10.7.2020 | Svátek má Libuše, Amálie


FILM: Levná DVD na stáncích: rodinný film Astronaut

10.6.2009 0:05

Astronaut posterTOPlistVzorný manžel a vzorný otec rodiny Charles Farmer, který kdysi v mládí vystudoval vesmírné inženýrství, se rozhodne splnit si svůj sen – podívat se do vesmíru. Ve stodole u svého ranče si proto postaví vesmírnou raketu. Samozřejmě tato jeho činnost neunikne ani sousedům a známým (kteří jej mají za blázna), neunikne ani kompetentním i méně kompetentním úřadům (které jej mají za ohrožení národní bezpečnosti – a za blázna taky). Farmer se však v realizaci svého záměru nechce nechat zastavit.

Z rozhovoru dvou agentů FBI sledujících Farmera dnem i nocí, kteří právě pozorují stodolu, v níž má Farmer ukrytu svoji raketu:

„Postavil raketu. Určitě má vysouvací střechu.“
„Vážně?“
„Ten cvok přece nepostaví raketu a nezapomene na střechu. Pokud ji nechce vystřelit.“
„Tak proč jsme tady?“
„Protože když tu nezůstaneme a odletí, budeme za blbce.“
„A co když jo, a my tu budem?“
„Tak za ně budem stejně.“

Astronaut 1Podívá se nakonec Farmer do vesmíru nebo ne?

Musíte se podívat na film Astronaut z roku 2006, abyste znali odpověď na tuto otázku.

Popravdě řečeno, film Astronaut je plný kýčů a klišé, navíc je neskutečně hloupý. Manželka hlavního hrdiny je prototyp dokonalé manželky, která vzhlíží ke svému muži s obdivem, vůbec jí nevadí, že celá rodina je sousedům pro smích (Farmer třeba jezdí na koni po pastvinách a má na sobě oblečen skafandr), vůbec ji nezajímá, kde Farmer bere peníze na realizaci svého snu. Farmerovy děti (dívenka se jmenuje Sunshine) vzhlíží ke svému otci s úctou a obdivem, a jsou připraveny jej podpořit v realizaci jeho snu (patnáctiletý syn Shepard je ochoten vést pozemní kontrolu případného Farmerova letu do vesmíru).

K tomu si přičtěte záběry na zapadající slunce a připočtěte bezbřehý optimismus všech hlavních hrdinů a jejich zářivé úsměvy.

Film Astronaut je neskutečná ptákovina - je to ta nejčervenější Červená knihovna pro muže, jaká může být. Ale něco Vám zabrání uchopit ovládač a přehrávač vypnout. Čekáte na konec filmu, i když předpokládáte, jaký bude.

Astronaut 2Proč?

Protože tenhle film je takové hebké pohlazení po duši. Je vyjádřením staré moudrosti o tom, že rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jejich hraček. A koneckonců je tento film o každém z nás, protože každý fanoušek fantastiky je snílkem neochotným se vzdát svých snů.

Rodinný film Astronaut vydal Blue Sky Film a na stáncích se objevil ve čtvrtek dne 4.6.2009.

Astronaut (The Astronaut Farmer); USA; 2006
režie: Michael Polish
hrají: Billy Bob Thornton, Virginia Madsen, Bruce Dern, J.K.Simmons, Bruce Willis

Jiří Halama


Advantage Consulting, s.r.o.
OBSLUHA FRÉZY

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 32 000 - 35 000 Kč

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...