22.1.2022 | Svátek má Slavomír


MEJLEM: Haló, píšete a kreslíte komiks?

5.9.2007

logo knihaTOPlistKdo by neznal Garfielda, Asterixe nebo Čtyřlístek? Kreslené příběhy mají mezi dětmi i dospělými nehasnoucí popularitu už desítky let, v zahraničí stejně jako u nás. Jestli máte rádi komiks i vy, zajděte si pro nějaký do Městské knihovny v Praze, čeká tam na vás 515 různých titulů. A nebo si vymyslete a namalujte vlastní!

Městská knihovna v Praze vyhlašuje soutěž o nejlepší komiksový strip na téma Koniáš. Antonín Koniáš, český kazatel, misionář a náboženský spisovatel, člen jezuitského řádu, je znám jako neúnavný bojovník proti reformaci, který za sebou nechal popel desítek tisíc knih. Krom toho je Koniáš jméno hrdiny románů Miroslava Žambocha a v Městské knihovně v Praze se tak jmenuje knihovnický systém, který umožňuje hledat prostřednictvím počítače v katalogu knihovny. Odtud – a nebo z úplně jiné strany se můžete pustit do kreslení 3 – 6 okének nového komiksu.

Garfield kilo ke kiluSoutěžit mohou scénáristé a kreslíři všeho věku. Tvorbu bude hodnotit odborná porota. Výsledky soutěže budou vyhlášeny v sobotu 6. října v budově MKP na Mariánském náměstí při akci CONiáš, která je vrcholem Týdne sci-fi a fantasy v Městské knihovně v Praze. Pět nejúspěšnějších autorů získá fantastickou cenu ze sortimentu deskových her firem ALBI, Blackfire Entertainment či knížek nakladatelství Talpress a Straky na vrbě.

Ceny předá překladatel Zeměplochy Jan Kantůrek.

Hotová díla s jménem autora a e-mailovou adresou přineste na kteroukoli pobočku MKP nejpozději 21. září 2007. Informace najdete také na www.mlp.cz/tk07.htm.

Míla Linc


V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště
V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště

Navzdory nepříznivé situaci dnešní doby, otevřelo obchodní centrum Galerie Butovice několik dalších obchodů a rozšířilo svou pestrou nabídku o...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...