30.9.2023 | Svátek má Jeroným, Ráchel


INTERVIEW: Hosté CONiáše - rozhovor s Petrou Neomillnerovou

30.9.2009 12:05

Petra Alraune NeomillnerováTOPlistPetru Neomillnerovou jsem v krátkém rozhovoru představoval již loni. Uběhl rok a Petra upevnila svou pozici přední české spisovatelky, která stihla vydat hned několik titulů, které se setkaly vesměs s velice pozitivním hodnocením. Co víc si přát? Snad jenom víc odpovědí na různé otázky – zájemci budou mít příležitost v sobotu 3. 10. 2009 na třetím ročníku CONiáše v Městské knihovně v Praze, kde bude Petra nejenom besedovat, ale pokřtí i své nejnovější knihy Zaklínačka Lota a Dítě Skály. Pro nedočkavé (nebo pro ty štěstím nepolíbené, kteří se do Prahy nedostanou) jsme si připravili pět otázek:

 1. Knihy Ti vycházejí nárazově, dlouho nic a pak jich je vždy několik najednou. Je to záměr nebo jenom náhoda? Jak dlouho Ti vlastně trvá, než napíšeš něco nového?

  Je to náhoda, lépe řečeno, je to způsobeno tím, že každá kniha vychází v jiném nakladatelství, a tak jejich vydání není koordinované. Termín odevzdání knih byl samozřejmě u každé jiný.

 2. A co nového pro své čtenáře chystáš?

  Na vánoční trh to snad stihne Tina Salo ve čtvrtém díle serie, nazvaném Ghost Tour, no a pak už konečně přijdou na řadu dlouho čekající Moire a spol. Dál plánuju pátý díl upírské serie, vyprávěný tentokrát Kayem, další dobrodružství Loty… no a to už jsme zas v dalším roce :-)

 3. Dítě skály Petra NeomillnerováNedávno ses prosadila i v zahraničí. Máš už nějaké reference, jak se v Polsku Tvoje kniha líbí?

  Na to je ještě brzo, kniha se dostala na trh teprve teď.

 4. Kterého ze svých hrdinů máš nejraději? Je někdo takový? A je některý, kterého už ráda nemáš, ale čtenáři Ti jej nedovolí zabít?

  Nejraději? To je těžké. Nejraději píšu Lotu, nekomplikovanou a vykonávající zaměstnání, které je pravý opak toho mého, odpočinu si u ní, ale jestli je mé nejmilovanější dítě? Řekněme, že se s ní momentálně nejvíc bavím.

 5. Hlavním tématem CONiáše bude Praha. Jaký máš vztah k matičce stověžaté?

  Vášnivý :-) Jsem pražská patriotka, a doufám, že je to z mých knih o Tině i vidět. Praha je můj domov, mé lovecké teritorium, moje doupě a jak jsem vlažný národovec, tak tohle město je má srdeční záležitost. Koneckonců, v přednášce „Pražský chodec Tina Salo“ se můžete přesvědčit, že Prahu nemiluju jen já, ale i upíři.

Pro všechny, kteří by se chtěli zeptat na něco osobně, vidět svou oblíbenou autorku nebo získat podpis do knihy, je tu ještě kratičká pozvánka. CONiáš se odehraje v sobotu 3.10.2009 v Městské knihovně v Praze (Mariánské nám. 1, Praha 1), začátek programu je v 10:00, konec před devátou. Další a podrobnější informace naleznete v brzké době jak na Sardenu, tak i na stránkách www.mlp.cz/conias09.

V podvečerních hodinách se též pokřtí nové knihy Petry Neomillnerové Zaklínačka Lota a Dítě Skály, afterparty se bude konat v blízkém klubu Alternatiff, Karlova 25.

Za rozhovor děkuje a těší se na viděnou

Míla Linc


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...