23.9.2021 | Svátek má Berta


PŘÁNÍ: Nejen scifistův Štědrý den

23.12.2005 23:30

vanocni stromekVeselé Vánoce a šťastný Nový i nový rok 2006.

Alespoň tak už mnozí z nás poblahopřáli svým známým, které spatříme až v dalším roce. Člověk se stresuje, kvůli jednomu dni v roce. Maminky pečou cukroví, uklízí, všelijak zútulňují příbytky. Tatínkové připravují bramborový salát, jak jsem se dnes ve zprávách dozvěděl, tak většinou ruského typu, ale modernější je prý používat místo majolky jogurt, přesto si myslím, že salát bez majolky je jako chleba bez kvasnic. K salátu odjakživa patří rybička. Někdo kapříka pouští do vody, jiný mu připraví stravitelnější formu, ostatní použijí všemožné náhražky. Děti se snaží vydupat si asistenci při zdobení stromečku, ať už ekologického nebo toho druhého (kdo se v tom má vyznat, že?). A každý se snaží být milý, aby se vše vydařilo a konečně jsme to měli za sebou.

Někdo si odlije trochu olova, další se postí, aby místo zlatého vepříka našel alespoň pár šupin pod talířem. Spousta z nás se vydá na půlnoční jízdu v nejbližším domě Páně. Žádné zázraky se nestanou, ale je pěkné vyslechnout si slova z Písma, o dobách, kdy to všechno začalo. Trochu se pomačkat v zástupech, kde nerozeznáte věřícího od těch s opačnou polaritou, a potom šupky, hupky do hajan.

Ano, ano. Budou to krásné dny, možná ne pro každého, ale statisticky vzato, pro většinu ano. Už se jich nemohu dočkat, jako každý rok, podobné, však odlišné.

Užijme si je, zasloužíme si trochu volna. Těm z Vás, kteří musí být v práci, zkusím poradit. Vezměte si pěknou knížku, jen tak pro radost.

Šťastné a Veselé ;-)

Vám přeje Vaše redakce Sardenu

Jan Pechanec


Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?
Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?

Na 20 maminek a jejich holčiček tentokrát čeká kelímek s panenkou Kitten Catfé. Zapojte se do testování a získejte pro svoji holčičku další...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...