21.5.2024 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

DEMONSTRACE: K počtu účastníků na Václaváku

Tak nějak mi nesedí čísla týkající se počtu demonstrantů na veleakci odborů a spřátelených organizaci v sobotu v Praze. Obrázky publikované v médiích se sice snažily situaci dramatizovat, ale jakmile se kdekoliv objevil alespoň polocelek (o celku ani nemluvím), situace tak nějak neodpovídala vzrušeným komentářům novinářů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Heusinger 24.4.2012 8:06

Re: odboráři

Papaláši jsou stejně bývalí komunisti, takže nic solidního se od nich nedá čekat!

V. Heidlerová 24.4.2012 8:17

Re: odboráři

A od Vás teprve ne. Vy jste rudá hlava jak vyšitá, aspoň si něco nastudujte.

E. Heusinger 24.4.2012 8:20

Re: odboráři

Milostivá, studiu se račte věnovat Vy. Vaše zdejší projevy jsou sice ideologicky správné, ale fakticky chybné.

V. Heidlerová 24.4.2012 8:22

Re: odboráři

Když to říkáte Vy, tak to sedí. Strašně se stydím, hááááááááááááááááááááááááá

E. Heusinger 24.4.2012 8:27

Re: odboráři

To je první krok k nápravě.

P. Lenc 24.4.2012 8:34

Re: odboráři

Paní Heidlerová,u toho soudruha to je něco jako chronická rýma.Teče a teče a je to stále stejně hnusné.

E. Heusinger 24.4.2012 8:37

Re: odboráři

Nejvyšší čas na "převýchovu", že?

V. Heidlerová 24.4.2012 7:57

Háááááááá, věřme odborům

Neberme odborářům radost, přijměme jejich výpočty, hoden je dělník mzdy své - a odborářští bossové občas také musejí prokázat nějaké výsledky své dobře placené "práce". Já věřím tomu, že jich tam bylo 150,000.000.

Frenetické a hysterické řvaní se jim povedlo, nejlepší byl výrok jakéhosi zmetka, že "paralyzujeme tutu zemi" - za to by měl jít do tepláků.  Jinak to celé bylo jen k tomu, že jsem se zase začala strašně stydět, že patřím národnostně také k této množině tvorů. 

V. Váňa 24.4.2012 8:02

Re: Háááááááá, věřme odborům

Opravdu jste přesvědčena, že naše země není paralyzována?

Opravdu jste přesvědčena, že pozavíráním členů odborového hnutí se situace u nás zlepší?

Opravdu se stydíte za to, že zde máme takové odboráře od piva, ale vůbec Vám nevadí, jaké máme ústavní činitele a politiky?

Hm......

V. Heidlerová 24.4.2012 8:19

Re: Háááááááá, věřme odborům

Do tepláků ať jde ten, co vyřvává vyhrůžky. Vyhrožování je trestné. A paralyzovat tuto zemi - proč ubližovat spoustě občanů, taková stávka většinu lidí pěkně otráví.

R. Tesařík 24.4.2012 9:19

Re: Háááááááá, věřme odborům

naše země je paralyzována... a jak to vypadá?

E. Heusinger 24.4.2012 8:03

Re: Háááááááá, věřme odborům

To Vámi uvedené číslo je kolik, milostivá? Jaký používáte číselný formát?

V. Heidlerová 24.4.2012 8:09

Re: Háááááááá, věřme odborům

Podle Majakovského

E. Heusinger 24.4.2012 8:22

Re: Háááááááá, věřme odborům

Madam, jste si jistá, že jste zalistovala ve správné učebnici?

E. Heusinger 24.4.2012 8:05

Re: Háááááááá, věřme odborům

Jó madam. Vy si ještě budete pamatovat jak se s takovými odboráři zatočilo ve Frývaldově. Líbilo se Vám to?

V. Heidlerová 24.4.2012 8:13

Re: Háááááááá, věřme odborům

Jo a ještě Duchcovský viadukt a všecko zavinil TGM. Tak nás to učili ve škole. A nakonec se ukázalo, že všechno bylo jinak. Ještěže jsme měli ochránce lidský práv Klementa G.

E. Heusinger 24.4.2012 8:18

Re: Háááááááá, věřme odborům

Samozřejmě, že to v Duchcově bylo jinak. Pravdu odhalil jistý rychlokvašený historik P.K. dříve přicmrndávač komunistů. Dle pana P.K. četníci stříleli do vzduchu a horníci schválně poskakovali aby je kulky trefily. Taková je pravda, milostivá.

V. Heidlerová 24.4.2012 8:20

Re: Háááááááá, věřme odborům

Myslíte-li pana Krystlíka, není o čem mluvit. Psychopatické výplody neberu.

J. Novak 24.4.2012 9:29

Re: Háááááááá, věřme odborům

Až na to, že Frývaldov je Jeseník a žádné doly tam nejsou a ani mi nic není známo o nějaké Jesenické stávce.

E. Heusinger 24.4.2012 9:52

Re: Háááááááá, věřme odborům

Přečtěte si podrobně celé vlákno a doplňte si vzdělání.

V. Heidlerová 24.4.2012 18:36

Re: Háááááááá, věřme odborům

Budliky,budliky, nejmenoval se Jeseník kdysi Grafenberg? Jsem volajaká pomýlená.

V. Heidlerová 24.4.2012 18:42

Re: Háááááááá, věřme odborům

Od rána 15. listopadu docházelo k shromažďování demonstrantů, mimo jiné v obci Vápenná, tehdy Zighartice, kde také došlo k prvnímu střetu demonstrantů s četníky. Přes výzvu davu, aby se rozešel, jelikož stávka je oficiálně zakázaná, se procesí dělníků vydalo na cestu do Frývaldova. Skupina 14 četníků pod velením nadporučíka Jirkovského s rozkazem nevpustit protestující do města přehradil dělníkům cestu v obci Dolní Lipová. Policisté zatarasili cestu davu, který po nich v návalu emocí začal nejpravděpodobněji házet kamení, při čemž byl zraněn v obličeji velitel zásahu Jirkovský a na čas nešťastně ztratil vědomí (ovšem podle pozdějšího vyšetřování se jednalo pouze o slovní útoky). V nepřehledném místě za křižovatkou se dav čítající zhruba 700 dělníků, z nichž byli někteří ozbrojeni dřevěnými holemi a podporovaní jedním z komunistických poslanců (nejspíše poslancem Hádkem), rozhodl pokračovat v pochodu. V tu chvíli však začali četníci pálit puškami do davu.[2] Bilance jejich zásahu byla tragická – 8 mrtvých a 13 těžce raněných, k tomu další lehce ranění.- Dostali jen to, co vyprovokovali.

V. Váňa 24.4.2012 7:54

Pro boha,

není to jedno, kolik lidí tam bylo?

Odboráře sice zrovna moc nemusím, ale fakt je, že svízelnou ekonomickou situaci v zemi nezavinili. Mnohem více se o ni zasloužili bafuňáři všech možných politických stran a jejich podnikatelé kamarádi.

Některý z přispěvatelů níže píše, že jsme dluh prožrali. Nejsem si tím tak jist. Odhady tvrdí, že ročně uteče na státních zakázkách 10 mld. (do kapes těch, co spolu kamarádí). Kdybychom vzali v úvahu, že se tak děje teprve od poloviny 90. let, jde o 150 mld, které třeba někde chyběly, a proto státní dluh vzrostl o více než o tuto částku. Musíme počítat s penězi v čase, nikoli pouze v absolutních částkách.

Ať se na to dívám z jakékoli strany, dnešní situace není ani tak vina odborářů, jako politických bossů. A nevidím žádný důvod, proč bych měl věřit, že se vláda chová zodpovědně, když ekonomické reformy navrhuje člověk, který se velkou měrou na hospodářském marasmu země podílel (Kalousek), nota bene, když ledaskterý ekonom pochybuje o správnosti jím vytyčené cesty.

V jeho případě to chápu spíše tak, že zloděj křičí chyťte zloděje. Ve správnost cesty našich reforem nevěřím. Jsem přesvědčen, že reformy třeba jsou. Jenže základní předpoklad, že pytel s penězi nejprve zalátám, a teprve poté tam budu přisypávat více, Kalousek a jeho melody boys prostě neuznávají. A můj selský rozum zase říká, že část obyvatel schudne nikoli pro ozdravení veřejných financí, nýbrž proto, aby se mohlo krást stejnou měrou jako doposud. Rád si utáhnu opasek, když uvidím smysluplnost tohoto počínání. A tu, to se na mě nezlobte, opravdu nevidím.

I. Schlägel 24.4.2012 8:06

Re: Pro boha,

Je mi celkem jedno, kolik lidí tam bylo, není mi jedno, když pan Zavadil ze mne dělá trotla tvrdí mi do očí, že 1+1=4. Co se týká rozkradených miliard, na západě žádné miliardy nerozkradli a jsou v dluzích až po uši. Tak že až se nám podaří s pomocí Zavadilů pochytat všechny zloděje a zajistit všechny ukradené peníze, budeme zase, samozřejmě bez Zavadilů, dělat reformy a učit se virtuálním počtům od pana Zavadila. A proto volám: Zavadila do každé rodiny. Pěkný den.

J. Novak 24.4.2012 9:39

Re: Pro boha,

Jste na omylu, na Západě je ten klientelismus také, ale lze se za něj na rozdíl od ČR dostat do tepláků. Navíc není považován za nic obdivuhodného, jako tomu dosud v ČR je nebo jak je nám to servírováno našimi elitami v čele s Velkým Kormidelníkem jako mimořádná pracovitost hodná mimořádné odměny. Západ likvidují banksteři svým pravidlem "desetiny povinných rezerv", kdy vám banka půjčuje peníze, které vlastně ani neexistují, protože, aby vám mohla dát úvěr 10.000.000.-, stačí jí mít v "kase" 1.000.000.- a i ten může mít půjčený třeba od centrální banky. A takhle banky "půjčují" i státu. Blíže to najdete zde http://www.reformy.cz/zpravy/americky-sen-drsny-animovany-pribeh-o-vzniku-americke-centralni-banky/

I. Schlägel 24.4.2012 11:52

Re: Pro boha,

Na západě je také klientelismus, jistě, a protože je na rozdíl od nás možné se tam za to dostat do tepláků, je ho tam řádově méně než u nás. Jinak bych zvolil výstižnější název, tunelování. Co se týče fungování bank a pověr o virtuálních penězích, zkuste FINMAG.CZ, zrovna tam vyšel docela poučný článek i pro laiky, jako jsem já. Mimochodem, západní svět je v průšvihu kvůli tomu, že víc utratí než vybere na daních. To je základní problém západu a české socdem. Kdo dělá dluhy, má, světe div se, dluhy. Když už je v rozporu s realitou snaha odborářů o státní perpetuum mobile, pořád je ještě možné v nouzi zkusit použít matematiku prvního stupně ZŠ.

L. Písařík 24.4.2012 7:53

Nebezpečná matematika

Jak patrno, jeví se velkému počtu respondentů matematika vědou velmi nebezpečnou. A vzít rozum do hrsti je úsilí téměř nepředstavitelné. Snad by bylo třeba studenty tolik nevzdělávat.

J. Štrobl 24.4.2012 7:50

Ááá, koukám, že soudruzi z Lihového domu jsou už po briefingu..

V. Váňa 24.4.2012 7:41

Pro boha,

E. Heusinger 24.4.2012 7:40

Tak to už zde máme

dalšího počtáře. Předpokládám, že za měsíc se nevyvratitelně zjistí, že na Václaváku bylo 987 lidí, z toho 333 policajtů a 222 novinářů.