30.7.2021 | Svátek má Bořivoj


Diskuse k článku

DEMONSTRACE: K počtu účastníků na Václaváku

Tak nějak mi nesedí čísla týkající se počtu demonstrantů na veleakci odborů a spřátelených organizaci v sobotu v Praze. Obrázky publikované v médiích se sice snažily situaci dramatizovat, ale jakmile se kdekoliv objevil alespoň polocelek (o celku ani nemluvím), situace tak nějak neodpovídala vzrušeným komentářům novinářů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Dubanová 26.4.2012 19:03

zabývat se jen počtem naštvaných lidí, je více nežli směšné..

zabývat se důvodem kolik je lidí v ulicích, namísto ptát se PROČ jsou lidi v ulicích, a proč se komunisté vracejí na politickou scénu?? Je to špatná vizitka všech vlád, KTERÉ TADY vládly od roku 1989, bez ohledu, zda to byla vláda zprava či zleva..Všechny ty vlády, byly jen špatné pokusy, ale pokusy trvající 23 let.. Snad jsme trochu demokratický, ale vůbec nejsme právní stát.. Jsou tu instituce, jsou tu zákony, ale nic nefunguje jak má.. Co tady ale naprosto bezpečně funguje, to jest nevymahatelnost práva a všeobjímající korupce, která nabyla takových rozměrů, že ji stát není schopen financovat.. a protože díky korupci, která nabývá obřích rozměrů - všude chybí peníze, pak přicházejí na řadu ŠKRTY, o nichž netušíme co se jimi HRADÍ, TEDY KDE končí ani kdy skončí.... A tato beznaděj žene lidi do ulic a komunistům přidává hlasy...

M. Kosejk 24.4.2012 20:27

???

A vzal jste v úvahu možnost poruchy v časoprostorovém kontinuu? :)

A. Richter 24.4.2012 23:09

Re: ???

      *:-D

P. Hlosta 24.4.2012 17:29

Jak jednoduché odhadovat

Odborový boss se postaví čelem k demonstrantů a co nevidí? Před ním stojí sevřené šiky odborářů a pískají na píšťalky a křičí doporučená hesla. Přes ně není vidět až na konec jejich řad. Proto může vyslovit svůj odhad o množství lidu shromážděného. Používá megafon, protože dav před ním strašně hlučí a on jen stěží rozumí co říká jeho odborový kolega vedle něj. Spojení vizuálního vjemu se zvukovým dává hrubý propočet, tedy že lidí bylo moc. Moc - jednotka základní a z ní se rozvíjí další, vyšší, tedy - víc než jsem předpokládal. Předpokládal-li boss počet demonstrantů osmdesát tisíc, což je jednotka - moc, pak vyšší je logicky minimálně půlnásobek a to je oněch stodvacet tisíc.

Faktem ovšem zůstává, že tolik odborářů a jiných protestujících se bossům ještě nepodařilo svézt do hlavního města, až teprve nyní a to je jejich úspěch. Tímto úspěchem jistě ospravedlní své dost vysoké příjmy z odborového pracování. Také faktem zůstává, že ochotě lidí zúčastnit se dávno již avizované demonstrace napomohly patálie VV a koalice vlády celkově. Jako by spolupracovali s odbory zdá se.

Všeobecné uspokojení lidu Česka dělá představa, že bude zase nějaká revoluce a možná přijde i kouzelník. Kouzelník ne a ne se dostavit a všude chtějí prachy! Kdo nekřičí není Čech! Doporučený pokřik - pryč s vládou!

Ale jó! Pryč s ní! Jednoduše odhaduji, že nová vláda bude opět řízena státní administrativou, namísto aby státní administrativu řídila vláda. Korupce zatočí s rozpočty a ne rozpočet s korupcí. Klientelismus zpřeháže pořadí zájmových skupin a pokud neposílí, zůstane na stejné úrovni. Takhle to dopadne, pokud ovšem nepřijde diktatura. ta by zajistila práci všem, z toho velké části v lomech, dolech uranu a jiných fajnových flecích. Platové třídy nám potom všem ujasní, jak dobří jsme pracanti a víc ani floka. Úřady, kde se dávali peníze bez práce, se zruší.

S pozdravem - BUĎ V PRÁCI V ŠEST!

M. Šejna 24.4.2012 18:36

pane Hlosto

Váš komentář je asi nejlepším komentářem k tomuto článku. Přesto si myslím že Vás tady pravičáci budou přesvědčovat o tom, že přece jen existuje rozdíl mezi vládou levice a pravice. Například to, že když vládne pravice, tak přestože nasekala za 5 let své vlády 800 mld. dluhů, tak je to vláda rozpočtové zodpovědnosti. Naproti tomu 600 mld. dluhů za 8 let vlády levice ukazuje, jak vláda levice strašne zadlužuje náš stát.

Jistě jste si také všiml, jak nás média nyní přesvědčují, že jsme málo zadlužení. Za vlády levice, když byl státní dluh poloviční, jsme ale prý byli zadlužení tak hodně, že jsme směřovali do Řecka (Maďarska, Argentiny ...).

Pro mnoho lidí stále platí poučka, že za vlády pravice se ekonomice daří díky pravici a nedaří navzdory pravici. Za vlády levice je tomu prý naopak a ekonomice se daří navzdory levici a nedaří díky levici. Z této poučky plyne, že ekonomika v Česku zatím vždy  všem vládám fungovala navzdory ... (:-D)

Jinak máte pravdu, že u nás je opravdu jedno, kdo vládne. Jen fankluby politických stran to vidí jinak.

J. Šimek 24.4.2012 22:04

Re: pane Hlosto

No malinko vaše představy o báječném hospodaření levice haprují v zásadní věci a to je, že levice nasekala 600 mld. dluhů v době 5-6% růstu. Pravice pak 800 mld. v době recese nebo stagnace. Ten zásadní rozdíl ale jistě nechápete :o)

Při základních postulátech ČSSD, že zdroje jsou a dluhy se neplatí bych se ani nedivil.

J. Jurax 25.4.2012 0:29

Re: pane Hlosto

Ale ekonomika funguje vždy vládám navzdory - pokud to není v nějaké šílené diktatuře komunistického typu. Vláda (jakákoliv) to může akorát více či méně kazit ...

J. Ryba 24.4.2012 17:01

zabývat se počtem odborářů na Václavském Václaváku jest skutečný úkol pro minuciozní medvídky

ale medvídci jsou to usilovní, už k tomu mají 147 báječných příspěvků. Oba tábory dostanou pochvalu před nastoupenou jednotkou a budou vyfoceni před bojovou zástavou.

L. Handzel 24.4.2012 17:19

Re: zabývat se počtem odborářů na Václavském Václaváku jest skutečný úkol pro minuciozní medvídky

Ryegrassi vytrvalý, vytáhni kořeny a vyběhni z hotelkuče na vzduch. :)

F. Michek 24.4.2012 17:51

Re: zabývat se počtem odborářů na Václavském Václaváku jest skutečný úkol pro minuciozní medvídky

Handzeli, jste úžasný glosátor, opravdu. Takový vtipný, nemuniciózní s měňavým stylem.

L. Handzel 25.4.2012 4:29

Re: zabývat se počtem odborářů na Václavském Václaváku jest skutečný úkol pro minuciozní medvídky

Děkuji Vám "pane" Micheku, Vy mi taky. :)

F. Michek 24.4.2012 17:53

Re: zabývat se počtem odborářů na Václavském Václaváku jest skutečný úkol pro minuciozní medvídky

Ba ne, 149, přepočítej si to.

F. Michek 24.4.2012 16:46

Tak jsem si to v rychlosti přeci jen přepočítal,

protože se chci aspoň ještě jednou zúčastnit této opravdu hezké diskuze. A co mi vyšlo:

Fakt jich tam bylo 46 tisíc, omlouvám se za minulou nepřesnost

Nespokojených s vládou je 71,6 % lidí

Dobře se u nás má 61,8 % lidí, tedy o něco méně

Co se týče voleb, ty někdy budou a zvítězí levice, druhá bude pravice. Věřte mně a nezlobte se prosím.

V. Ondys 24.4.2012 17:49

:)))))) I Vy optimisto

Za druhé místo pravice bych si radosti znečistil pampersky. Je mi přes šedesát let, v parlamentu jsem ji ještě nikdy neviděl a pochybuji o tom, že voliči vůbec tuší, co to je, po dvaceti letech horlivého volení menších nebo větších levicových zel. Ani se jim nedivím, když naši mladí a konzumním pokrokem ošlehaní novináři vidí vpravo optikou Stalina a tatínků komunistů jejich bratry :)))) nácky!

J. Jurax 25.4.2012 0:30

Re: :)))))) I Vy optimisto

Souhlas. Bohužel ...

J. Tachovský 24.4.2012 14:48

I kdyby to bylo 100.000 lidi

Koho to mam zajimat ? Je to pouhe 1% populace. Neco takoveho se u voleb sotva uplatni

E. Sevrát 24.4.2012 15:57

Re: I kdyby to bylo 100.000 lidi

Podobně to říkali o demonstracích i komunisté před rokem 89.Koho zajímá jedno procento narušitelů veřejného pořádku a kriminálních živlů,když 99 % volí KSČ.Dnes je v Právu na straně 7 fotka z V.nám. a na první pohled je jasné,že odhad policie tj. cca 80 tis.lidí je správný.Nevěřící Franta,který se zřejmě dost nudí nemá zjevně pravdu a jeho výpočty jsou k ničemu.

J. Boleslav 24.4.2012 16:26

Re: I kdyby to bylo 100.000 lidi

Spíš by bylo zajímavé zjistit, proč vlastně jsou lidé na vládu tak naštvaní. Ekonomicky se mají tak dobře, jako nikdy předtím, pouze v poslední době se vláda z pochopitelných důvodů v ekonomické oblasti snaží drobně utahovat šrouby kvůli vyrovnanosti rozpočtu a najednou se kdekdo má hrozně zle.

J. Slanina 24.4.2012 16:29

Re: I kdyby to bylo 100.000 lidi

Jojo.

http://www.penize.cz/pujcky/63337-nevhodne-pujcky-mohou-ohrozit-pres-milion-rodin

Jako v liháči.

J. Jurax 25.4.2012 0:32

Re: I kdyby to bylo 100.000 lidi

"Spíš by bylo zajímavé zjistit, proč vlastně jsou lidé na vládu tak naštvaní. Ekonomicky se mají tak dobře, jako nikdy předtím" - no jo, mají se dobře, ale bodejť by nebyli naštvaní - jsou přece  lidi, co se mají ještě líp!

J. Pospíšil 24.4.2012 14:40

Cena demonstrací

Mně ani tak moc nezajímá, kolik tam  bylo lidí, ale kolik to vše stálo a kdo to bude platit.

L. Handzel 24.4.2012 14:21

Už jsem psal na stejné téma včera. :)

"Nevěřící Franta" bude asi ze stejného vrhu, jako "nevěřící" Vitha. http://vitha.blog.idnes.cz/c/259101/Jak-mame-verit-mediim.html S rozdílem, že pan Vitha je přesvědčen, že na Václaváku stojí socha Václava IV. :)))

Na Václavák namačkali Němci 200.000 lidí. Viz.

http://www.ustrcr.cz/cs/audio-archiv-manifestace-vaclavske-namesti-420703 Tomu snad musíte věřit, když to říká ÚSTR. :)

Je pravdou, že je nutné odečíst travnaté plochy a "vlezy" do Metra. Když však reportér z MF Dnes napíše " zhruba 100.000 lidí a Police 70 - 80.000 lidí, tak zde to musí "přepočítavači" upravit k "obrazu svému".

Podstata věci je, že lidé jsou naštvaní. Vaše okecávaní jen svědčí, že se Vám začínají tlačit howna přes límec.

J. Štrobl 24.4.2012 14:30

Re: Už jsem psal na stejné téma včera. :)

Věřit tomu, co je napsáno v novinách mi připadalo vždycky slaboduché. Proto se vždycky snažím získat informace z více zdrojů. Pokud si je nějakým způsobem nemohu ověřit osobně. Z vlastní zkušenosti vím, že ty slaboduché nelze ovlivnit žádnými argumenty, protože pro ně jsou noviny slovem Božím. No zkrátka, komu není shůry dáno, v apatice nekoupí.

L. Handzel 24.4.2012 14:56

Re: Už jsem psal na stejné téma včera. :)

Ano, máte pravdu. MF Dnes je komunistický deník a reportér a fotograf v letadle byli agenti STB v důchodu. Vaše velkodušné řečičky o apatice a slaboduchosti si pane Štroble strčte do své tupé palice.

J. Slanina 24.4.2012 14:38

Re: Už jsem psal na stejné téma včera. :)

Tak soudruh nám najednou věří ÚSTR. Vsadím se že tomuhle: http://zpravy.idnes.cz/abeceda-komunistickych-zlocinu-mucili-vezne-elektrinou-trestu-unikli-1m4-/domaci.aspx?c=A090403_184812_domaci_jw nevěří.

L. Handzel 24.4.2012 15:00

Re: Už jsem psal na stejné téma včera. :)

Už jsem Vám několikrát psal lidská slanino, že nejsem soudruh a nikdy jsem nebyl. Pište si idiote, co chcete. Nějaká myšlenka by asi nebyla ?

J. Slanina 24.4.2012 15:42

Re: Už jsem psal na stejné téma včera. :)

Káchá to jako kachna, lítá to jako kachna, plave to jako kachna, asi to bude kachna.

S. Donát 24.4.2012 16:08

Re: Už jsem psal na stejné téma včera. :)

Pane Handzeli, když vynecháme sprostoty a nadávky, tak ve Vašich příspěvcích taky moc nosných myšlenek nenajdeme...

L. Handzel 24.4.2012 16:50

Re: Už jsem psal na stejné téma včera. :)

A Vy jste kdo ? Přečtěte si můj příspěvek a reakce pánů Štrobla a Slaniny. Možná, že mne navedete na své nosné myšlenky, neznám Vás. Jinak s drobným přerušením už 16 let, odpovídám sprosťákům v jejich intencích. Pan Štrobl snad zná všechny zdroje ze kterých čerpám ? Pana Slaninu chápu, je to místně známý útočný dobytek. Možná je nemocen a zde si kompenzuje svůj zpackaný život, dle něho jsou všichni soudruzi atd.

V. Heidlerová 24.4.2012 18:46

Re: Už jsem psal na stejné téma včera. :)

Tak v takovémto pádném argumentu nenacházíte myšlenku?  Ale to bude Váš problém, prostě jste slabomyslný.  A sprostý jste taky dost.