17.9.2021 | Svátek má Naděžda


FILM: Práva na Kinga za dolar

13.8.2010 0:05

Tento text naleznete i na www.sarden.cz, kde můžete bez registrace diskutovat a využívat mnoha dalších výhod.

TOPlistProslulý mistr hororu – americký spisovatel Stephen King – dovolil mladému filmaři Robinu Kašpaříkovi (24), aby natočil jeho povídku Jsem brána. Za to mu Kašpařík zaplatí pouze symbolický dolar.

"Nesmírně si toho vážím a denně makám," vysvětlil Robin, který horory miluje od dětství a jeho snem je práce filmového režiséra. Student režie na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně již dokončil scénář a spolu s kolegy připravuje natáčení.

K mistru strachu se Kašpařík dostal přes svůj horor Seance, který natočil loni. Bodoval s ním na festivalech od Hollywoodu až po Kapské Město. Na festivalu v kanadském Torontu pozval na Seanci i Jacka Ketchuma, autora thrillerů a kolegu Stephena Kinga. Toho snímek nadchl.

King svolil ke zfilmování povídky pod podmínkou, že nebude využita ke komerčním účelům a bude promítána na filmových festivalech.

Povídka Jsem brána je sci-fi horor o astronautovi, který po návratu na Zemi zjistí, že se nakazil mimozemským virem, který ho ovládá.

Na snímek o rozpočtu 880 tisíc korun teď Kašpařík shání sponzory společně s hercem Pavlem Novým.

www.seance.cz

Více o filmu se také můžete dozvědět na Facebooku.

Martin Stručovský


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...