1.12.2020 | Svátek má Iva


LITERATURA: Pevnost 2/2011

1.2.2011

TOPlistVidíte tu krásnou obálku níže? Líbí se vám tak jako mně? Přidejte si ji do sbírky! Únorová Pevnost vás protáhne sítěmi kyberpunku. Provede vás i těmi nejzastrčenějšími zákoutími tohoto čím dál víc oblíbeného fenoménu. Zjistíte, které filmy a knihy se zabývají tímto tématem a které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Myslíte si, že kyberPunk is dead? Omyl! Je pravdou, že doby zlaté éry osmdesátých let už jsou pryč, stále je ale mnoho kvalitních děl, která jste ještě nečetli. Krásný výčet zajímavých knižních titulů ´naprogramoval´ Martin Šust ve svém obsáhlém článku Pohled za zrcadlové brýle. Dozvíte se v něm i něco o vzniku a vývoji kyberpunkového hnutí.

Tak, teď je čas na trochu reklamy. Jiří Popiolek představuje již dobře známého amerického spisovatele Dana Simmonse a jeho tvorbu. Tím připravil živnou půdu pro následný rozhovor s tímto skvělým autorem, který má na svědomí (fanfáry) tým Sardenu a který vyšel ve dvou dílech i zde a zde. Pokud se najdou tací, kteří jméno Simmons slyší poprvé, naskýtá se jim opravdu skvělá příležitost k seznámení. Bohužel ne osobně, ale osm stránek by to mohlo vynahradit.

Dokončení zde.

Lonwenien


Otestujte s námi balíček kosmetiky JOHNSON’S®. Přihlášení je snadné
Otestujte s námi balíček kosmetiky JOHNSON’S®. Přihlášení je snadné

Vyzkoušejte sadu dětské kosmetiky JOHNSON’S® Bedtime™, která je určena pro všechna miminka od 6 měsíců. Složení se speciální esencí NaturalCalm™...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...