9.12.2021 | Svátek má Vratislav


PR: Festival fantazie – kouzelný, tajemný i nebezpečný

21.4.2008 0:05

Festival Fantazie logoTOPlistUž jsme si zvykli. Cony v Chotěboři vnímáme jako každoroční samozřejmost, ale zamysleli jste se někdy, jak významná a unikátní záležitost to je? I když má fandom v západních zemích téměř o padesát let delší tradici a tisíckrát větší fanouškovskou základnu než ten náš, nikdy se nezmohli na něco programově tak obrovského jako Festival fantazie. Pravda, naše země je výjimečná už samotným počtem conů – dva za měsíc znějí cizinci jako hudba z Marsu, ale desetidenní con? Nemožné, tvrdí cizomluvci. Jenže pod tlakem organizátorů skutečně vykrystalizoval diamant. Pojďte se podívat pod pokličku, co se pro vás letos v „KDčku“ chystá.

Novinky na Festivalu fantazie 2008 (27. 6. – 6. 7. 2008)

Za cenu jedné návštěvy kina se na Festivalu fantazie můžete bavit 24 hodin denně. Přijede světoznámý spisovatel Harry Harrison. V kině bude promítnuto více než čtyřicet nejnovějších filmových trháků. Služby poskytované organizátory postoupí na novou rekordní úroveň a vedle linky FF HOTLINE pro pomoc účastnickému veškerenstvu bude zřízen ještě komunikační kanál FF HELPDESK pro všechny přednášející a vedoucí linií. Program jednotlivých programových bloků snad ve všech případech čeká rozšíření a sedm nových linií dokonce přibude: eFcon, HeroesCon, MoveCon, Prison Break Con, VampCon, Vandrovec Con a ViragoFest.

eFcon – fantasy, mýty a pohádky (2. – 4. 7.)

Přijďte se podívat na přednášky o pozapomenutých klasicích fantasy či o vílách a skřítcích v našem světě, zaposlouchejte se do hudby z Letopisů Narnie, prodiskutujte s odborníky žhavá témata o dračí kultuře a inteligenci nebo prostě jenom ochutnejte několik ze stovek netradičních receptů, o kterých jste jistě již mnohokrát četli, ale sami jste se neodvážili je připravit. (My se odvážili – vstup na vlastní nebezpečí.) Pro příznivce historie a mýtů chystáme program o těch nejexotičtějších mytologických bozích, na jaké můžete narazit, a promítneme celou řádku filmů (pohádkových, historických i fantasy). Ze tří dnů programu bude právě jeden zcela věnován nejstarší fantasy rase – drakům.

http://efcon.sff.cz

Mysterycon – záhady, tajemství a mystéria (30. 6. – 1. 7.)

Od roku 1950 do roku 2000 bylo objeveno na 600 nových druhů savců a badatelé prokázali existenci desítek živočichů dosud považovaných za vyhynulé před tisíci let, přestože někteří vědečtí pracovníci už od roku 1870 tvrdili, že není možné nic dalšího vynalézt či objevit. Konspirace se prolínají celými dějinami – konspiroval Brutus proti Caesarovi, Guy Fawkes proti britskému parlamentu, Nixon proti demokratům. Pokuste se sami sobě odpovědět - skutečně bezvýhradně věříte, že mocní s námi jednají na rovinu nebo že neexistuje žádný další „pravěký“ živočich, který mohl přežít do dnešních dnů? Nebo zase naopak – jsou lidé kolem nás vůbec dostatečně chytří na to, aby se mohli úspěšně spiknout? Vládne-li ve vaší mysli nejistota mrazivá i hřejivá zároveň a jste-li naladěni na vlnu poznání, přijeďte na Mysterycon, programovou linii Festivalu fantazie, zabývající se vším záhadným nebo alespoň špatně vysvětleným. A jestli nám do července nespadne nebe na hlavu, můžete se těšit i na Ivana Mackerleho – českého záhadologa a publicistu, který zorganizoval už celou řádku expedic do nejrůznějších částí světa.

http://mysterycon.sff.cz

Vampcon – upíři a vlkodlaci (30. 6. – 1. 7.)

Jak už samotný název svědčí, Vampcon je dvoudenním setkání příznivců upírů a vlkodlaků (a možná i upírů a vlkodlaků samotných). Ve dvou dnech nabitého programu budete moci shlédnout mnoho filmů o upírech a vlkodlacích a řádku neméně zajímavých tématických dokumentů, vyslechnout spoustu přednášek (obecným seznámením se světem temnoty počínaje a ukázkou hraní – Vampire: The Masquerade - Bloodlines konče) a vyzkoušet si své znalosti v soutěži o hodnotné ceny.

http://vampcon.deti-noci.cz

Dozorcon – svět Hlídek (2. – 3. 7.)

Máte rádi dílo ruského spisovatele Sergeje Lukjaněnka? Knižní série o hlídkách se stala již natolik populární, že se její fanouškové rozhodli uspořádat na Festivalu fantazie sraz už podruhé. Čekají vás přednášky o problematice Hlídek, filmech i hrách, ale hlavně – osobně se můžete setkat s dohlížejícími Inkvizitory.

http://dozorcon.deti-noci.cz

V programu by vás zcela jistě mohly zaujmout také linie LOTRcon, Harry Potter, Star Wars, Star Trek, Klasikon, Dunacon či VandrovecCon. Více o stovkách hodin programu se můžete dozvědět na stránkách jednotlivých programových bloků nebo na hlavních stránkách Festivalu fantazie – www.festivalfantazie.cz...SOUTĚŽ: Vyhrajte vibrátor a užijte si zábavné Vánoce!
SOUTĚŽ: Vyhrajte vibrátor a užijte si zábavné Vánoce!

Postelové hrátky už nemusí být nudné nebo stereotypní. Chce to trochu jiskru. Jak ji zažehnout? Vyhrajte vibrátor We-Vibe nebo Womanizer v hodnotě...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...