19.9.2019 | Svátek má Zita


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
21.7.2007 23:14

Re: Re: Re: Re: Re: On to není PROKOP BUBEN!

Inteligente, otevři mluvnici!

22.7.2007 6:36

Re: Re: Re: Re: Re: Re: On to není PROKOP BUBEN!

 To S bylo nachystáno na Syčáka Klausmodrého.....Lučina byla rychlejší......

21.7.2007 15:35

Re: BYLO BY ZÁHODNO

O tom, jak smlouva vypadala, má Altner advokátskou etikou přikázáno mlčet . Delší dobu už se snaží, aby ho ČSSD v tomto punktu mlčenlivosti zprostila, ale Puchejř a spol. zjevně nechtějí, aby veřejnost tuto smlouvu viděla.

Bylo by záhodno, aby ČSSD konečně svolila ke zveřejnění smlouvy. Altnerovi slouží ke cti, že tuto smlouvu dosud nedal k dispozici tisku nějaký "zdroj, který si nepřeje být jmenován".

21.7.2007 18:54

Re: Re: BYLO BY ZÁHODNO

 CO MYSLÍTE brání cnostnému Altnerovi onu smlouvu nezveřejnit, aby BYLO JASNĚJI.....

21.7.2007 19:42

Re: Re: Re: BYLO BY ZÁHODNO

Pokud máte alespoň základní právní znalosti, tak jistě víte, že smluvní strany se ve smlouvách obvykle zavazují, že nesmí její obsah sdělit straně nebo stranám třetím. Tzn. např. veřejnosti, médiím, konkurenci atd. Kdo by tak učinil, smlouvu poruší. Pro zveřejnění je tedy nutný souhlas obou stran. Altner je ochoten smlouvu zveřejnit, ČSSD z nějakého zvláštního důvodu nechce.

21.7.2007 20:38

Re: Re: Re: Re: BYLO BY ZÁHODNO

 s vaším tvrzením lze souhlasit i když, jak známo, neutajily se v Kotlince jiné záležitosti a na věci nic nemění, že Altner se chová jako VYDĚRAČ......Nevolím levici - to pro ty blbečky, co řvou, že jsem v jejich přitroublé terminologii - sockomouš......

21.7.2007 20:57

Re: Re: Re: Re: Re: BYLO BY ZÁHODNO

To co nazýváte vyděračstvím je oboustrané - můžete se na to podívat i z opačného pohledu, že druhá strana si jej najala a teď jej nechce zaplatit za odvedenou práci. Což je vydírání nebo spíše vykořisťování. Myslím, že podle zákoníku práce je pracovat v ČR bez odměny téměř hrdelním zločinem.Pokud je socdem v právu, tak ať klidně vyhraje. Ale vypadá to, že podepsala jakousi smlouvu, věděla do čeho jde a věděla co v té smlouvě je, A pokud Altner svou část smlouvy splnil (Lidový dům vysoudil), tak by měla socdem  též svojí část smlouvy naplnit. To měli udělat ihned a vyhnout se tak sankčním úrokům.Nebo jsou to diletanti, kteří buď na zaplacení odměny zapoměli, nebo vůbec neměli šajna co v té smlouvě je. A pak si to přehazovali od Zemana přes Špidlu a Grosse až po Paroubka. Ať tedy svolí se zveřejněním smlouvy, alespoň pak bude veřejnosti jasnější, kdo koho vydírá.

22.7.2007 1:16

Re: Re: Re: Re: Re: Re: BYLO BY ZÁHODNO

Oni urcite moc dobre vedi co v te smlouve je, ale protoze by to potvrdilo Altneruv narok, odmitaji zverejneni. To jedine logicke vysvetleni.

21.7.2007 6:02

Klasický přístup

socialistického myšlení a socialismu v nás. Smlouva není důkaz. Podpis pod smlouvou nic neznamená. Stačí to dostatečně okecat, protahovat, diskreditovat a ejhle, jsou výsledky. Co ale můžeme čekat od naší justice. Hlavně do toho nikdo nesmí kecat a hlavně nikdo nic nesmí kontrolovat.

21.7.2007 4:57

Ovšem je Altner v právu

Zeman to asi podepsal proto, že neveřil, že se to povede. A kdyby se to náhodou povedlo, tak by mu ve světle toho zázraku asi i půlka na odměnu připadala akceptovatelná.

Ted by mně zajímalo, kolik má slíbeno soudce, jestli je toho Altnera zbaví ;-)

21.7.2007 3:11

Altner je v právu

to neplacení je u socanů normální praxe....Bohouš Sobotků jako min. financí taky odmítal vyplatit peníze straně ED , i když prohrál všechny soudy ;-P , Svoboda - Snopková vytunelovali Libertu, Součková zaplatila 10 mil Nováčkovi o Šloufovi , Doleželovi "5 na stole" , Grossovi ani nemluvě.......no prostě povedená parta

na co ale mají je platit různé "hvězdy" showbyznysu na předvolebních tlachanicích nebo manželku Standy Grosse , která se svou agenturou zajištovala všechny akce strany

Přesto, že smlouva Altner - ČSSD je nehorázná, co se týká finanční odměny, pokud jsme právním státem, tak musí být naplněna a socani musí vše doplatit

....jenom mi nejde na rozum, že tak prohnaný rozumbrada Zeman mohl něco takového podepsat, že by za to mohl becher nebo něco jiného....?

21.7.2007 4:50

Re: Altner je v právu

je to jen kapka v moři těch, kteří vyhráli soud, ale není jim to nic platné... Vezměte si třeba jenom ty styky rozvedených otců s dětmi...

21.7.2007 9:01

Re: Altner je v právu

Z čeho soudíte, že odměna byla nepřiměřená?  Palmáre za spory o vysoké částky se naplatí hodinově, ale je nějak odvozeno od výše souzené částky a obtížnosti sporu.  Jen o tom nevíte, protože se o příjmech právníků za takovéto spory nic nedovíte.  Takže možná pro vás nepředstavitelná, ale ne nepřiměřená.

21.7.2007 11:13

Re: Re: Altner je v právu

10 % z hodnoty Lidoveho domu, a penále nemylim-li se 0,3 % za den  je "trošku" moc......Altner taky dostal od Advokátní komory pokutu, že smlouva byla neetická, ale to je tak všechno, co s tím můžou socani dělat.....i když jak se zdá mají vliv, který je v ČR normální , až k soudní moci.......jinak by už měli šahat do pokladnice a cálovat

21.7.2007 12:12

Re: Re: Re: Altner je v právu

Mýlíš se. Není. Penále je zákonné. Stejné penále Ti naúčtuje sociálka, berňák, nebo zdravotní pojišťovna. Jsi mimo.

21.7.2007 14:24

Re: Re: Re: Re: Altner je v právu

tak to je mimo i Advokatni komora, ktere se zdala odmena prilis vysoka, vzdyt ty tomu rozumis nejlip z nas ;-)

21.7.2007 17:23

Re: Re: Re: Re: Re: Altner je v právu

No mě taky přijde divné, že si advokát třeba  za založení s.r.o. může naúčtovat až 10% hodnoty, či si říci o 10% i více z vymožené částky. Osobně bych si podepsání tak vysoké částky ve smlouvě hodně rozmýšlel. Ale v advokátském světě je to zcela běžné (z úspěšně vymožených pohledávek bývají i mnohem větší procenta). Sankční úroky, které Altner použil jsou také zcela běžné, je to výše obvyklá např. z Obchodního zákoníku. Naše úřady (finančák, sociálka) používají sazbu penále ještě větší. Problém u těch sankcí je, že se sice počítají jako zlomek %, jenže za každý den zpoždění. Je to právě z toho důvodu, aby to neplatiče bolelo (jinak by si každý neplatič "půjčoval" od ostatních "dodavatelů" za běžný úrok a ani ten by nemusel splácet.  Takže celý problém vznikl, tím, že SD včas nezaplatila tu dohodnutou smluvní částku. Přitom 10% z vysouzeného majetku není tak moc. Jak myslíte, že tolik právníků dosáhne na tak rozáhlé majetky, které z nich řada má? Z paušálních odměn to není, ale právě z podobných transakcí.

Jiný právník SD, Jansta, jen za zaranžování slouvy mezi ČSOB a Poštou (Poštovní spořitelnou) inkasoval cca 100 mil. odměnu. Zde to nikomu z SD jako nepřiměřená odměna nepřipadá (nebylo to z vlastní stranické pokladny, ale ze státního - z Pošty). Přitom, by na takovouto smlouvu měli stačit podnikoví právníci ČSOB či Pošty, a jistě to byl jen jednorázový akt, na který nemuselo padnout příliš mnoho hodin právníkova času.  

21.7.2007 2:27

Přímý a férový muž, odvážný a lidský hledá rozvodového právníka.

Zn. Zdarma

21.7.2007 0:28

Tlusťoch s bradavicí by měl zaplatit

Tlusťochu zaplať!   :-°)

21.7.2007 1:04

Re: Tlusťoch s bradavicí by měl zaplatit

Paroubek sám v televizi říkal, že dluhy se přece neplatí :-)

21.7.2007 1:15

Re: Re: Tlusťoch s bradavicí by měl zaplatit

to nerikal, rikal neco jinyho, ale nekdo je hluchej a nebo se necha zblbnout polopravdivou propagandou zalozenou na vytrhavani kousku vet z kontextu :-D

21.7.2007 1:28

Re: Re: Re: Tlusťoch s bradavicí by měl zaplatit

Jasne, rekl: "Dluhy se maji platit a ja pujdu prikladem" ;-D

21.7.2007 1:34

Re: Re: Re: Re: Tlusťoch s bradavicí by měl zaplatit

Ještě říkal že se nikdy nerozvede a že Miloš Zeman je jeho největší kámoš 8-o

21.7.2007 9:02

Re: Re: Re: Tlusťoch s bradavicí by měl zaplatit

Paroubek prohlásil, že stát dluhy platit nemusí. Jinými slovy: Podle Paroubka se dluhy neplatí.

21.7.2007 10:51

Re: Re: Re: Re: Tlusťoch s bradavicí by měl zaplatit

Omyl !! Pouze stát dluhy neplatí nikomu,občané státu samozřejmě do halíře... a nejen dluhy!

21.7.2007 0:26

zlocinny postup pane advokate

navrhovat soudu co nejvice dukazu :-D predpokladam, ze vy ve sve praxi necim tak hnusnym jako jsou dukazy se nezabyvate

21.7.2007 0:30

Re: zlocinny postup pane advokate

Tím hnusným důkazem myslíte podpis socanského předsedy na smlouvě s Altnerem?

21.7.2007 0:47

Re: Re: zlocinny postup pane advokate

dukazy se u soudu nemaji predkladat, prectete si guru advokacie pana altnera :-D

21.7.2007 1:03

Re: Re: Re: zlocinny postup pane advokate

Martine, příště čti článek pozorněji, abys pochopil i jeho smysl.

21.7.2007 1:12

Re: Re: Re: Re: zlocinny postup pane advokate

jestli nekdo navrhne dukazy a na zaklade dukazu soud rozhodne, tak co je na tom spatneho

pan altner nepsal o falesnych dukazech atd. ale o dukazech, ktere JSOU ZAKLADEM VSECH SOUDNICH ROZHODNUTI