24.9.2021 | Svátek má Jaromír


SOUTĚŽ: Darth Erben - Vyhlášení 2. ročníku

13.12.2005

logo Darth Erben

Fandom nám pomalu upadá do zimního spánku, sezóna dřeváren, železných bitev, LARPů a podobných akcí také skončila, takže je nejvhodnější čas usednout k počítači a tvořit.

Proto Academia Sithia et Res Publica Sithia vyhlašují právě teď – tedy v určitém časovém předstihu – druhý ročník literární soutěže ve Star Wars fan-fiction parodické poesii „Darth Erben“.

Účastnit se ho mohou všechny původní česky nebo slovensky psané a dosud nikde nepublikované básně humorným způsobem parafrázující Karla Jaromíra Erbena či jiného všem notoricky známého čelného českého či slovenského básníka (K. H. Máchu, J. Nerudu, J. Vrchlického, V. Nezvala, F. Hrubína, J. V. Sládka, J. Kollára atp.). Podmínkou ale je, že dotyčná báseň bude mít svým námětem, místy či postavami jasnou (!!!) spojitost s onou Georgem Lucasem vymyšlenou předalekou galaxií.
Rozsahem by příspěvek neměl překročit délku nejdelší Erbenovy balady (epos o rozměrech Homérovy Illiady opravdu číst nehodláme).
Zasláním příspěvku do soutěže autor souhlasí s jeho bezplatnou publikací na našich stránkách - http://sith.mysteria.cz a případným otištěním ve sborníku soutěže.
Soutěžní příspěvky posílejte pouze elektronicky, virů prosté v nějakém běžném formátu (nejlépe doc nebo rtf - a pokud nám budete chtít udělat radost, tak druhou kopii každého díla i v html) a za použití jednoho z nejběžnějších fontů písma (Arial, Courier, Times New Roman) na mailovou adresu Darth.Zira@centrum.cz. S eventuálními dotazy se obracejte tamtéž.
Upozorňujeme, že součástí hodnocení bude nejen nápad, pointa, humor a celková veršotepecká zručnost, ale též stav pravopisu a základní povědomost o reáliích ve světě Star Wars.
Uzávěrka soutěže je na sithský Silvestr – 30. 4. 2006 občanského kalendáře.
Slavnostní vyhlášení výsledků spojené s předáním cen těm nejúspěšnějším autorům proběhne na Festivalu fantazie 2006.

Další podrobnosti se dozvíte a případnou inspiraci můžete načerpat na uvedených webových stránkách.

Darth Zira


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...