3.12.2020 | Svátek má Svatoslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Tomáš Fuk 15.8.2009 14:36

Centrála Herman

agent StB 17537 už tu zase káže? :-/

A není něco divného na tom, že i tohle se tu cenzuruje? Bylo to tu v 8:39, už není - redakce zřejmě svého estébáka chrání, že? Aťsi třeba agent StB - hlavně že je náš!

Může cenzor objasnit, který bod byl porušen? "Redakce Neviditelného psa zakázala z vaší IP adresy diskutovat, protože z ní chodily texty nepřijatelného znění. Byly urážlivé, vulgární, obsahovaly neplacenou reklamu nebo měly rasistický obsah."

Nebo to cenzor zase jen smaže a zabanuje další ip? Marná snaha, budou další a další ip :-)

A jelikož to cenzor po 2 dnech zas lstivě smazal, dávám to sem znovu. Wagnere, jste opravdu primitivní ubožák!

Mistr Jan Hus 13.8.2009 6:30

Který, kardinál?

;-D

ferda 12.8.2009 22:03

pete

pete v tebe to fakt tepe

Pete 12.8.2009 21:38

Ano, Lomborgovo řešení je geniální a relativně velmi laciné. A proto bude uřváno a utlučeno argumenty

zelených oslů.

para 12.8.2009 21:52

Re: Ano, Lomborgovo řešení je geniální a relativně velmi laciné. A proto bude uřváno a utlučeno argumenty

On Lomborg přišel s nějakým geniálním + laciným + fungujícím řešením? Prosím popiš mi Pete jak že prý to funguje? Ty snad mezi zelené osly nepatříš a tak to tím spíš ozřejmíš - vid. Moc mi to zajímá.;-)

L.Metelka 12.8.2009 22:49

Re: Ano, Lomborgovo řešení je geniální a relativně velmi laciné. A proto bude uřváno a utlučeno argumenty

Lomborgovo řešení je meteorologicky dost nesmyslné. Důvody - viz můj příspěvek v 15:51...

Zkuste mi napsat, v čem nemám pravdu...

Jura Jurax 12.8.2009 22:57

Re: Ano, Lomborgovo řešení je geniální a relativně velmi laciné. A proto bude uřváno a utlučeno argumenty

R^R^R^

para 13.8.2009 9:58

Re: Ano, Lomborgovo řešení je geniální a relativně velmi laciné. A proto bude uřváno a utlučeno argumenty

A nebo, že by to uměl vysvětlit alespon J.J. - když umí tak jednoznačně zvedat palečky;-P

V. 12.8.2009 21:28

Slunce

Slunce je název hvězdy a jako takový s velkým S, nemýlím-li se.

Schumacher 12.8.2009 19:12

Nechal si to patentovat ?

Mohl by prodávat licenci na stavbu plachetnic s rozviřovači. A mít podíl na výrobě...

para 12.8.2009 21:18

Re: Nechal si to patentovat ?

On ten nápad s rozviřováním kapiček do vzduchu nad oceánem ale není tak docela Lomborgův původní. Tento princip byl presentován k využít na tlumení hurikánů. Jen by se musela udělat důmyslná obrovská soustava čerpadel na jakési prestencové lodi, která by využila část pohybové energie hurikánu k běhu pump a tím k sycení vzdušných vírů velkým množstvím vody vystříkávané do vychřice nad oceánem. Tak by prý šlo část energie hurikánovi odebrat jakýmsi zchlazením vzdušných mas a udělat z něj jen hurikánka. ;-P

ferda 12.8.2009 17:19

autorovi

vy jste asi upadl-ale to už dávno

Vaše proprděný kanape není ohroženo oteplováním smrdutých plynů vy to máte rád a váš kamarád VK taky rád

hafusak2 12.8.2009 15:33

Nápadů nasnižování teploty Země už tu bylo dost,

takže přidám ještě jeden správně praštěný: Do vesmíru vypustit družici něco byla americká Echo /v podstatě to byl obrovský balon ze staniolu/, tuto umístit na oběžnou dráhu mezi Zemi a Venuši - tam by svým stínem snížila množství slunečních paprsků /regulované zatmění Slunce/ a Země by nebyla tolik zahřívána........ Dobrý co?

Han 12.8.2009 16:52

Re: Nápadů nasnižování teploty Země už tu bylo dost,

Dobrý, nechte to patentovat, nebo Vám to Lomborg vyfoukne.:-)

Chris Kelvin 12.8.2009 18:10

Re: Nápadů nasnižování teploty Země už tu bylo dost,

Do libračního bodu Země Slunce. Průměr tak 500 - 1000 km. Nafouknout by to šlo velmi nízkým tlakem plynu. Třeba je to reálné :-)

para 12.8.2009 20:46

Re: Nápadů nasnižování teploty Země už tu bylo dost,

Jo takto to reálně jen vypadá a ren průměr balonku by asi mohl být i menší. Dnešní přírůstek od CO2 je cca 2W/m2 oproti celkovému toku cca 340W/m2 a v podobném poměru by to chtělo zastínit.

V praxi by se ale velmi rychle někde změnilo proudění vzdušných mas a to by přineslo tu deště jinde sucho.... tu arbitráž o splavenou úrodu.... jinde arbitráž za zežehlou úrodu.... A do toho se sotva komu bude chtít. To by se nejdřív lidičky museli domluvit na jakýmsi pojištovacím zařízení.... Ale já osobně bych pro pokus tohoto typu docela byl..;-)

I.Laengsfeld 12.8.2009 21:10

V praxi by se ale velmi rychle někde změnilo...

Tohle plati pro JAKYKOLIV pokus menit klimat. Bude li uspesny (ve smyslu, ze zpusobi, ci mu aspon budou pricitany, viditelne efekty. Ve spolecnosti, kde existuji pravnici je jakykoliv pokus o "koordinovanou klimatickou politiku" protimluv. Takova politika muze byt uspesna pouze celosvetovem Orwellistanu. Cili - saskovstvi (at jiz lokalni: evropske, americke, australske ci globalni) nebo celosvetova diktatura; nic tretiho pro "tvorbu ci ovlivnovani klimatu" neprichazi v uvahu. Ani v pripade, ze nektere efekty (schopnost ovlivnit klimat celosvetovou politikou emisi

CO_2 apod.) by byly realne, nebyly jen fiktivnim pranim

politickych klimatologu ;-P

para 12.8.2009 21:46

Re: V praxi by se ale velmi rychle někde změnilo...

Vypadá to, že to máte promyšlené. A ten "pokus" co se dělá už notných pár desetiletí s dlouhodobým vypouštěním skleníkových plynů //včetně freonů// do ovzduší at to dopadne pro kohokoli jakoli ... do toho také spadá pane I.L?

I.Laengsfeld 12.8.2009 22:16

Re: V praxi by se ale velmi rychle někde změnilo...

Ten pokus, co zminujete, se deje spontanne. Spontanne se deje mnoho veci, ktere jsou nepochybne dulezite ale ktere je sotva mozne na "celosvetove urovni" dirigovat - i kdyby to bylo treba zadouci ze zcela jasnych duvodu. Napriklad velikost svetove populace. Freony, mozna (mozna...) koureni, alkohol

(?) ci jine drogy... velmi brzy se u toho seznamu zastavite

s otazkou, co je vlastne prednejsi: zdravi ci svoboda?

para 13.8.2009 10:04

Re: V praxi by se ale velmi rychle někde změnilo...

To umělé polarizování je právě základ k nepochopení či alespon pokroucení reality. Obojí je přeci  důležité - i zdaví i svoboda. Podobně VK balmuje "klima versus svoboda".  Obojí je ohroženo, obojí souvisí. Kdo nechce vidět souvislosri neuvidí realitu.

I.Laengsfeld 13.8.2009 14:28

Re: V praxi by se ale velmi rychle někde změnilo...

Polarizace mezi svobodou a statnim ci globalnim dirigismem

neni umele vytvorenym rozporem. Muzu konstatovat, ze pocet

obyvatel Zeme je veledulezitym ekologickym, klimatickym a.j.

faktorem - ale snit o tom, ze nejaka moudra celosvetova

vlada bude tento pocet ridit prikazovacim/donucovacim zpusobem, byt i na zaklade usneseni summitu nejprednejsich vedcu, politiku a uredniku sveta... je uz neco uplne jineho. Kdo ma nutit obyvatele Sibire, Sahary a kdovi jakych regionu spolufinancovat programy, ktere mozna zastavi nabihajici positivni zmeny klimatu u nich? S argumentem - ze to prospeje obyvatelum Bangladese nebo Londyna. Proletarsky ani liberalne demokraticky internacionalismus proste nikdy nefungoval a nikdy nebude fungovat, s vyjimkou globalniho Orwellistanu pripadne (globalniho) Kocourkova

hafusak2 13.8.2009 20:56

Re: Nápadů nasnižování teploty Země už tu bylo dost,

Třeba by těch balonků mohlo být i víc. Třeba kdyby se zastínila část Sahary, snížila by se tam teplota a třeba by se tam i vrátilo rostlinstvo a přestalo vysychat Čadské jezero. Nebo zabránit zastíněním části Tichého oceánu jevu El Niňo. Nebo zastavit tání ledovců. Myslím, že využití by bylo i víc. (Hernajs, nejdříve jsem si to vymyslel jako recesi k pobavení, ale čím víc o tom přemýšlím, tím víc zjišťuji, že by to jednou i mohla být reálná věc).

tomfuk 12.8.2009 15:23

Takovou stupidní....

Takovou stupidní michanici -Krista,Lenina a Al Goreho jsem již dlouho nečetl.pokud to autor nepsal pod vlivem návykové látky,tak ať vyhledá okamžitě lékaře.Chodíc po svobodě s touto duševní nemocí,je společnosti nebezpečný. 

Han 12.8.2009 16:47

Re: Takovou stupidní....

  Ano při svém svatém rozčilení zapomněl na svoji modlu V.K. a jeho fámuly z hradu.

Jura Jurax 12.8.2009 23:00

Re: Takovou stupidní....

No, mně přijde ta míchanice výstižná - oteplování je veliké a Al Gore je jeho prorok ;-D

i.h. 12.8.2009 14:19

Není nad skutečně stupidní nápady,

jeden z komentátorů pod uvedeným článkem to shrnuje:

"This has to be one of the dumbest ideas I have ever heard of. So we are ruining the weather by deforestation and producing too much CO2, hey lets try stuffing up the weather even more by pumping salt water into the atmosphere. ...This idiot has obviously never been in the tropics. It can get pretty hot even when it's cloudy. The clouds trap the heat. ...I wonder if this guy thought about what happens to all the extra salt he's planning to pump into the atmosphere. It is all going to come back down eventually, making rivers that already have salinity problems much worse. ... Hmm... I wonder what will happen when all that extra salt spray lands on snowy mountain tops. I wonder if the millions nof people flooded by all the extra snow-melt are going to thank him.

Jirka 12.8.2009 14:52

Re: Není nad skutečně stupidní nápady,

Nejvíc by byly opravdu naštvané ledovce a já. Možná bych si mohl nechat napršet do polívky (ne do Boleslava, ten by mě dal počuni).

čtenář zdrojů 12.8.2009 11:44

Lomborg si s nás dělá srandu

Pokud by jeho nápad opravdu fungoval a dostalo by se tak do vzduchu více vodní páry, pak nezapomínejme, že H2O v plynném stavu je velice silný skleníkový plyn. Takže pokud Lomborgův nápad zvýší vlhkost vzduchu z třeba 50% na 90%, zvýší se tím teplota.;-)

Pete 12.8.2009 21:44

Re: Lomborg si s nás dělá srandu

Bílá barva oblačnosti odráží daleko víc slunečních paprsků zpět do vesmíru než když dopadnou třeba na zemský povrch. Celková bilance musí tedy být nižší. A zvýšení vlhkosti vzduchu spolu s nižší teplotou musí znamenat víc deště a tedy další ochlazení. Kde je chyba?

para 12.8.2009 22:19

Re: Lomborg si s nás dělá srandu

Chyba je v tom, že vodní pára je průhledný skleníkový plyn a aby kondensovala v mraky musí ji něco vyzvednout do kondenzační hladiny. A enrergii na vyzdvihnutí je třeba odněkud dodat.... Mám Pete něco dodat? Jako typ alespon doporučení na knihu "Fyzika oblaků a srážek" Academia 2007.