21.1.2021 | Svátek má Běla


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
JJ 8.1.2007 21:09

Pokud ten tetrev nedokaze prezit bezce na bezkach v zime, tak

mu stejne moc sanci nedavam. Maximalne tak rok ci dva. Ale urcite tam ochranci dosadi zase nove, aby bylo co chranit.

Petr Kiebel 8.1.2007 23:56

Re: Pokud ten tetrev nedokaze prezit bezce na bezkach v zime, tak

Až nebude co chránit tak budete spokojen?

MIKLAS 9.1.2007 12:25

Re: Re: Pokud ten tetrev nedokaze prezit bezce na bezkach v zime, tak

Nejde o to, co chránit, ale co střílet. Takže dovezeme z líhní ochočené bažanty a funkci ochránců převezmou myslivci, tak, jako všude. Tetřev je teď takové ikona. Zvláštní je, jak bez povšimnutí mizí z přílody bekasiny, chřástali, slípky, ostříži a nyní již i vrabci. Dohadujete se tady o vyplašení tetřevů bez důkazu o konkrétním dopadu na jediného ptáka a v jiných rezervacích myslivci beztrestně tráví dravce, včetně orlů mořských, aniž by byl ochoten kdokoliv ( a policie už vůbec ne) zasáhnout. Necítíte tu absudrditu ?

Zdenek 8.1.2007 14:18

Tak kdo ??

vlastně nechce aby jsme tu spoušť viděli. Pavlíček, nebo ekologové ?

Šumavák 8.1.2007 15:18

třeba to byl od Pavlíčka sice rafinovaný,

ale úspěšný způsob, jak veřejnost upozornit na mrtvý les díky působení kůrovce, který může volně působit díky ekologistickým spasitelům světa.

s pozdravem:

            Zabij bobra, zachráníš strom!

Petr Kiebel 8.1.2007 18:33

Re: Tak kdo ??

Myslím si že je to v pořádku, že tam je mrtvý les.Alespoň na kousku krajiny budem mít šanci vidět jak si s tím příroda sama poradí..a věřte že si poradí (viz sukcese)

lada 8.1.2007 19:02

Re: Re: Tak kdo ??

Se Saharou si moc neporadila.

Petr Kiebel 8.1.2007 23:56

Re: Re: Re: Tak kdo ??

Jak to?I Sahara je fungující ekosystém...

Lada 8.1.2007 13:47

Proboha,

proc uz nekdo ty ekology nepozavira. Vzdyt jsou to zaskodnici placeni ze zahranici.

terra 8.1.2007 14:57

Re: Proboha,

Tak kdybych měl říct, co mi slina právě na jazyk přinesla, cenzor by to zaručeně nepustil. Udělejte mi tu laskavost, a rozlišujte ekologisty (ekologické aktivisty), a ekology (což je např. i sir D. Attenborough), celkem klidné a exaktní vědce, jejichž činnost nespočívá v podávání trestních oznámení, blokádách hranic ani přivazování se ke stromům. Dokonce se nezabývají ani cílenými obstrukcemi všech správních řízení v ohraně životního prostředí. Ekologie, prosím pěkně, je docela zajímavá věda, a jejím největším neštěstím jsou ekologisté a lidé, kteří tuhle maličkost nedovedou rozlišit. Děkuji.

ok 8.1.2007 15:28

Re: Re: Proboha,

Nebojte, Neff svojí osvětovou činností na tom pilně pracuje. Výsledky vidíme v této diskusi. Bravo Neffe Rv

A s Pacnerem po boku budete mít ještě lepší výsledky... ;-D

Pacner - to je ten pán, co propagoval úspěchy sovětské kosmonautiky?

lada 8.1.2007 19:00

Re: Re: Proboha,

Pardon, myslel jsem ekologisty. Ale ti se tak nenazyvaji.

Brčál 8.1.2007 22:53

Re: Proboha,

Souhlasin, pravo by melo platit pro vsechny stejne. Kdyz nezaplatite Ceske televizi povinny poplatek a to nemusite mit ani TV prijimac (dnes 120 Kc mesicne), tak vam casem  doma seberou co uvidi a to nekolikanasobne. Kdyz  takovy spolek aktivistu. kteri si navic mysli, ze jsou  ochranci prirody zpozdi vystavbu dalnice o nekolik let a vznikne vycislitelna ztrata v radech miliard korun, tak se jim nestane nic, zaplatime to vsichni a pritom soudy rozhodnou, ze jejich pocinani bylo protizakonne. Seriozni  ekologove jsou OK, pomahaji hledat nejvhodnejsi technicka reseni aby si spolecnost poradila se svym dalsim vyvojem.  

křovas 8.1.2007 13:33

Hola, hola.

Volám o.k. a M.Zima!  Nemáte nějaký vlastní blog? Chodil bych tam:-D:-D

ok 8.1.2007 15:29

Re: Hola, hola.

no já chodím sem... tady je to zábavné dost. Člověk se poučí. 8-o

Vlada 8.1.2007 12:44

otevrit pro verejnost

Jsem pro otevrit tyto cesty pro pesi a cyklo vererejnost. Je to absurdni potkavat v lete na cestach se zakazem vjezdu cyklistum auta mistnich podnikatelů (Poledník) a tahače se drevem (Knizeci Plane). Zima předpokladam to same. Cesty jsou tam vybudovane a pro turistiku zbytecne luxusni - unosne asfaltove cesty zrejme pro dopravu dreva (hrebenovka na Panciri). Na Sumave jsem nikdy nepotkal zadne divoke zvire - v Plzni na sidlisti bezne kralici, kuny, lisky, bazanti. Cim to je?

Šumavák 8.1.2007 15:13

no asi tím, že do NPŠ

nikdo nechodí a tak se ta zvěř lidí bojí a utíká ......

Ivan Brezina 8.1.2007 12:27

Pro autora na vysvetlenou

Jedna KN na bezkach je z ekologickeho hlediska samozrejme totalni banalita. "Pripojil" jsem se jen a pouze proto, ze to neni banalita z hlediska dodrzovani zakona. Bud totiz plati zakon pro vsechny, nebo je reditel NP Pavlicko dedci komunistickych papalasu, ktery si osobuje pravo gubernatora udelovat z nej vyjimky celebritam jen "na hubu". Plati bohuzel druha varianta, a navic jde o dukaz obecneho trendu. Pavlicko totiz ve vedeni NP dela jednu botu za druhou.

Osobne bych KN ten trenink povolil, ale musi to jit oficialni cestou. Jinak je totiz KN orwellovsky "rovnejsi" nez my ostatni.

Harwey 8.1.2007 13:27

Re: Pro autora na vysvetlenou

Já nevím, mě právě přišlo, že postup byl správný a podle zákona. Jestli má ředitel možnost udělit vyjímku tak jí má z nějakého důvodu. A svoji pravomoc využil. A KN požádala o vyjímku. Ne aby si tam načerno jezdila jak by to udělal běžný čecháček a doufal že ho nikdo nechytne.

A rovnost? Trochu orwelovsky převráceno ne? (abych parafrázoval). Požádala o vyjímku - a dostala ji. To není unikát, každý občan může vedení parku zažádat o vyjímku. Je nějaká statistika kolik stejných žádostí bylo zamítnuto? Abychom věděli že je KN rovnější a nebo je to jen předpoklad, že ona vyjímku dostane kdežto já ne. To pak spíš než o KN nebo fungování systému vypovídá něco o pisateli. 

Můj odhad je zamítnutých žádoistí o vyjímku je nula - nikdo o tuto vyjímku zatím nežádal, takže řeči o rovnosti prostě nejsou na místě. No schválně, zkuste si zažádat...

Ivan Brezina 8.1.2007 14:16

Re: Re: Pro autora na vysvetlenou

Nejsem mistrem sveta v behu na lyzich, takze vsadim boty ze bych ji nedostal:-)).

Ani KN ji ale nedostala oficialne. Dostala ji jen "per huba", a v tom je problem.

terra 8.1.2007 14:47

Re: Re: Re: Pro autora na vysvetlenou

Pane Brezino, ty boty byste asi prohrál, pokud byste měl jiný důvod ke vstupu, než že jste Ivan Brezina. Zamítnutých odůvodněných žádostí tolik nebývá. A pokud to bylo povolení "per huba", je to chyba vedení parku, které nedodrželo postup podle zákona - lze to řešit (např. finanční postihem příslušného úředníka), ale nelze to IMHO interpretovat jako jakýsi "návrat k totalitní zvůli" a "rovnějším privilegovaným". Takové formulace příliš zavánějí neznalostí správního řádu a náklonností k nabubřelým slovům (o ukvapených soudech nemluvě). Měl jsem dojem, že máte na víc.

nepolitik 8.1.2007 17:03

Pane Autore,

nazvat Kateřinu Neumanovou hvězdičkou je faul první třídy, takže, příště važte slova.

čtenář 8.1.2007 17:14

Re: Pro autora na vysvetlenou

Proboha zrovna Vy mluvte o dodržování zákonů-fuj-

čtenář 8.1.2007 17:17

Re: Pro autora na vysvetlenou

Copak se Ti nelíbilo cenzore???

JJ 8.1.2007 12:21

Ja bych tam klidne nechal Katku trenovat

Na jednu stranu ji stat ocenuje, jak moc udelala pro dobre jmeno CR, na druhou ji haze kklacky pod nohy. Dojimaji me vykriky nekterych tady v diskuzi, ze normalni obcan by tam pusten nebyl. Prirozene ne. Taky nepotrebuje najet denne tolik kilometru jako Katka, aby mohl dobre reprezentovat CR.

Mozna u tech tetrevu udelal sef parku chybu. Ale spise to vypada jako umele vytvorena kauza.

Není Katka jako Katka 8.1.2007 14:14

Re: Ja bych tam klidne nechal Katku trenovat

Radši teřev hlušec než privilegia pro jednu profilyžařku. V právním státě zákony a další právní předpisy platí pro všechny stejně. Není žádná "naše Katka" a zbytek obyvatel (tedy asi "plebs" podle autora). Není žádná privilegovaná Katka, Helenka nebo Jarda. Každý má svůj job. Neumannová lyžuje za peníze a trénuje tam , kde nesmí nikdo.Odvykněme si na totalitní privilegia dál hrát.

terra 8.1.2007 14:41

Re: Re: Ja bych tam klidne nechal Katku trenovat

Tak znova - jaká privilegia? Vy i já i kdokoliv jiný může o výjimku požádat, má-li alespoň trochu rozumný důvod. A může ji dostat.  Není pravda, že do první zóny nesmí nikdo - absolutně. Nikdo tam nesmí, pokud nemá výjimku. A o tu - opakuju - může žádat kdokoliv. Tak tu nešermujte "totalitními privilegii", člověče.

antiterra 10.1.2007 8:00

Re: Re: Re: Ja bych tam klidne nechal Katku trenovat

Milá terro,nešermuj tady vyjímkami,buď park bez výjimek,nebo nic.A po zkušenostech posledních 15 let raději nic.Před tím takyparkem tam byla pěkná a alespoň trochu prosperující krajina. 

JJ 8.1.2007 21:07

Re: Re: Ja bych tam klidne nechal Katku trenovat

Je obrovsky rozdil mezi tim, kdyz jednotlivec projede na bezkach krajinou a otevrenim uzemi pro verejnost bez omezeni.

Podle vseho i ten jednotlivec tetrevum vadi, sef parku to nedocenil a Katka se omluvila. Tot vse. Kdyby jednotlive tetrevum nevadil, tak me osobne nevadilo, kdyby tam vrcholovi sportovci trenovali a ja tam nemohl (pokud bych nebyl ve SP na bezkach do x mista). Uvedomte si, ze na Sumave ziji take lide a ti jsou treba na sportovkyni, ktera tam zije celkem hrdi. Mozna vic nez na nejakeho tetreva, ktereho stejne v zivote neuvidi, protoze se na nej nikdy nebudou smet jit podivat jinam nez do ZOO.

Xaver X.X. 8.1.2007 10:45

To tam nesmí ani hajnej na lyžích?

8-o