28.9.2021 | Den české státnosti


PR: Japonský den: Japonsko (a Imrik) vrací úder!

14.10.2009 0:05

Japonský den Japonsko samuraj logoTOPlistCo už víte:

V sobotu 17. 10. 2009 se na pražské ZŠ Bítovská uskuteční Japonský den, akce organizovaná Imrikem (znáte z Conventiconu) pod záštitou Velvyslanectví Japonska v ČR. Akce, která to chce natřít všem předsudkům a mýlkám (kladným i záporným), které se tu kdy kolem Země vycházejícího slunce vyrojily. Více jsme psali již zde (prosím prolink na předcházející článek:-))

Co se do vás ještě chystáme nahustit: Výběr z programu

Japonský den Japonsko samurajZviditelnit si určitě zaslouží Malé divadlo kjógenu - jedná se o ojedinělou zájmovou skupinu v ČR, která předvádí tradiční japonskou frašku na velmi kvalitní úrovni. Divák bude mít možnost shlédnout kjógen kučimane (Papouškování) v délce cca 20 minut (plus 30-40 minut úvod do tohoto divadla jako takového). Součástí je i výstava masek.

Skupina Tomoe no Kai - hlavním aktérem a zakladatelem skupiny je Jakub Zeman, člověk s dlouholetou zkušeností s bojovými uměními, jenž své dovednosti nabyl v Japonsku. Kromě ukázek boje a aplikací technik s různými typy zbraní předvede také tameshigiri - přesekávání makiwar, neboli cvičných terčů, jež je v Japonsku již tradičně zkouškou zbraně i válečníkovy techniky. Součástí je i výstava zbraní.

Pavel Balvín (Shinbukan dójo) je jedním z předních českých odborníků na iaidó (umění rychlého tasení meče) a jódó (boj s holí) - ostatně svědčí o tom i technické stupně, jichž je nositelem.

Čaj a DDR

Čajovna Bílý jeřáb se specializuje především na japonské čaje, včetně několika exkluzivních dovozců. Jako první například zavedli na český trh poměrně exotický čaj Bata Bata (a to exotický i na japonské poměry, jestli nám rozumíte). Majitelem je Milan Dřímal, který je nejen čajovým odborníkem, ale hlavně nadšencem, pro kterého není čaj jenom byznys, ale součást každodenního života.

DDR - japonská taneční hra, kterou si návštěvníci budou mít možnost zdarma vyzkoušet - zábavná a přitom relativně jednoduchá (a velice chytlavá) taneční rekreace, která si velmi rychle získala celosvětovou oblibu (a to zcela zaslouženě). Já vím, že vy víte - prostě dédéerko.

A na závěr…

…dokonce přijde i... manga soutěž! Více zde: http://www.japonskyden.eu/?page=manga_soutez.

Vše. Přijďte. Víme, kde bydlíte.

http://www.japonskyden.eu

Vojtěch Čepelák


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...