19.9.2021 | Svátek má Zita


SERIÁL: Deset způsobů, jak nejlépe zničit Zemi 6/10

15.8.2007

seriál VogoniTOPlist6. Zastavení rotace jádra

  • Zdroj: film Jádro
  • Míra destrukce: 4-5
  • Pravděpodobnost: 2
  • Atraktivita: 3
  • Co je k tomu potřeba: nevěnovat pozornost padajícím ptákům

Geofyzik Dr. Josh Keyes objevil strašlivou skutečnost - zemské jádro se přestalo otáčet. Elektromagnetické pole planety slábne a Země bude zničena během několika měsíců. Jediná šance je v jejím středu odpálit atomovku. Netušíme, čím to je, ale vždycky, když je Země v ohrožení - je nutné něco odpálit. Tuhle letící asteroid na kolizním kurzu, tuhle znovu zažehnout slunce a teď a tady znovu roztočit zemské jádro. Sami jsme tedy netušili, že tam dole nějak jádro rotuje, ale na druhou stranu - něčím se zabavit musí.

U většiny katastrofický filmů je základní problém v tom, že se odněkud vyloupne Bruce Willis (či jemu podobní) a Zemi zachrání. Nuda. Ve filmu Jádro tomu není jinak, ale alespoň si užijete místo cesty vesmírem putování do nitra Země a navíc to Hilary Swank v uniformě náramně sluší. Škoda jen, že samotná teze se zastavením zemského jádra se nám zdá přitažená za vlasy a proto jí nemůžeme udělit vysoké hodnocení v kolonce pravděpodobnosti.

Nadprůměrné skóre si film neodnese ani za atraktivitu. Ze začátku z nebe padají ptáci (zmateni zmateným elektromagnetickým polem), což jsme viděli již v mnoha filmech a mnohem lépe a pak se o zániku Země jen mluví, mluví a mluví. Bída s nouzí. Přesto je zánik Země pomocí zastavení jeho jádra originálním prvkem, který si určitě zaslouží místo v našem seznamu.

Autorem malby je Martin Čáslava. Více z jeho tvorby naleznete na jeho blogu.

Předchozí díl: Smrt trávy.
Příště: Ovládnutí mimozemšťany.

Petr Čáslava


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...