9.2.2023 | Svátek má Apolena


Diskuse k článku

DOBA: Svoboda slova není zadarmo

Svoboda slova a svoboda vůbec není nástrojem jen pro veřejně působící osobnosti. Týká se i všedních životů každého z nás.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kulheim 18.11.2022 12:53

B. Rudolf 18.11.2022 11:17

Nevím, jaký byl váš názor na bombardování Srbska. Já jsem odsuzoval vojenské napadení Srbska i vstup ruského vojska na Ukrajinu. Pro mne Rusko-Ukrajinský problém nezačíná 24.2.2022. Začíná rozpadem SSSR. Pokud bychom chtěli diskutovat o Rusko-Ukrajinském problému je nutné začít po roce 1990. Přečtěte si Tak šel čas s Ukrajinou. Generál Pelz vytáhl data. Zbytek na čtenáři https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Tak-sel-cas-s-Ukrajinou-General-Pelz-vytahl-data-Zbytek-na-ctenari-694483.

Ze strany západu se nic neplní. Nepřibližuje se Rusko k státům, které jsou součástí NATO, ale naopak. Evropská část Ruska je obklíčená armádami NATO. Na severu Litva, Lotyško, Estonsko. Na jihu Turecko. Čekali jste, že Rusko sklapne kufry a začne poslouchat? Vojska NATO zaútočila na Srbsko. Srbsko žádnou zemi, která je v NATO nenapadlo. Pokud by ovládlo Ukrajinu není záruka, že půjde do Ruska. Jak reagovalo USA na rakety na Kubě, víme.

Rýpat se do Rusko – Ukrajinského problému je spolehlivá cesta k rozšíření válečného konfliktu. Normální je jednat a domluvit se.

Se sousedem je dobré se dohodnout. Nesmíte si bez dovolení souseda udělat na zahradě ani plot, nebo postavit suchý záchod. Samozřejmě pokud chcete mít dobré vztahy. Pokud jste bezohlednou přijde na řadu řešení jinými prostředky.

B. Rudolf 18.11.2022 19:07

Jenomže Rusáci nenapadli NATO, ale Ukrajinu. Je to podobné, jako když namísto někoho silného, na koho si netroufnete, napadnete někoho podstatně slabšího, kdo by s ním chtěl kamarádit.

Co je na tom k nepochopení?

D. Laurencikova 19.11.2022 11:31

To je zase blabol, pane Rudolfe. Mozna budete brzy muset zmenit tenor, porotoze uz se v tisku objevuji clanky s titulky:

»Könnte es sein, dass Selenski nur ein Gauner im Jogginganzug ist, der unser Geld will?«

(Bylo by to mozne, ze Zelenskyj je jenom obycejny gauner v teplakove souprave, ktery chce nase penize?). Takove uvahy asi budeme mit moznost cist a slyset cim dal casteji. ;-)

D. Laurencikova 19.11.2022 11:31

»Könnte es sein, dass Selenski nur ein Gauner im Jogginganzug ist, der unser Geld will?« (freiewelt.net)