27.11.2021 | Svátek má Xenie


FILM: Práva na Kinga za dolar

13.8.2010 0:05

Tento text naleznete i na www.sarden.cz, kde můžete bez registrace diskutovat a využívat mnoha dalších výhod.

TOPlistProslulý mistr hororu – americký spisovatel Stephen King – dovolil mladému filmaři Robinu Kašpaříkovi (24), aby natočil jeho povídku Jsem brána. Za to mu Kašpařík zaplatí pouze symbolický dolar.

"Nesmírně si toho vážím a denně makám," vysvětlil Robin, který horory miluje od dětství a jeho snem je práce filmového režiséra. Student režie na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně již dokončil scénář a spolu s kolegy připravuje natáčení.

K mistru strachu se Kašpařík dostal přes svůj horor Seance, který natočil loni. Bodoval s ním na festivalech od Hollywoodu až po Kapské Město. Na festivalu v kanadském Torontu pozval na Seanci i Jacka Ketchuma, autora thrillerů a kolegu Stephena Kinga. Toho snímek nadchl.

King svolil ke zfilmování povídky pod podmínkou, že nebude využita ke komerčním účelům a bude promítána na filmových festivalech.

Povídka Jsem brána je sci-fi horor o astronautovi, který po návratu na Zemi zjistí, že se nakazil mimozemským virem, který ho ovládá.

Na snímek o rozpočtu 880 tisíc korun teď Kašpařík shání sponzory společně s hercem Pavlem Novým.

www.seance.cz

Více o filmu se také můžete dozvědět na Facebooku.

Martin Stručovský


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...