22.9.2021 | Svátek má Darina


RECENZE: Leonard Medek, Conan a Studna ghúlů

24.2.2009 0:05

Conan Studna ghúlů Leonard MedekTOPlistPři svých cestách, až příliš často však spíše útěcích, Conan doputuje do zapadlých hor. Bylo by to ideální místo pro úkryt, kdyby tam ovšem v oboru uprchlíků nebyla až nepříjemně velká tlačenice. Sociální darwinismus se uplatňuje, jak čtenář brzo postřehne, i ve světě Barbara Conana. A tak místo relativně klidného života uprchlíka Conanovi nezbývá, než se pustit do velmi neklidného života bojovníka o holý život. Zápletka je postavena na čtyřúhelníku (pokud do něho započteme i samotného Conana) konfliktů, každá ze zúčastněných stran je silná v něčem jiném a něco jiného nezvládá.

Poprvé tento příběh vyšel knižně v roce 1997, po letech se Leonard Medek k tomuto textu vrátil, učesal ho a připravil k vydání - nikoliv prvnímu nezměněnému, ale také ne druhému přepracovanému. Je ale úplně jedno, jaké počítání zvolíte, důležitější je požitek z četby. A toho se vám v tomto svazečku dostane v míře značné. Hnacím motorem příběhu je zápletka, každý z hlavních účastníků konfliktu má nějakou vlastnost, díky které se dostal na vrchol své vlastní potravní pyramidy - a teď se snaží dostat se ještě o kousek výš, nejlépe tak, že vystoupá na hromádku mrtvol těch tří zbývajících. Bezpochyby to platí pouze o trojici z nich, Conan je však samorost, jemu bohatě stačí, aby nepatřil do žádné potravní pyramidy.

Opakované vydání Studny ghúlů potvrzuje, že Leonard Medek dlouhodobě udržuje vysokou kvalitu své tvorby a že patří do autorské extraligy v této branži.

Hodnocení: 60%.

Leonard Medek: Conan a Studna ghúlů
obálka: Jan Patrik Krásný
KJV - Poutník, 2008
279 stran, 220 Kč, brožované
ISBN 978-80-87246-07-8

pagi


Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva
Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva

Společnost Deva Nutrition, český výrobce vysoce kvalitních dětských příkrmů, pro nás připravil soutěž o vouchery v hodnotě 1 000 Kč!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...