23.5.2022 | Svátek má Vladimír


RECENZE: Jan Hlávka, Agent JFK 20: Odplata 2 - Vzpoura vyvolených

5.10.2009 0:05

JFK 20 Odplata 2 Vzpoura vyvolených 2 Jan HlávkaTOPlistZdá se to neuvěřitelné, ale je to tak. Ryze česká sci-fi/fantasy série slaví vydání dílu s jubilejním číslem dvacet, kterou stejně jako devatenáctku napsal Jan Hlávka.

A jaký vlastně je tento díl? Předně musím říct, že je mysteriózní a skrz na skrz prošpikovaný tajemnou mytologii a historií Kovářů rovnováhy. Hlávka zde jako zdatný archeolog odhaluje tajemství, která měla být navždy skryta a jejichž odkrytí vyvolává další nepříjemné otázky v myslích hlavních hrdinů. Velice příjemné je také to, že autor dokáže reagovat na aktuální téma týkající se hospodářské krize a využít je tak, aby to mělo vliv na příběh. Mezi další klady knihy patří zcela jistě i živoucí a propracované postavy, které si musí každý zákonitě oblíbit.

Díky těmto atributům se podařilo Janu Hlávkovi překročit tlustou a zažitou hranici mezi vlakovou literaturou a beletrií. Odplatu můžeme označit za jeden z nejlepších dílů této série. Příznivci akce ale nemusí smutnit, protože i na ni se několikrát dostane. Stejně jako skvěle napsané dialogy, kterými autor koření příběh.

Ano, Damoklův meč vznášející se nad hlavou našeho hlavního hrdiny a jeho přátel, se čím dál tím víc přibližuje. Z Jana Hlávky nám pomalu ale jistě roste spisovatelské eso, na jehož budoucí romány se jednoho dne budou stát ve speciálkách dlouhé fronty. Odplata mě o tom přesvědčila a doufám, že vás také, milí čtenáři.

Hodnocení: 80 %.

Agent JFK 20: Odplata 2 - Vzpoura vyvolených (recenze na JFK 19, ukázka z JFK 19)
Hlávka, Jan

Nakladatel: Triton, E.F.
Obálka: Tomáš Jedno
Redakce: Milena Matějková, Zuzana Kupková
Rok vydání: 2009
Počet stran: 192
Rozměr: 125 x 185
Provedení: paperback
Cena: 139 Kč

Martin Stručovský


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...