27.10.2021 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


VYŠLO: Gormenghast III, Terry Brooks a další

4.9.2006

 

Gormenghast III - Už jen Titusfantasy

Gormenghast III - Už jen Titus
/Gormenghast III - Titus Alone/
Peake, Mervyn

Nakladatel: Argo
Překladatel: Dominika Křesťanová
Obálka: A. Haun, Matouš Přikryl
Redakce: Miloš Urban, Milan Dorazil
Rok vydání: 2006
Počet stran: 222
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Mervyn Peake (1911-1968), současník J. R. R. Tolkiena, se narodil jako syn misijního lékaře a do dvanácti let žil s rodiči v Číně. V Anglii později studoval výtvarné umění a převážnou část života se věnoval knižní ilustraci. Svoji nejznámější prózu, trilogii Gormenghast, začal psát v době druhé světové války. První díl trilogie nazvaný Titus Žal vyšel v roce 1946. Druhý díl, nazvaný krátce podle místa děje Gormenghast, vyšel o čtyři roky později. Rozvíjí sled událostí poté, co se nenápadné vlády nad hraběcím hradem pomalu ale jistě ujímá plebejský samozvanec Koncíř. Ještě mu zbývá odstranit několik nepohodlných dvořanů. Jenomže tak dlouho se chodí s dýkou pro moc, až se čepel ulomí, a prohnanému Koncířovi nakonec vrtkavá štěstěna přestává přát. Po tragickém skonu mladé Fuchsie vzbouří její matka veškeré poddanstvo a vytáhne do války proti uzurpátorovi. Ale nástupce trůnu Titus, s hamletovskými pochybnostmi v hlavě a nešťastnou láskou v srdci si umíní, že proradného zabijáka Koncíře musí dostat sám, ať ho to třeba stojí krk. Třetí díl trilogie Už jen Titus, příběh uzavírá a odehrává se ve vnějším světě. Samotný Gormenghast už tu chybí, ale co do podivínů a bizarních existencí si vnější svět s hradem nijak nezadá.

Trilogie Gormenghast, v Anglii vydávána stále dokola, patří k základním pilířům fantasy. Svědčí o tom i čtyřdílné televizní zpracování BBC z roku 2000 a stejnojmenná rocková opera německého skladatele Irmina Schmidta.

cena 289.00 Kč
www.daemon.cz


Deltora II - Země nestvůr a kouzel - Ostrov přeludůfantasy

Deltora II - Ostrov přeludů
/Deltora Shadowlands - The Isle of Illusion/
Rodda, Emily

Nakladatel: Fragment
Překladatel: Olga Machútová
Obálka: Marc McBride
Redakce: Helena Škodová, Daruše Singerová
Rok vydání: 2006
Počet stran: 144
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback

Druhá kniha série Deltora II.

Lief, Barda a Jasmína zoufale pátrají po třech částech proslulé Pirranské píšťaly, která je jejich jedinou nadějí na záchranu tisíců Deltoranů vězněných ukrutným Pánem stínů. Už si museli vybojovat první část Píšťaly. Teď se pokusí najít tu druhou.
Zatímco se jejich drazí, kteří zůstali v Del, snaží přežít v houstnoucí síti pomluv, nedůvěry a zrádců, společníci míří dál k tajuplnému ostrovu Auronů. Dostali varování, že tam na ně číhají hrozná nebezpečí. Ale jsou věci, na které se zkrátka připravit nelze.

cena 149.00 Kč
www.daemon.cz


Deltora II - Země nestvůr a kouzel - Jeskyně strachufantasy

Deltora II - Jeskyně strachu
/Deltora Shadowlands - The Cavern of the Fear/
Rodda, Emily

Nakladatel: Fragment
Překladatel: Olga Machútová
Obálka: Marc McBride
Redakce: Helena Škodová, Daruše Singerová
Rok vydání: 2006
Počet stran: 144
Rozměr: 135 x 200
Provedení: hardback

První kniha série Deltora II.

Dobrodružství v zemi nestvůr a kouzel pokračuje!
Krutovláda Pána stínů nad Deltorou skončila. On a jeho nestvůry se museli stáhnout zpátky za hory. Ale tisíce Deltoranů jsou stále zotročeny v Zemi stínů, v nepřítelově vlastním děsivém a tajemném panství.
Aby je mohli zachránit, musejí Lief, Barda a Jasmína, hrdinové putování za Kouzelným pásem Deltory, najít zbraň, která by byla dost mocná, aby s její pomocí mohli bojovat s kouzly Pána stínů na jeho vlastním území.
Jedinou věcí, které se podle legendy Pán stínů kdy bál, je pověstná Pirranská píšťala. Ale existuje ještě tato tajemná Píšťala? A pokud ano, jakým nebezpečím budou muset společníci čelit, aby ji našli?

cena 149.00 Kč
www.daemon.cz


Shannarův nejvyšší druid - Zapovězená zeměfantasy

Zapovězená země
/Jarka Ruus/
Brooks, Terry

Nakladatel: Classic
Překladatel: Zdeněk Žáček
Obálka: Todd Lockwood
Redakce: -
Rok vydání: 2006
Počet stran: 396
Rozměr: 105 x 175
Provedení: paperback

První kniha trilogie Shannarův nejvyšší druid.

Tři kompletní řady románů chronologicky zaznamenávají dosud neukončenou historii Shannary. Stále je o čem vyprávět... podstupovat nová, strhující dobrodružství. První kniha nejnovější trilogie Shannarův nejvyšší druid vybízí na další výpravu jak věrného a znalého příznivce tohoto spletitého, fantastického světa, tak i nového čtenáře.
Od doby, kdy se Grianne Ohmsfordová vzdala svého předešlého života strašlivé čarodějky Ilsy, uplynulo dvacet let. Zachránil ji vlastní bratr, kouzlo Shannarova meče a zkáza jejího zlého našeptavače Morgawra. Podařilo se jí ustavit Třetí radu druidů a udržovat soulad mezi národy Čtyřzemí. Přesto se nadále daří mocenskému boji, skrývané zradě a nekalým praktikám, které už po generace pronásledují druidskou historii. Proto má Grianne jako Ard Rhys - Nejvyšší druidská kněžka Paranoru - i vzdor zasvěcení většímu blahu nadále kruté nepřátele.

cena 239.00 Kč
www.daemon.cz


Zrozen legendou I - Oheňfantasy

Zrozen legendou I: Oheň
/In Legend Born/
Resnick, Laura

Nakladatel: Wales
Překladatel: Martina Plechatá
Obálka: Dominic Harman
Redakce: Robert Pilch
Rok vydání: 2006
Počet stran: 352
Rozměr: 115 x 165
Provedení: paperback

Valdanská armáda okupuje Silerii již několik století. A není to okupace nijak náročná - na místní barbary stačí dohlížet a v případě problémů potížisty chytit a exemplárně potrestat. Zdejší horalé již dávno zapomněli válčit a pokud bojují, tak především mezi sebou ve vzájemných krevních mstách. Pátrači již dávno zlikvidovali lapky a bandity, kteří si říkali Strážci a prohlašovali o sobě, že umějí přivolávat duše zemřelých, a časem dopadnou i poslední zbytky skrývajících se členů Společenství, cechu vodních čarodějů - bývalých vládců zdejších kopců...
V srdci Silerie však žije muž, který, aniž to sám tuší, drží v rukou klíč k ukončení valdanské nadvlády. Pro Valdany to zpočátku vypadalo jako drobný problém. Zpočátku...

První kniha ze dvou.

cena 229.00 Kč
www.daemon.cz


John Sinclair 303 - Pavoučí kletbahoror

John Sinclair 303: Pavoučí kletba
/John Sinclair 253: Judys Spinnenfluch/
Dark, Jason

Nakladatel: Moba
Překladatel: Marek Pavka
Obálka: -
Redakce: Lukáš Kratochvíl, Zdeněk Valach
Rok vydání: 2006
Počet stran: 52
Rozměr: 155 x 255
Provedení: paperback

Neuvěřitelné a záhadné příběhy - vrchní inspektor Scotland Yardu John Sinclair svádí ať už sám, či i s pomocí svých přátel nerovný boj se zlem a nadpřirozenými silami.

cena 32.00 Kč
www.daemon.cz


Daemon


Advantage Consulting, s.r.o.
ABSOLVENT CNC OBRÁBĚČ (od 26000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 26 000 - 38 000 Kč

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...