27.10.2021 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


VYŠLO: české SF detektivky, Mirek Žamboch, spousta add-ons Zeměplochy a další

25.9.2006

 


Orbitální šerlocisci-fi

Orbitální šerloci
Velinský, Jaroslav - Kaufner, Petr - Pecinovský, Josef - Červenák, Juraj ...

Fantaskní detektivka jistě uspokojí milovníka kriminálních příběhů i čtenáře SF a fantasy. Devět současných českých autorů nabízí na stránkách další antologie z edice Ikaros své osobité pojetí tohoto žánru.
Dozvíte se, jaké dalekosáhlé následky může způsobit vypadnutí obyčejného nýtku... kdo zabíjel v palácích středověké Konstantinopole... co se skrývá v hlubinách měsíčních "moří"... jaké síly stojí za podivnými jizvami na těle zavražděného muže... Předchůdci i následovníci Sherlocka Holmese a dalších slavných detektivů již po tisící rozehrávají hru na lovce a kořist, neboť zločin je věčný...

Vybrali a sestavili Antonín K. K. Kudláč a Tomáš Němec.
Povídky:
- Jaroslav Velinský: Stačí vyndat nejtek...
- Petr Kaufner: Druhá kůže
- Josef Pecinovský: Muž, který vypil robota
- Juraj Červenák: Kámen a krev
- Ondřej S. Nečas: Případ rudé gladioly
- Michal Špaček: Dobří, zlí a bohatí
- Jana Rečková: Konec sezóny v Ponorce
- Jiří Pavlovský: Ztracená apokalypsa
- Ondřej Neff: Lunární potápěč

cena 199.00 Kč
www.daemon.cz


Bakly - Anděl bez slitovánífantasy

Bakly - Anděl bez slitování
Žamboch, Miroslav

Nakladatel: Triton
Obálka: Milan Fibiger
Redakce: -
Rok vydání: 2006
Počet stran: 128
Rozměr: 85 x 95
Provedení: paperback

Válka se blíží, je čím dál jasnější, že po více než třech stoletích bude na bojištích rozhodovat i magie. Hon na nadané - potenciální čaroděje - je v plném proudu, speciální jednotky podřízené přímo crambijskému císaři nemají žádné skrupule, když chtějí získat, co po nich jejich panovník žádá.
Přesto navzdory extrémnímu nebezpečí operují v hlubokém týlu nepřítele v utajení vyhledavači talentů pracující pro druhou stranu - tajemného hraběte Dask. Mezi nimi, samotářský, nelítostný zabiják, který má jediné přání...

cena 69.00 Kč
www.daemon.cz


Wetemaa 4fantasy
- nové vydání -

Wetemaa II - Návrat
Andres, Adam

Nakladatel: Wolf Publishing
Obálka: Grigory Vyatkin
Redakce: Jiří Vlček, Zuzana Kupková
Rok vydání: 2005
Počet stran: 276
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback
Stav: nové vydání

Dvanáctá kniha z Edice Pevnost.

Chronologicky šestá kniha cyklu Wetemaa.
Uplynul rok od chvíle, kdy se Gudleifrovi družiníci vydali přes moře do Jižního Edagwonu, aby odtud přivezli ostatky krále Uda. Na ubohé bárce se zatím vrátili pouze dva muži, aniž by cokoliv tušili o osudu zbytku výpravy.
Jejich druhové se zatím na útěku z Peanfalehu dostali do Severního Edagwonu, kde na ně číhá nebezpečí v podobě podivného národa Zergylů, do jehož dějin Éllaďané zasáhnou velmi neobvyklým způsobem.

Druhá kniha ze dvou.

cena 89.00 Kč
www.daemon.cz


Invocatio Elementaliumfantasy

Invocatio Elementalium
/Invocatio Elementalium/
Fabian, Dušan D.

Nakladatel: Wales
Překladatel: Robert Pilch
Obálka: Aleš Marenčík
Redakce: -
Rok vydání: 2006
Počet stran: 432
Rozměr: 115 x 165
Provedení: paperback

David Ábel je obyčejný bankovní úředník, která má problémy v práci a rodičům se snaží vysvětlit, že "ještě nenašel tu pravou". Zdá se, že ho čeká klidný život bez zásadních problémů. Ovšem jen do okamžiku, kdy se zastane bezbranné dívky před agresivním člověkem - a jak se ukáže, dívka nebyla tak úplně bezbranná a onen agresivní člověk zase není tak úplně člověkem...
David náhle zjišťuje, že svět je úplně jiný, než si do této chvíle myslel - že se doslova hemží elementály, nadpřirozenými bytostmi a lidmi, kterým se dříve říkalo "čarodějové". A čas se mu krátí - zbývá jen pár dní do podzimní rovnodennosti, kdy ho má kletba, jejímž cílem se stal, definitivně zahubit...

cena 249.00 Kč
www.daemon.cz


Věda na Zeměploše II: Koulefantasy

Věda na Zeměploše II: Koule
/The Science of Discworld II: The Globe/
Pratchett, Terry - Stewart, Ian - Cohen, Jack

Nakladatel: Talpress
Překladatel: Jan Kantůrek, Dana Krejčová
Obálka: Paul Kidby
Redakce: Naďa Svobodová, Vlastimír Talaš
Rok vydání: 2006
Počet stran: 486
Rozměr: 110 x 175
Provedení: paperback

Mágové ignorují existenci všech ostatních bytostí a pokud si snad někdo jejich pozornost vynucuje neustálým poukazováním na svoji služební nadřazenost, snaží se co nejrychleji jeho existenci snížit pod měřitelnou hodnotu. Kupříkladu kuší. Proto se na arcikancléřův pokyn vydali mágové do přírody a uvolňují nahromaděné napětí pomocí paintballových kouzel. To ovšem ještě nevědí, že se najednou ocitnou na Zemneploše, kterou kdysi sami vytvořili. Mágové tentokrát budou muset zjistit, co z lidí dělá fungující společnost. Nezapomenou, samozřejmě, vyzkoušet krajní meze lidské přizpůsobivosti. Naši staří známí - matematik, biolog a spisovatel fantasy literatury - nám samozřejmě opět pomohou vyložit si věci tím správným způsobem, protože mágové i my potřebujeme všechnu pomoc, abychom překonali zlo, které využívá tu nejstrašnější zbraň - lidskou představivost.

cena 259.00 Kč
www.daemon.cz


Turistický průvodce po Lancre - Zeměplošská mapa

Turistický průvodce po Lancre - Zeměplošská mapa
/A Tourist Guide to Lancre: A Discworld Mapp/
Pratchett, Terry - Briggs, Stephen - Kidby, Paul

Nakladatel: Talpress
Překladatel: Petr Čáp, Lenka Weingartová
Obálka: Paul Kidby
Redakce: -
Rok vydání: 2006
Počet stran: 0
Rozměr: 120 x 180
Provedení: paperback

Text: Terry Pratchett
Ilustrace: Stephen Briggs, Paul Kidby

Po Mapě Zeměplochy, Ulicích Ankh-Morporku a Smrťově říši tu máme čtvrtou mapu - mapu Lancre. Opět na ní spolupracovali Terry Pratchett a Stephen Briggs. Můžete si tedy být jistí, že je tak přesná, jak jen může být. K této dvojici se tentokrát také připojil ilustrátor knížek Terryho Pratchetta Paul Kidby (Terry Pratchett - Portfolio, Poslední hrdina, Výtvarné umění Zeměplochy), takže mapa je skutečným uměleckým dílem, od lancerského kaňonu, přes města, vesnice a pole až po překrásné vršky hor.
Součástí mapy je také pár informací pro ty, kteří by se chtěli dozvědět něco málo o pěší turistice po území Lancre od profesionálního šampióna v chůzi Erika Drzskolla, anebo několik zajímavých lidových tradic z pera Stařenky Oggové, která je zvyklá psát tak, jak jí, podle jejích vlastních slov, huba narostla.

cena 129.00 Kč
www.daemon.cz


Zeměplocha - Mapa- nové vydání -

Zeměplocha - Mapa
/The Discworld Mapp/
Pratchett, Terry - Briggs, Stephen

Nakladatel: Talpress
Překladatel: Jan Kantůrek
Obálka: Stephen Briggs
Redakce: -
Rok vydání: 2006
Počet stran: 0
Rozměr: 120 x 180
Provedení: paperback
Stav: nové vydání

Text: Terry Pratchett
Ilustrace: Stephen Briggs

Říkali, že je to neproveditelné. Nuže, my jsme to provedli, a tak jim znovu dokázali, že se mýlili. Po mnoha letech podrobných výzkumů, mazaně uskutečněných ve stejném počtu minut, má Zeměplocha konečně svoji mapu. Obsahuje i popis zaznamenaných a historicky doložených expedic nejproslulejších zeměplošských cestovatelů a objevitelů, jako byli: genarál sir Roderick O'Mezeney, Lars Larssynovec, Chalamanda Jones, lady Alice Trouffallová, Pasák z Quirmu a samozřejmě i Břichoš Jura, zvaný Omrza. Jejich cesty měly pro Zeměplochu osudový (i když častěji spíše osudný) význam.
Ti kdož cestují kruhovým světem, tady mají všechno jako na dlani: od Klače k horám Beraní hlavy, od Cori Celesti ke Kruhovému moři, od Genovy po Brmbrmduc. Velká města jako Pseudopolis, Al Kali a samozřejmě Ankh-Morpork jsou umístěna s neskonalou péčí a láskou na mapě tohoto světa, který na svém krunýři unáší vesmírem Velká A'Tuin.
Jediná a neda vši pochybnosť orižinální, akurátní mapa oužasné, majické Zeměplochy.

cena 129.00 Kč
www.daemon.cz


Gorazdův limitsci-fi

Gorazdův limit
Mornstein, Vojtěch

Nakladatel: Euromedia Group - Knižní klub
Obálka: Ivan Brůha
Redakce: Jindřich Jůzl, David Dvořák
Rok vydání: 2006
Počet stran: 240
Rozměr: 130 x 205
Provedení: hardback

Co je to D1? Většina lidí by nejspíš odpověděla, že jde o nejstarší a nejdelší dálnici u nás. Zajímavější by bylo, kdyby někdo uvedl, jakou asociaci v něm myšlenka na dálnici vyvolá: neprůjezdná, zablokovaná, nebezpečná, přetížená? Kamiony, nehody, kolony, kolaps, komplikace? Rizikové úseky, obtížná sjízdnost, hromadná havárie? Cokoli z toho.
Román Gorazdův limit je svého druhu apokalyptickou vizí "co by se stalo, kdyby..." Nutno však říci, že má daleko k fikcím, kdy se k Zemi blíží meteorit pětkrát větší než Britské ostrovy. Je typem příběhu, který se může stát realitou zítra, za měsíc nebo za rok. Anebo se to možná už stalo, jen jsme to v lavině menších a větších katastrof ani nezaregistrovali. Něco se změnilo, ale našlo by se jen pár lidí chápajících, oč jde.
Profesor Jeroným Gorazda pronesl na jisté konferenci referát s názvem Stanovení limitní dopravní kapacity příměstských dálničních komunikací. Jednoho dne dojde vlivem mnoha faktorů k překročení "Gorazdova limitu" a dálnice se zastaví. Zůstanou na ní stát rozjaření účastníci fotbalového zápasu Německo-Dánsko ve Vídni, návštěvníci brněnských veletrhů, podroušení fanoušci skupiny Turbotron, zahraniční dělníci putující domů, autobusy s dětmi, rodiny jedoucí na víkend, živnostníci vracející se z druhého konce republiky. Po několik hodin vládne absolutní zmatek provázený bouračkami, převrženými kamiony, požáry, výbuchy, zraněnými i mrtvými... Román, který svou kompozicí připomene prózy Arthura Haileyho nebo slavné dílo Skleněné peklo, má vedle katastrofické také svou světlejší stránku - s dávkou originálního, mnohdy černého humoru popisuje jednou paradoxní, jednou nepřehledné nebo bezvýchodné situace. Autor dokáže skvěle dávkovat napětí a přiblížit čtenáři kritické chvíle, jako by byl sám jejich aktérem.

Kniha se stala vítězem Literární ceny Knižního klubu roku 2006.

cena 199.00 Kč
www.daemon.cz


Deltora  - Země stínů - Země nestvůr a kouzelfantasy

Deltora II - Země stínů
/Deltora Shadowlands - The Shadowlands/
Rodda, Emily

Nakladatel: Fragment
Překladatel: Olga Machútová
Obálka: Marc McBride
Redakce: Helena Škodová, Daruše Singerová
Rok vydání: 2006
Počet stran: 148
Rozměr: 135 x 200
Provedení: hardback

Třetí kniha série Deltora II.

Lief, Barda a Jasmína už mají dvě části Pirranské píšťaly. Teď musejí na elbaitovém ostrově Keras získat i tu poslední. Píšťala je pro ně jedinou nadějí, jak zachránit tisíce Deltoranů zotročených v Zemi stínů. Píšťala je údajně to jediné, čeho se Pán stínů obává na svém vlastním území.
Ale podaří se Píšťalu opět složit dohromady? A pokud ano, bud její dávná síla stále působit proti zlým kouzlům Nepřítele? Nebo naši společníci míří do pasti? I když jsou plni pochyb, jedno vědí jistě - ať se stane cokoli, jejich putování nutně skončí v temnotách Země stínů.

cena 149.00 Kč
www.daemon.cz


Království tvékomiks

Království tvé
/Kingdom Come/
Waid, Mark - Ross, Alex

Nakladatel: BB art
Překladatel: Viktor Janiš
Obálka: Alex Ross
Redakce: Richard Podaný, Hana Musilová
Rok vydání: 2006
Počet stran: 232
Rozměr: 175 x 265
Provedení: hardback

Scénář: Mark Waid
Kresba: Alex Ross

Geniální malíř Alex Ross už své kvality českým čtenářům předvedl - podle scénáře Kurta Busieka vylíčil prostřednictvím svých fotorealistických kreseb dějiny nakladatelství Marvel. V knize Království tvé naopak obrací pohled vpřed a pod vedením Marka Waida spřádá temný epos o budoucnosti přelidněné novými a prakticky nezvladatelnými superhrdiny. Jak daleko až může dojít konflikt nových a starých superhrdinů... a především, má v tomhle klání vůbec šanci lidská rasa?
Království tvé je jeden z legendárních a bez nadsázky nejlépe nakreslených komiksů v dějinách žánru.

cena 690.00 Kč
www.daemon.cz


Dragonrealm - Stínový hřebecfantasy

DragonRealm - Stínový hřebec
/DragonRealm - Shadow Steed/
Knaak, Richard A.

Nakladatel: Fantom Print
Překladatel: Hana Vlčinská
Obálka: Jan Patrik Krásný
Redakce: Jiří Popiolek, Libor Marchlík
Rok vydání: 2006
Počet stran: 256
Rozměr: 145 x 205
Provedení: paperback

Čtvrtá kniha série DragonRealm.

Království Talak přežilo válku s Ledovým drakem bez následků - až na mladého, na těle i na duši zmrzačeného krále Melicarda. Rádce Mal Quorin v něm neustále rozdmychává nenávist vůči drakům a král těmto jedovatým myšlenkám naslouchá. Ve své zvrácené touze po pomstě nechá Melicard polapit démonického Temného koně. Netuší, že tím osvobodil i Shadea. Tvora bez tváře i bez svědomí, který tuto nečekanou šanci nehodlá promarnit. Touží zopakovat kouzlo nesmrtelnosti. A nesmrtelná bytost s nekonečnou mocí může pokořit i bohy! Jen Temný kůň může Shadea zastavit. Jenže - stačí na to jeho magie? Překoná všechny léčky a intriky? Zánik Dračích říší se zdá neodvratný...

cena 219.00 Kč
www.daemon.cz


Profesor Zamorra, mistr napřirozena - Démoni v Dallasuhoror

Profesor Zamorra 003: Démoni v Dallasu
/Professor Zamorra 302: Dämonen in Dallas/
Lamont, Robert

Nakladatel: Moba
Překladatel: František Ryčl
Obálka: -
Redakce: Lukáš Kratochvíl, Z. S. Krejčí
Rok vydání: 2006
Počet stran: 64
Rozměr: 155 x 255
Provedení: paperback

Mystery série Profesor Zamorra - Mistr nadpřirozena vychází už od roku 1974 a je nejstarší dosud vycházející sérií tohoto druhu. Jejím námětem jsou dobrodružství francouzského profesora parapsychologie Zamorry, který společně se svou sekretářkou a současně životní družkou Nicole Duvalovou zasvětil život boji proti silám zla. V tom mu pomáhá i jeho hlavní zbraň, amulet zvaný Merlinova hvězda.

cena 32.00 Kč
www.daemon.cz


Zkrat 6komiks

Zkrat 06/2005
Zimčík, Jiří - Jerie, Karel - Mr. Stocca - Mazal, Miloš ...


Nakladatel: Martin Přibyl
Obálka: Karel Jerie
Redakce: Martin Přibyl, Tomáš Prokůpek
Rok vydání: 2006
Počet stran: 44
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

Komiksový fanzin

"Tohle číslo? Koncepčně se neliší od těch předchozích, tj. dále hledá a prezentuje zajímavé a nadějné autory bez ohledu na vzdělání, pohlaví či rozchod zubů. Obálku a úvodní komiks H. R. M. G. D. N. dodal Karel Jerie, specialista na soudobou interpretaci mytologie. Zahraničním hostem čísla je Srb Mr. Stocca, jehož miniprofil najdete hned na první stránce. Ten se příběhem Zvláštní dny přesně trefuje do melancholické nálady nastávajícího podzimu a barevný dvoustránkový kousek Když jsem by ještě malý kluk... obsahuje už i mrazivé podtóny, ačkoli ve velmi odlehčené formě. Barevný komiks Kruh Jirky Zimčíka by se dal označit za komiksovou poezii. Zatímco Zvláštní dny jsou jen pouhým nájezdem do chmurné nálady, Miloš Mazal se už tradičně propadá přímo do beznaděje s příběhem Odkaz, za který získal ocenění nejlepší černobílý komiks na Mezinárodním komiksovém festivalu v Lodži v roce 2002. V závěru čísla však opět dochází k uvolnění. Nejdříve je tu premiéra Tomáše Přidala, který zkomiksoval píseň Petanqueoví přátelé své kapely India Hapening Punk o netradiční formě hry petanque. Pokud by vás písnička zajímala, je ke stažení na stránkách Zkratu. Poslední čtyři stránky už pak mají podobu pozitivní tsunami, o kterou se postaralo trio Vhrsti, Peťja a Hibi. Nejdříve vede Hibi s Vrsti rozhovor, jehož podtitul Rozdávat radost vším, co dělám... není třeba moc komentovat. Snad bych jen měl vypíchnout přelévání rozpravy z textové formy do stripu a zpět. Komiksová taškařice Dnes je divné všecko je pak správnou tečkou na konec. Vnímavější čtenáři už jistě pochopili, že tohle číslo funguje jako mentální ladička, ve které se člověk musí nejdříve propadnout na dno beznaděje, aby pak mohl vyplout do dosud netušených rovin lidské existence."
z úvodu Martina Přibyla

cena 75.00 Kč
www.daemon.cz


Daemon


Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler
Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler

Redakce se pustila do testování oblečení od značky Crawler, která vše šije ručně a z merino vlny. Zajímají vás názory našich maminek?

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...