31.1.2023 | Svátek má Marika


Diskuse k článku

BEZPEČNOST: Soucit místo obrany?

Odzbrojení Němci byli konfrontováni se silou nelegálně držené palné zbraně. Obranou proti důsledkům činů lidí s takovou zbraní je prý otevřenost a soucit ostatních. Není. Proti nelegální zbrani je potřeba postavit zbraň legální.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 27.7.2016 0:26

Dá se souhlasit

T. Vidím 28.7.2016 21:36

Re: Dá se souhlasit

Musulmanske zrudy vrazdily opet ve Francii, v Rouen, kde podrizly stareho pana farare a ohrozovaly rukojmi. Kde byl hrdina a mstitel, velkohuby Matejka? No? On zatim sedi na prddeli u compu a vypisuje se. Machyrek, nic jineho.

T. Vidím 26.7.2016 23:19

S Matejkou to urcite nevythneme

Velkohuby, pistoli vyzbrojeny populista, ale hlavne zkrachovalec, co ma kila masla na hlave, snazi se nacpat do politiky pres klausovskou Machovu stranu SSO-Svobodni. Tam je to samy byvaly ODSak nebo i komunista, synacek kriminalnika a podobne pripady.

Matejku neberu, ani kdyby mi za to platili.

J. Jurax 27.7.2016 0:17

Re: S Matejkou to urcite nevythneme

Váš názor na pana Matějku jste nám již sdělil.

Což kdybyste nám zde sdělil i názor na myšlenky obsažené k článku? Myslím, že by to bylo pro diskuzi příhodnější i přínosnější..

S. Donát 27.7.2016 9:03

Re: S Matejkou to urcite nevythneme

Kde nic není...

T. Vidím 27.7.2016 23:19

Re: S Matejkou to urcite nevythneme

Juraxi, vy budete asi velky fanda Franty Matejky a mozna byste ho i sponzoroval, ze? Ja ale ne a za jeho pseudomyslenky a populisticke spoty bych nedal ani vindru.

Dobrou noc.

J. Jurax 28.7.2016 0:28

Re: S Matejkou to urcite nevythneme

Ale kuš - teď mluvíme nikoliv o panu Matějkovi, jehož jsem v životě neviděl než na fotce, nýbrž o Vašem případném názoru na teze v článku onoho pána, jehož nemáte rád, obsažené.

Nedal byste za ně ani vindru. Ctím tento Váš názor, byť v případě článku, pod nímž diskutujeme, s Vámi hluboce nesouhlasím. A mimoto jste mohl tento názor publikovat hned a nezdržovat názorem na autora.

V. Klepetko 26.7.2016 20:36

My? Naší?

"Naší největší silou je soucit, říká Merkelová" v reakci na útoky ozbrojeného magora. "Je to nesmysl!" - namítá autor článk a diskutující. Což vlastně znamená, že spirituální Evropa, jejíž srdcem je Praha, stále ještě žije : my všichni se podvědomě cítíme být součástí onoho "my". Ale ještě několik takových výroků, a veškerá polemika a diskuse ustane.

Lidem totiž začne být jedno, co je nebo není největší silou těch, koho si Angela zahrnuje do toho svého "my". A začnou přemýšlet o svých vlastních silách. Ne o těch cizích!

To bych si ale nepřál. Angela Merkelová by měla zvážit svou situaci a odstoupit, ona atomizuje a doslova bourá naši Evropu solidárních národů! Parafrázovaně:

"Té síly díl jsem já, jež, chtíc vždy páchat dobro, vždy zlo jen vykoná“. Faust svou sázku s ďáblem vyhrál, jak známo. Podaří se to Anděle?

P. Skřivan 26.7.2016 17:57

Je pozoruhodné,

že k obraně volá Putin a strany, kterých bych se docela obával ve vládě. Asi k tomu mají důvod.

Třeba katolická církev, která by se tedy čistě teoreticky měla obávat konkurence, je z tzv. Islámského státu úplně v klidu.

Možná to docela naznačuje, se kterou vírou má ten Islámský stát nejvíce společného. Nápověda pro Svobodné: s Islámem to nebude.

P. Han 26.7.2016 19:35

Re: Je pozoruhodné,

Můžete napovědět i ostatním?

M. Prokop 26.7.2016 22:49

"kterých bych se docela obával ve vládě"

Problém může být ovšem i ve vás.

R. Stary 26.7.2016 16:34

Prislovi

Moudrost jednoho krestanskeho naroda pravi: Jen ty nejblbejsi telata si hledaji sveho reznika.

V. Vaclavik 26.7.2016 14:40

Soucit

Co jineho je takovy soucit, nez to stare zname krestanske - kdyz on po tobe kamenem, ty po nem chlebem... anebo kdyz dostanes facku, nastav druhou tvar... ciry altruismus, ktery na zlo odpovida dobrem, to je co motivuje kanclerku, vyrostlou v rodine nejakeho kneze. Jak vidno, 'jablko zde padlo primo pod strom'.

Ten sebeobetni soucit je sekularni krestanska moralka, jeji cira podstata. Krestanstvi muze byt na ustupu, ale jeho moralka v lidech zustava, hluboko zakorenena.

S. Donát 26.7.2016 15:20

Re: Soucit

Ano, bohužel, chce se mi říct. Já spíš razím heslo, kdo do mě kamenem, já do něj dvěma až pěti. A když to nestačí, poohl ́dnu se po vagónu cihel.

P. Vaňura 26.7.2016 18:57

Myslím, že Hitler měl více rozumu, než Merkelová

V důsledku jeho politiky zemřelo "jen" 10% Němců...

L. Popovský 26.7.2016 21:14

Pane Václavíku, já Angele Merkelové do hlavy nevidím, ale domnívám se že žije v pokrytectví a ve lži. Ten soucit jí nevěřím.

J. Vintr 26.7.2016 22:47

Re: Soucit

Jenže podle křesťanství je sebevražda hřích a také se praví: "Miluj svého bližního, jako sebe samého". Tedy ne víc než sebe sama. Takže když ti hrozí od někoho fyzická újma, tak jde křesťanská láska stranou.

A. Holík 26.7.2016 14:06

Hm ..

Omezeni zbrani jako v Nemecku je v aktualni situaci vskutku amoralni, nicmene predstava, ze by to treba u nas probihalo jinak, je naivni. Podivejte se na USA, kde je regulace temer nulova, a teroristicke ciny se dejou jedna basen. Sance, ze se na scene najde nekdo ozbrojeny je stale velmi mala, a pokud se najde, v prve rade si bude hledet sveho, urcite nebude riskovat krk kvuli komukoliv jinemu.

S. Donát 26.7.2016 14:30

Re: Hm ..

V USA není nulová, ani téměř nulová regulace. Je to různé, stát od státu. A těch případů, kdy ozbrojený občan zabránil v krveprolití je rozhodně dost na to, aby lidem zůstala možnost se účinně bránit střelnou zbraní.

R. Langer 26.7.2016 16:01

Re: Hm ..

Přesně tak, jenom se o těch případech, kdy se občan ubránil, nikde moc nepíše, není to totiž politicky korektní.

P. Skřivan 26.7.2016 17:59

Re: Hm ..

A víte, že u nás je naprostá většina zločinů střelnou zbraní spáchaná tou legální, že ?

J. Lepka 26.7.2016 18:18

Re: Hm ..

Kdo o tom rozhoduje ? V.Houštecký by mohl povídat / http://gunlex.cz/clanky/kauzy/1665-kdyz-maji-soudci-pravdu /

S. Donát 27.7.2016 9:10

Re: Hm ..

A co má být? Řekl bych, že tohle není důležité.

S. Donát 26.7.2016 13:45

Tak pan Šejna se dočkal, že mu dal někdo za pravdu

Pravdu sice měl, ale v naprosto nedůležitém detailu. Na ty důležitější věci raději už nereagoval a pln uspokojení se odebral jinam :)

Holcman 26.7.2016 11:50

:-(( Jenom pistolníkovy silný kecy...

...populistické poučování a chvástání.

ujetou socanku, dederónku Merkelovou opravdu ale opravdu nemusím a malýho socanskýho skutra, Frantu Hollandovýho, taky ne. Ale musím pořád někde (a tady taky) číst a slyšet od divnýho ultralevičáka, pistolníka Fanouše Matějky, silný kecy, populistické poučování a chvástání.

Kde jste byl Matějko, když se teď střílelo v Mnichově nebo předtím v Paříži? Kde jste byl, namachrovaný pistolníku Matějko, když imigrant sekal mačetou do těhotné ženy, když v Nice vražedný magor vjížděl kamionem do davu lidí nebo když u nás pošuk málem vystřílel celou restauraci a jiný zadlužený pošuk střílel na exekutora? No,kde? S takovými matěji, jako vy, to tak určitě vytrhneme. Mnoho let podezřelé styky a kontakty na podvodníky, komoušské a estébácké poskoky i zločineckou galerku a ještě furt matěj má kvéra u sebe. Taky jel nebo ještě jede v tunelech a křivárnách. Bílý kůň finanční mafie, obrovský dluhy do dneška a možná i toho exekutora pořád na krku, co? Matěj desperados. Ale hlavně, pořád lézt někomu mocnýmu a vlivnýmu do zadele, tlačit se zase do politiky, tam se válej prachy, že jo? Tohle vám nejvíc slušelo, Matějko!.....

http://blogadmin.idnes.cz/blog/6820/143936/cestna_straz.PNG

Jste dávno profláknutý, Matějko, že se nestydíte!

S. Donát 26.7.2016 12:05

Re: :-(( Jenom pistolníkovy silný kecy...

K prvnímu odstavci - ne, nemusíte. Nikdo Vás nenutí to číst. K dalšímu se nevyjádřím, neb jsem to nečetl. Nehodlám si před obědem kazit chuť k jídlu ;-)

J. Kanioková 26.7.2016 13:02

Od "ultralevičáka"... uff.. směšný argument..

C. Hulka 26.7.2016 14:01

Re: :-(( Jenom pistolníkovy silný kecy...

Ty si blbéééééj, LOL. Došlo k tomu naráz nebo jsi zblbnul postupně?

Holcman 26.7.2016 15:44

Re: :-(( Jenom pistolníkovy silný kecy...

:-) Nadávat můžeš jak chceš, ale hůlka jsi u toho právě ty.

R. Langer 26.7.2016 16:05

Re: :-(( Jenom pistolníkovy silný kecy...

Ano, kde byli ozbrojení občané, aby vámi uvedeným masakrům mohli zabránit? Já vám to soudruhu, po lopatě vysvětlím. Byli v pr*eli, protože je jejich vlády nesmyslně odzbrojily, aniž by cokoliv udělaly pro jejich bezpečí. Tam byli ti občané, a tam by byl i Matějka, kdyby tam byl, protože by u sebe stejně zbraň mít nemohl, ubohý hlupáku. :-P