28.9.2021 | Den české státnosti


FILM: Star Trek - Metrénský incident

21.11.2007 0:05

Star Trek ST Metrénský incidentTOPlistSlavnostní premiéra prvního českého fanfilmu na motivy Star Treku

STAR TREK: METRÉNSKÝ INCIDENT

Všem fanouškům a příznivcům Star Treku

Dovolujeme si jménem štábu a produkčního týmu CZ Kontinuum Pictures upozornit na blížící se premiéru prvního českého fanfilmu na motivy Star Treku. Slavnostní premiéra filmu Star Trek: Metrénský Incident se uskutečni v pražském kině Atlas hvězdného data 24.11.2007 v 18.30 h palubního času a už teď je zcela vyprodána. Pro všechny, kteří se na premiéru nedostanou, je již nyní zajištěna další projekce fanfilmu, a to hvězdného data 14.12.2007 v 18.00 h palubního času rovněž v kině Atlas, Sokolovská 1, Praha 8. Vstupenky budou k dostání přímo v pokladně kina.

Přijďte shlédnout dobrodružství posádky federační lodě U.S.S. Avatar, která se pod vedením kapitána Talisy Ren vydává na zcela novou a nebezpečnou misi.
Nejnovější informace o filmu najdete níže a dále pak na stránkách Star Trek fan klubu CZ Kontinuum, konkrétně v sekci FanFilm, kde kromě informaci samotných o filmu naleznete fotografie z natáčeni, obrázky z filmu, plakáty, trailery, banner, puzzle atd. K novému filmu bylo otevřeno i samostatné diskusní fórum na serveru Lapiduch. S případnými dotazy se můžete rovněž obrátit přímo na režiséra či filmový štáb na e-mailu: fanfilm@kontinuum.cz.


Podrobnější údaje o filmu

Vznik filmu

Projekt odstartoval na podzim 2003, kdy se skupina fanoušků ze Star Trek fan klubu CZ Kontinuum rozhodla natočit vlastní film na motivy jejich oblíbeného seriálu. Samotné natáčení bylo zahájeno v lednu 2004 a film vznikal o víkendech a volném čase natáčecího štábu. Po třech letech natáčení a postprodukce je více než padesátiminutový film Star Trek: Metrénský Incident připraven na svůj vstup na stříbrné plátno kina Atlas v Praze.

Synopse

Star Trek Metrénský Incident navazuje na reálie světa sci-fi seriálu Star Trek a představuje divákům příběh vesmírné lodi U.S.S. Avatar. Dobrodružství posádky pod velením kapitána Talisy Ren se odehrává v roce 2371 a zavede nás k planetě Metrén, kam byla podle všeho unesena přední vulkánská vědkyně, profesorka T’Prill. Během nelehké záchranné mise se posádka střetne s doposud mírumilovným mimozemským druhem Metréňanů a ne všechno se odehrává podle plánů posádky.

VYBRANÉ ZAJÍMAVOSTI (další k dispozici na stránkách fanfilmu)

Při natáčení filmu bylo použito techniky zeleného pozadí i exteriérů, díky čemuž se podařilo i v podmínkách amatérského filmu vytvořit cizí planety, vesmírné lodě a jejich bitvy i záběry z exteriérů.

Pušky, fázery, paddy, lékařský hypospray, metrénské komunikátory a jiné pro Star Trek charakteristické rekvizity byly vyrobeny ručně, ať už ze dřeva, moduritu nebo z kartónu.

TECHNICKÉ INFORMACE

  • jméno: Star Trek: Metrénský Incident
  • režie: Anna Štefánková
  • v hlavních rolích: Jana Krčmářová, Petr Vacek, Irena Stehlíková
  • žánr: sci-fi
  • délka: 53 min.
  • země původu: Česká Republika
  • produkční společnost: CZ Kontinuum Pictures

UKÁZKY Z FOTOGALERIE

kompletní fotogalerie na adrese: CZ Kontinuum

Anna Štefánková a Honza Pavlík


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...