26.5.2024 | Svátek má Filip


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jirka původní 21.9.2006 9:54

Re: Jirko puvodni

o tom přeci není sporu, to je jasné.;-)

hodne neRath 21.9.2006 10:00

Re: Re: Jirko puvodni

pak mi ovsem neni jasne, proc pokladate GM rostliny vznikle vlozenim rekneme jednoho genu za rozdilne od rostlin, kde doslo k nekontrolovatelne nahrade ci mutaci vice genu....

a ty prvni zavrhujete zatimco ty druhe ekologicky pestujete.

Jirka původní 21.9.2006 10:09

Re: Re: Re: Jirko puvodni

já přeci nejsem odpůrce, to jste mi nerozuměl. A samozřejmě je to odlišné, nevyšlechtíte kukuřici odolnou proti pilousovi, i kdyby jste se zbláznil a proto je to rozdílné. To ale neznamená, že bych měl něco proti GMO. Naopak je to cesta jak nasytit mnoho lidí, kteří mají stížené podmínky . Ale to je tak vše . Nejsem fanatický obhájce ani odpůrce. Jenom si uvědomuji, že to je cesta. to je vše. Lidem by se měla dát možnost výběru co si mohou kupovat a co jíst. Konveční zemědělství jistě poškozuje přírodu daleko více než GMO rostliny.

hodne neRath 21.9.2006 10:14

Re: Re: Re: Re: Jirko puvodni

vite jak probihalo radiacni slechteni a slechteni pomoci

chemickych mutagenu? K jakym zmenam genu dochazelo a v jakem rozsahu? Vy to zamenujete s tradicnim slechtenim...

n

Jirka původní 21.9.2006 10:19

Re: Re: Re: Re: Re: Jirko puvodni

ale ano, jistě.....ale nechme toho oba víme o čem mluvíme a nemáme sporu, teda tak to alespoň vidím já. A přít se technologie produkce a výroby GMO a jeho odlišnost se šlechtěním je nepodstatná. ;-)

hodne neRath 21.9.2006 10:25

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jirko puvodni

ale ja se nepru... ja Vam jenom vysvetluji, ze "ekozemedelci" pestuji ekologicky GM rostliny.....protoze zadne jine uz proste nejsou

Jirka původní 21.9.2006 10:27

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jirko puvodni

to se přete o termíny, které už někdo stanovil

hodne neRath 21.9.2006 10:31

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jirko puvodni

toto vnimani GM rostlin je dusledkem desinformacni kampane zelenejch a pomatenych novinaru - pokud by totiz doslo na opravdu vedecke terminy a chapani zkutecnosti, tak maj po ksefte.

Jinak pokud by mi to co Vy rekl najaky student, tak nejspis leti......

Jirka původní 21.9.2006 10:42

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jirko puvodni

já jsem to tušil, že jste odborník....měl jsem se krotit a nemíchat hruška s jabkama. Ale připusťe , že nejsem nejhorší a alespoň trochu vím o čem mluvím ;-)

ok 21.9.2006 9:46

diky, Jirko puvodni

Diky, Jirko puvodni. Na rozdil od toho (s prominutim) magora Breziny argumentujete vecne a nemate "public relations postranni umysly".

Ja se ale obavam toho, co se stane ve chvili, kdy extremne odolne rostliny proniknou do prirody - predpokladam, ze ne vsechny jsou neplodne? A rada rostlin se mnozi i jinak nez semeny. Na poli je prece neuhlidate - nevzniknou nam nove neznicitelne bolsevniky? Chapu, ze na planich severniho Nemecka muze byt lidem skoro jedno, ce se deje v prirode - zadnou tam nemaji, v Cechach je ale jiny typ krajiny, pole jsou uprostred prirody.

Jirka původní 21.9.2006 9:53

Re: diky, Jirko puvodni

vemte si to na příkladu......pokud firmy na GMO ( šlechtitelské) chtějí vydělávat , tak musí zařídit to aby zemědělec  každý rok si musel koupit osivo  a nemohl ho vypěstovat sám. Takže první velkou starostí bylo přerušit řetěz přirozeného rozmnožování. Ale příroda je mocná, proto říkám, že se to podařilo u většiny. GMO potraviny opravdu můžou vyřešit spoustu problému s výživou. A taky je to velký kšeft. Vždycky tady budou lidé, kteří budou preferovat organic farming potrviny , ale bude vždy marginální. Ostatní si prostě tu mouku za 10% ceny té organické koupí v supermarketu. A taky je nezanedbatelný vliv na životní prostředí při pěstování GMO, protože se nepoužívají chemické postřiky....a to byste viděl(a) kolikrát a čím se musí ošetřovat, aby se vůbec urodilo. Pole jsou ve finále úplně mrtvá, kde se používají chemické postřiky

hodne neRath 21.9.2006 9:54

osveta je drina....

jake rostliny a proti cemu odolne?

On nekdo vyrabi GM bolsevnik?

Lišák 21.9.2006 11:04

Re: osveta je drina....

Ty jo...roundup ready bolševník...to už by byl skoro trifid ;-D

A ne že by bylo naprosto vyloučený, že k němu ta resistence doputuje.

To je jedna z věcí, co mi přijdou jako zvěrstvo (byť GM organismy jako takové neodmítám - ovšem já jsem spíš na ty zeleně fluoreskující myši) že někdo může nasadit do roslin resistenci proti takhle fantastickýmu hebicidu. Roundup totiž biodegraduje během 24 hodin (když předtím vyhubil vše s čím přišel do kontaktu), takže když se aplikuje před osetím, tak na co je mi rezistence?

ptakopysk 21.9.2006 10:01

pole jsou uprostred prirody.

mňo já bych to spíš formuloval: příroda je občas mezi poli. A pro okolí prahy by to znělo: příroda je mezi skladišti.

ok 21.9.2006 10:09

Re: pole jsou uprostred prirody.

Znam mista, kde je to jeste stale naopak, je to tam moc pekne - je to dost osvobozujici pocit videt, jaka je priroda dokonala a krasna tam, kde do ni nezasahuje to divne premnozene zvire clovek.

ptakopysk 21.9.2006 10:54

Re: Re: pole jsou uprostred prirody.

obávám se, že v naší republice takové místo není. Od ranného středověku to tady někdo pořád přeorával, přesazoval a tak různě....

Ivan Brezina 21.9.2006 10:10

Re: diky, Jirko puvodni

:-)) Vase nadavky svedci jen o tom, ze nemate vecne argumenty, takze je prejdu mlcenim. Ale vase obvineni, ze mam "public relations postranni umysly" je docela vazne. Mate nejake dukazy? Pokud ano, jiste nebude problem abyste je na tomto foru zverejnil. Ale vy jen tak kecate, ze ano?:-))

ok 21.9.2006 10:39

Re: Re: diky, Jirko puvodni

Jasne, jsou to jenom moje zcela iracionalni dojmy. A neobvinuji vas, mam jen z vasich soustavnych antiekologickych clanku takovy divny pocit - myslim, ze jsem to napsal docela jasne - urcite vas neobvinuji, jen se vasim clankum velmi DIVIM a jsou pro me nepochopitelne a z meho osobniho pohledu velmi nelogicke.

A take znam par ekologu, jsou to naivkove, kteri si vase antiekologicke tazeni urcite nezaslouzi.

Ivan Brezina 21.9.2006 11:00

Re: Re: Re: diky, Jirko puvodni

Napsal jste to natvrdo, tedy obvinil jste mne z PR. Ted klickujete, ze jen "mate dojem"... Tak priste rovnou napiste ze si pletete pojmy s dojmy a ze vlastne jan tak kecate.

Mohu se zaptat kolik znate ekologu, tedy prislusniku prirodovedecke discipliny? Nebo spis znate aktivisty, kteri se za ekology jen vydavaji? ja totiz coby ekolog (v prvnim vyznamu slova) zadne antiekologicke tazeni nevedu. Polemizuji s aktivisty, ne s vedci.

vi 21.9.2006 9:26

Poturčenec horší turka!

Bývalý agent STB nasazený v organizaci Děti země! Jen maličkost o autorovi. Tento pán propaguje v časopise Maxim "chlapskou zábavu". Vyjed si do Asie a za patřičný obnos si můžeš rozstřílet stádo buvolů, nebo vepřů z kulometu, minometu, nebo je upálit plamenometem. Podle toho co jsem slyšel od svých čínských známých, nedivil bych se možnosti vyzkoušet si to za patřičně vyšší částku i na člověku. I.Brezina propaguje naprosto volný trh, se všemi jeho aspekty. A já připomínám ono biblické " po ovoci jejich poznáte je".Bývalý agent STB nasazený v organizaci Děti země! Jen maličkost o autorovi. Tento pán propaguje v časopise Maxim "chlapskou zábavu". Vyjed si do Asie a za patřičný obnos si můžeš rozstřílet stádo buvolů, nebo vepřů z kulometu, minometu, nebo je upálit plamenometem. Podle toho co jsem slyšel od svých čínských známých, nedivil bych se možnosti vyzkoušet si to za patřičně vyšší částku i na člověku. I.Brezina propaguje naprosto volný trh, se všemi jeho aspekty. A já připomínám ono biblické " po ovoci jejich poznáte je".

vi 21.9.2006 9:32

Re: Poturčenec horší turka!

Sory někde to hapruje:-D

terra 21.9.2006 10:08

Re: Re: Poturčenec horší turka!

No, podle vašeho příspěvku soudím, VI, že místo, v němž to hapruje, je vaše hlava... Víte o tématu alespoň tolik jako jistý Jiří?

jimmy keen 21.9.2006 9:33

Re: Poturčenec horší turka!

Drahý rozhořčený vi. Řekne-li vám nemilý člověk, že bílá je bílá, tak je zřejmé, že je to lhář na entou, že ano a my víme své, že to musí být černá. I kdyby to byla stokrát pravda, tak pán je lump a ergo to musí být lež. Příteli, nenechte prchlivost cloumat svým majestátem a zamyslete se nad fakty a logikou. Lépe se vám bude usínat.

vi 21.9.2006 9:45

Re: Re: Poturčenec horší turka!

Milý Jimmy, zkus vystoupit v televizi a propagovat upálení prasete plamenometem, jako skvělou zábavu pro správné chlapy. Pokud budeš častován pouze výrazy "nemilý člověk" sním své staré boty! Vyhražuju si podmínku, že je sním s křenem!:-D

LOJR 21.9.2006 13:51

Re: Re: Re: Poturčenec horší turka!

Vi, dokážete argumentovat k článku, nebo jen házet ubohé pomluvy na Brezinu, jako všichni ostatní ekologisté nepolíbení vzděláním a inteligencí? Zkuste opravdu ARGUMENTOVAT  místo té pětiminutovky nenávisti.

Martin 21.9.2006 9:35

Re: Poturčenec horší turka!

tak tomu rikam opravdu odborny prispevek k diskuzi... ;-D

Pripomina mi to jeden klasicky vtip, jak vola Regan do Moskvy a pta se Brezneva, jaky je v SSSR prumerny plat... A Breznev odpovi: "A vy zase bijete cernochy!"

A navic ti to nejak zadrhava, ha ha... Nebo cim jinym jsme si zaslouzili to cist 2x ? ;-€

vi 21.9.2006 9:38

Re: Re: Poturčenec horší turka!

Jsem se omluvil, ale jak vidím některým to neuškodí!:-D

Jirka původní 21.9.2006 9:40

Re: Poturčenec horší turka!

nejen , že jste od tématu poměrně daleko, ale Březina píše do tohoto časopisu celkem vtipně. A pokud byl nasazen na Děti země, o čemž pochybuji, tak se vůbec nedivím, vždyť je to ve finále teroristická firma. A mám s tím osobní zkušenost.

vi 21.9.2006 9:46

Re: Re: Poturčenec horší turka!

Po ovoci jejich!

Jirka původní 21.9.2006 9:59

Re: Re: Re: Poturčenec horší turka!

víte jsem eko zemědělec a měli jsme s nimi určité problémy, protože v rámci welfare chovu máme ovce celý rok venku a to se této firmě nelíbilo, že je trápíme.....směšné, kdyby k nám neposílali ob den kontroli a oni museli přijet, i když náds kontrolují pravidelně, takže neblbněte s dětmi země, jsou to ukřičení pitomci. Ale pokud jsou u Bauhausu přivazané ovce a osel v době Vánoc, tak je to nechácá klidnými. ...parchanti.