8.12.2019 | Svátek má Květoslava


SERIÁL: Deset způsobů, jak nejlépe zničit Zemi 6/10

15.8.2007

seriál VogoniTOPlist6. Zastavení rotace jádra

  • Zdroj: film Jádro
  • Míra destrukce: 4-5
  • Pravděpodobnost: 2
  • Atraktivita: 3
  • Co je k tomu potřeba: nevěnovat pozornost padajícím ptákům

Geofyzik Dr. Josh Keyes objevil strašlivou skutečnost - zemské jádro se přestalo otáčet. Elektromagnetické pole planety slábne a Země bude zničena během několika měsíců. Jediná šance je v jejím středu odpálit atomovku. Netušíme, čím to je, ale vždycky, když je Země v ohrožení - je nutné něco odpálit. Tuhle letící asteroid na kolizním kurzu, tuhle znovu zažehnout slunce a teď a tady znovu roztočit zemské jádro. Sami jsme tedy netušili, že tam dole nějak jádro rotuje, ale na druhou stranu - něčím se zabavit musí.

U většiny katastrofický filmů je základní problém v tom, že se odněkud vyloupne Bruce Willis (či jemu podobní) a Zemi zachrání. Nuda. Ve filmu Jádro tomu není jinak, ale alespoň si užijete místo cesty vesmírem putování do nitra Země a navíc to Hilary Swank v uniformě náramně sluší. Škoda jen, že samotná teze se zastavením zemského jádra se nám zdá přitažená za vlasy a proto jí nemůžeme udělit vysoké hodnocení v kolonce pravděpodobnosti.

Nadprůměrné skóre si film neodnese ani za atraktivitu. Ze začátku z nebe padají ptáci (zmateni zmateným elektromagnetickým polem), což jsme viděli již v mnoha filmech a mnohem lépe a pak se o zániku Země jen mluví, mluví a mluví. Bída s nouzí. Přesto je zánik Země pomocí zastavení jeho jádra originálním prvkem, který si určitě zaslouží místo v našem seznamu.

Autorem malby je Martin Čáslava. Více z jeho tvorby naleznete na jeho blogu.

Předchozí díl: Smrt trávy.
Příště: Ovládnutí mimozemšťany.

Petr Čáslava


HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?
HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?

Kojení je bezpochyby nejlepší způsob výživy, který můžete svému miminku poskytnout. Správná výživa vašeho děťátka hraje již od narození klíčovou roli nejen ve vývoji a zdravém růstu. Současné výzkumy prokazují, že kojení má vliv na snížení rozvoje civilizačních chorob.

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...