28.11.2021 | Svátek má René


SOUTĚŽ: Einsteinův Mozek 2007

17.4.2008 0:05

soška ceny O einsteinův mozekTOPlistS jarem se opět rozbíhá hlasování o nejlepší českou povídku a román za rok 2007, která obdrží cenu Einsteinův mozek. Vítězové minulého ročníku jsou známi, vylosovaní hlasující byli odměněni. Pravidla zůstávají stejná s jednou drobnou výjimkou: V případě, že od jednoho autora postoupí v jedné kategorii do druhého a tedy finálního kola dvě práce, má autor možnost (nikoliv povinnost) vybrat z nich jednu (aby nedocházelo ke tříštění hlasů).

Jinak vše zůstává při starém. Na serveru mozek.legie.info již jsou vyvěšeny přehledy původní české (slovenské česky vydané) tvorby za rok 2007.

Nezbývá nám tedy než číst a vybrat si ty nejlepší a nejoblíbenější …

Ať žije fantastika!

Zábavu i zamyšlení nad knihami přeje EMT (Einstein Mozek Tým)

O Einsteinův mozekPravidla:

Hlasování proběhne dvoukolově. V prvním nominačním kole může každý čtenář, který se zaregistruje na hlasovacích stránkách Ceny o Einsteinův mozek mozek.legie.info poslat až tři hlasy třem povídkám a až tři hlasy třem románům poprvé vydaným v roce 2007 a to v českém jazyce. Je možné hlasovat jen pro díla publikovaná v knihách a časopisech s přiřazeným ISBN nebo ISSN.

  1. Nutnou podmínkou k účasti v hlasování je funkční emailová adresa. Díla, pro která je možné hlasovat jsou vybírána z databázových seznamů přímo na hlasovacích stránkách. První nominační kolo bude trvat do posledního srpna roku 2008 a jeho výsledky budou do 14ti dnů oznámeny na hlasovacích stránkách, na sff serverech a v sff periodicích.

  2. Do druhého hlasovacího kola postoupí tři nominované povídky a tří nominované romány. V případě, že od jednoho autora postoupí v jedné kategorii do druhého a tedy finálního kola dvě případně tři práce, má autor možnost (nikoliv povinnost) vybrat z nich jednu (aby nedocházelo ke tříštění hlasů). Na uvolněná místa se tak posunou další povídky dle počtu získaných hlasů. U románů je pravidlo analogické.

  3. O vítězné tuzemské povídce/ románu roku pak rozhodnou čtenáři
    1. Pomocí hlasovacích lístků uveřejněných ve science fiction magazínu Pevnost a Magazín Fantasy and Science Fiction, případně v dalších knihách.
    2. Čtenáři- účastníci conu Fenixcon 2007 v Brně vhozením hlasovacího lístku do hlasovací schránky.

  4. Vyhlášení čtenářsky nejúspěšnější povídky a románu roku proběhne na Fénixconu v průběhu slavnostního večera. Deset hlasujících z prvního i druhého kola bude vylosováno a odměněno předplatným magazínu Pevnost nebo Magazínu Fantasy and Science Fiction nebo souborem knih z nakladatelství Klubu Julese Vernea  a Triton.

  5. Autoři oceněných děl obdrží Einsteinův mozek (tedy nefunkční kopii)

Poznámky:

Vzhledem k ročnímu objemu česky vydávaných tuzemských originálních prací byly zavedeny jen kategorie román a povídka. Rozdělení bylo provedeno podle následujících kritérií:

Román: je publikován samostatně, má délku větší než sto dvacet stran.

Povídka: může být publikována spolu s dalšími povídkami v jednom svazku, délka by neměla přesáhnout sto dvacet stran.

Objevíte li v hlasovací databázi chybu, můžete na ni upozornit na mozek@legie.info. Náprava bude zjednána neprodleně.

Vícenásobné hlasování
Každý hlasující má v nominačním kole právo hlasovat nejvýše pro tři povídky a tři romány. Byla podniknuta opatření pro odhalení vícenásobných hlasování. Vyhlašovatelé ceny si však uvědomují, že stejně jako není možné zamezit padělání bankovek, nejsou schopni zajistit stoprocentní kontrolu unikátnosti jednotlivých hlasů. V případě prokázání vícenásobného hlasování budou anulovány všechny hlasy dotyčného účastníka.

Pro kontrolu můžete nahlédnout na pravidla ročníku 2006.

redakce


Konec podzimní nudy: Zkraťte si čekání na Ježíška v BRuNO family parku
Konec podzimní nudy: Zkraťte si čekání na Ježíška v BRuNO family parku

Víte, jaký je rozdíl mezi slovy zábavní a zábavný? V případě BruNO family parku v Brně rozhodně žádný! Vydejte se spolu s námi do zábavního parku,...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...