28.9.2021 | Den české státnosti


WEB: 100 krát 100 od 100 plus Planet SF

28.11.2006

  TOPlist

Axxón

Když čas od času prohlížím statistiky návštěvnosti Sardenu ze zahraničí, bavím se docela zajímavě. Ale nenapadlo mne, že i jen těch pár návštěv z Argentiny bude mít pro Sarden nějaký jiný dopad než impakty ve statistice. Leč opak je pravdou. Spisovatel s exotickým jménem Sergio Haut vel Hartman vydává e-zin Axxón, který najdete na adrese http://axxon.com.ar a pustil se do zajímavého projektu, který asi nejstručněji jde popsat slovy sto krát sto od sta - neboli sto fantastických povídek o sto slovech od stovky autorů.

Dohodli jsme se, že nejenom jeho nabídku zveřejním, ale že budeme vzájemně spolupracovat. Nejprve ale o povídkách do projektu: rozsah má být cca od pěti set do maximálně tisíce znaků (samozřejmě včetně mezer a interpunkčních znamének), tématicky se musí jednat o povídky, v nichž vystupují monstra, příšery, zrůdy, mutanti nebo zdravotně postižení (či poškození) lidé. Přípustné jsou i povídky s mimozemšťany nebo bytostmi z jiných dimenzí. Vzhledem k obtížné (mírně řečeno) dostupnosti překladatelů z češtiny v Buenos Aires je třeba, aby povídka byla zaslána v některém z jazyku z následujícího seznamu: angličtina, španělština, francouzština, němčina, italština nebo portugalština. Uzávěrka je desátého prosince 2006.

Sergio samozřejmě provede výběr (bude-li z čeho, našeptává mi skřítek za límcem), do kterého mu, samozřejmě, kecat nebudu. Naše spolupráce spočívá v tom, že originální českou verzi při zaslání zveřejníme u nás na Sardenu, čímž jsem nepřímo dodal i tu poslední informaci: povídky ve formátu .doc nebo .rtf v české a cizojazyčné verzi zasílejte naším prostřednictvím (tedy sarden zavináč pagiserver tečka cz), přeposlání zařídíme (ne, že bychom Sergiovu mejlovou adresu sergiogvh zavináč 2vias tečka com tečka ar tajili, ale jinak bychom se k české verzi asi hned tak nedostali).

Zároveň Sergio oznamuje spuštění projektu Planeta SF - diskusní skupiny http://ar.groups.yahoo.com/group/planetasf, která je určena pro spisovatele a čtenáře z celého světa. Ona to nejspíš ale bude babylonská věž SF, začíná totiž hned s pěti preferovanými jazyky (angličtina, španělština, francouzština, italština, portugalština), nicméně Sergio navrhuje, aby účastníci v případě potřeby používali jazyk, který ovládají, s tím, že ostatní účastníci se s tím pokusí nějak srovnat. K tomu, abyste se přesvědčili, jak (a zda vůbec) to funguje, se ale musíte na této diskusní skupině registrovat.

pagi


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...