1.10.2023 | Svátek má Igor


RECENZE: Tanya Huffová, Cena a Stopy krve (Krevní pouta 1 a 2)

19.12.2009 0:05

Cena krve Tanya HuffováTOPlistCena krve (Krevní pouta 1)

Upíři jsou dneska v módě a pokud chce být nakladatel in, tak musí mít alespoň jednu krvesajskou sérii ve své stáji. Nakladatelství Brokilon se rozhodlo sáhnout po velmi příjemné sérii Krevní pouta (podle které byl na točen seriál Blood tides) od spisovatelky Tanyi Huffové.

Vicki Nelsonová pracovala jako policistka, ale kvůli vadě zraku musela milovanou práci opustit, což jí nevýslovně deptá. Když v Torontu v němž žije, dojde k několika záhadným vraždám, pustí se coby soukromá vyšetřovatelka do pátrání. Jakmile se na scéně objeví upíří synek Jindřicha VIII. – Henry Fitzroy, je jasné, že se o obyčejnou detektivku jednat nebude...

Cena krve je román, který vás chytne již od první stránky a vypustí až na samotném konci. Nechybí tu nic, co máme na dobrých oddechovkách rádi. Najdeme tu akci, napětí, dobře napsané dialogy a reálné postavy, ne žádné loutky bez života. Ve výsledku se z toho stává dobře namíchaný koktejl, který vám prostě musí zachutnat.

Pokud máte již plné zuby Stmívání a podobných literárních paskvilů, je Cena krve určena právě vám. Budete se tu skvěle bavit a nebudete se bát, že na vás z některé stránky vybafne upír, kterého kousla radioaktivní veverka.

Hodnocení: 60 %.

Stopy krve Tanya Huffová Krevní pouta kniha druháStopy krve (Krevní pouta 2)

Čtenáři a čtenářky série Krevních pout nemuseli čekat moc dlouho, protože o pár týdnů později vypustilo nakladatelství Brokilon druhý díl pod názvem Stopy krve.

Autorka se tentokrát rozhodla změnit prostředí a své dva hrdiny – Vicky Nelsonovou a Henryho Fitzroye vyslala mimo Toronto, aby pomohli rodině vlkodlaků, jejíž členy někdo zabijí.

Dvojka staví mnohem víc na detektivních motivech, než předchozí díl. Hororových prvků tu najdeme poskvrnu, ale i ty stojí za to. Stejně jako v prvním díle, i zde nás čeká napětí, akce a chytlavé dialogy. Navíc mě potěšilo, že se postavy od Ceny krve vyvinuly, a že jim autorka vdechla život a uvěřitelnost, díky čemuž vám nezůstanou lhostejné. Kromě toho se také dozvíme další úlomky z tajemné minulosti Henryho Fitzroye a v jakém vztahu je vlastně s onou rodinou vlkodlaků, po jejímž likvidátorovi pomáhá Vicky pátrat.

Co mi také udělalo radost (a nesmím opomenout zmínit) je grafická úprava knihy, díky čemuž perfektně ladí s Cenou krve. Je vidět, že Brokilon to s Krevními pouty myslí vážně, což je jen dobře, protože opravdu dobrých upírských sérií je málo.

Stopy krve – další dobrodružství Vicky Nelsonové a Henryho Fitzroye jsou jasnou volbou pro všechny, kdo četli díl předchozí, stejně jako pro všechny, kteří rádi čtou upíří romány – každý díl Krevních pout je totiž uzavřený a číst se dá bez znalosti předchozí knihy. Nicméně jeho znalost vám neublíží.

Hodnocení: 60 %.

Stopy krve
/Blood Trail/
Huff, Tanya

Nakladatel: Brokilon
Překladatel: Pavel Musiol
Obálka: Lukáš Tuma
Redakce: Robert Pilch, Jiří Popiolek
Rok vydání: 2009
Počet stran: 304
Rozměr: 115 x 180
Provedení: paperback
Cena: 238 Kč

Cena krve (ukázka)
/Blood Price/
Huff, Tanya

Nakladatel: Brokilon
Překladatel: Pavel Musiol
Obálka: Lukáš Tuma
Redakce: Robert Pilch, Jiří Popiolek
Rok vydání: 2009
Počet stran: 304
Rozměr: 115 x 180
Provedení: paperback
Cena: 238 Kč

Martin Stručovský


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...