. Polanský 29.4.2021 12:01

Momentálně budujeme kapitalismus se všemi jeho klady i zápory.

J. Vlček 29.4.2021 11:59

Jinými slovy, nejméně jedna polovina lékařů, a odborníků všemožných oborů, jsou pitomci, kteří nevědí, která bije, druhá polovina těchto kapacit se opájí tím, že to, která bije, už dávno objevila, a mezi těmito dvěma tábory lítá vláda jako vítr v dedně, a ať udělá cokoliv, vždycky to schytá za všechny.

Přitom je vše tak prosté a jednoduché, jen je třeba vzít rozum do hrsti a k problému zvanému Covid 19 přistupovat tak nějak politicky, soudruzi. ;-D;-D;-D

R. Langer 29.4.2021 13:24

Je potřeba k tomu přistupovat jako KE CHŘIPCE! Tedy NIJAK. :-P

V. Církva 29.4.2021 13:52

Tak ne že by mě bavilo platit drahé zdravotní pojištění. Takže ano, subvencované nemocnice a státní pojištění zrušit a ti podivíni, co se chtějí nějak léčit tak za svoje u soukromníků.

J. Vlček 29.4.2021 13:53

Záleží jak se covid u koho projeví. U někoho to proběhne jako chřipka s různými příznaky, někdo musí být dán do péče lékařů, kteří chudáci neví, kam dřív skočit, aby pacienta zachránili, no a pak jsou tací, kteří mají svinskou smůlu, že nákazu nepřežijí.

Mně zemřeli dva kamarádi a jedna kamarádka z blízkého okolí, a jeden příbuzný. Vesměs jinak zdraví lidé.

Takže to je to, co k tomu mohu říci, pane Langere. Dodávám znovu poznámku, že je třeba k tomuto fenoménu přistupovat tak nějak politicky. ;-D

J. Kratochvíl 29.4.2021 11:08

I když jsem se zařekl, že k názorům pana Klause se nebudu vyjadřovat, tak mě opět vyprovokoval.

Panu Klausovi nikdy nešlo o pravdu, ale pouze o svůj osobní prospěch a tomu odpovídá zase jeho vyjadřování k soudobému zdravotnímu problému. Jeho texty slouží pouze ke zviditelňování své osoby formou provokace, že tím poškozuje celou společnost a stát mu nevadí. Chtěl bych mu tímto připomenout jeho "geniální transformaci" v 90. letech t.j. zničením naší ekonomické samostatnosti a suverenity. Možná přijde doba, kdy se z toho bude muset zodpovídat. Určitě vyhráno ještě nemá. Nic nebude zapomenuto, je třeba mu to stále připomínat...

I. Polák 29.4.2021 15:26

Taky jsem se zařekl a splnil :-)

J. Kulheim 29.4.2021 19:53

Nenechte se vyprovokovat, pane Kratochvíle. Vy jste nedělal a neudělal nic špatného ani dobrého. Setrvejte. Bude to pro vás nejlepší.

D. Stirsky 29.4.2021 10:50

IVK - předpokládám - vydá publikaci (určitě s dotiskem) "Tři zdroje a tři součásti vrbětismu-covidismu".

J. Nevrkla 29.4.2021 10:37

Naprostý souhlas. Snad bude zase kandidovat na prezidenta.

D. Zítko 29.4.2021 10:29

Když Klaus nepíše o Vrběticích a Rusku tak musím zcela souhlasit.

M. Němec 29.4.2021 10:19

Klausi, a ty máš pocit, že jsi tim žvaněním v době pandemie někomu nebo něčemu pomohl ?

V. Cícha 29.4.2021 9:52

K tomuto textu nemám nic podstatné co bych dodal. Považuji jej za nejen objektivní, ale důkladně podložený zkušeností a to po každého, kterému tento nepochybně závažný roblém není lhohostejný. Přiznávám, že covid bych dostat nechtěl a stejně tomu je v mé rodině. Jenže, to co v březnu 2020 vypadalo jako pandemie, s níž se moderní věda pravděpodobně dokáže vypořádat a v tom jí pomůže i vláda a hodnostáři mající právo rozhodování a nařízení (to právo dávám do uvozovek).

Po více než roce totiž situace, realisticky vzato , nevypadá nikterak nadějně a to nejen z několika důvodu, které nejsou výmyslem pochybovačů o nebezpečnosti viru, ale důsledkem sledování situací. Pokud mohu hovořit za sebe, shledal jsem následující

...prokázanou nepřesnost testů... od počátku pandemie zveličování čísel nakažených a zemřelých bez dostatečných důkazů, že civid je skutečně tím jediným ďáblem .....shledáno, že i očkovaní byli testem testem zjištěni jako pozitivní......ke covidu 19 už přibyly zatím varianty B.1.1.7, B.1.351, P.1. Myslím, že neexistuje odborník v této věci, který by mohl sdělit, že k dalším variantám nedojde.....řada odborníku zpochybnila účinnost roušek i sociálních vzdáleností....

....i tam, kde regulace se dodržují, hlášena jsou další alarmující čísla jejichž věrohodnost právě to, jak se dosud pandemie řešila, zpochybňuje.....opomíjí se skutečnost, že v podstatě život přináší risk a pokud strach z něj ovládne národy, situaci to valně neprospěje .... na míru úspěšnosti hromadné vakcinace třeba ještě vyčkat, ač případy vážných reakcí jsou velmi malé....stejně tak ještě nevíme jak velké, snad i devastující, budou v plném rozsahu známy následky lockdownů na téměř všechny normální aktivity..... zatím již psychiatři vykazují zvýšení sebevražd a to hlavně u lidí mladých, ba i dětí

Jistě jsem nic pozoruhodného k textu autorů nepřidal, ale užil jsem jen nabídky k diskusi. A za to děkuji

M. Valenta 29.4.2021 9:18

A ještě mnohem, mnohem horší než kovidismus je kremlismus.

J. Pecháč 29.4.2021 10:20

A vůbec nejhorší je klausismus !!!

J. Schovánek 29.4.2021 10:37

Asi tak!

J. Nevrkla 29.4.2021 10:40

No jistě, stejně jako svého času zahnívající imperialismus, je to úplně stejné.

T. Zlesa 29.4.2021 8:49

Blud postihl všechny v IVK. Jinak se to nazývat nedá. :-) Ani se to nedá souvisle číst, katastrofa. Ale je svoboda slova, ať si kecají. Je tu jen jeden taky nesouhlasící, takže asi i dost dalších čtenářů má problém to vůbec přečíst... :-)

Z. Jiroušek 29.4.2021 9:29

A až nám "odborníci" ohlásí konec omezení, budeme všichni šťastní, a usměvavý. A procházet se po zahradách ústavů.

Zmizela chřipka, rakovina, infarkty, účastníci dopravnch nehod umírají na covid.