28.10.2020 | Den vzniku samostatného československého státu


FILM: Co nás čeká na plátnech kin? 11/2009

4.11.2009 0:05

Sorority RowTOPlistPředvánoční filmová nabídka v našich kinech nabízí slušnou nadílku, která bezesporu vyvrcholí 17. prosince Cameronovým napjatě očekáváným 3D trhákem Avatar. Začněme ale pěkně po pořadě...

Začněme hororem Sorority Row nebo, chcete-li, Sesterstvo nemilosrdných uchystaného na 5. listopadu 2009. Zdá se, že půjde o příjemnou "klasiku" po vzoru Vřískotu či Tajemství loňského léta a dalších filmů, kde se činy minulosti projeví v současnosti a spravedlnosti bude učiněno za dost. Podle úvodní scény a traileru se zdá, že by filmu spíše slušelo léto a vydání rovnou na DVD.
Skupinka holek ze školního "spolku" si udělá srandu z jednoho nevěrníka. Je to legrace až do chvíle, kdy se z pětice dívek a jednoho kluka stávají nedopatřením vrazi. Vše je promlčeno a zapomenuto. Někomu se avšak jejich čin nelíbil a tak se pachatelé pomalu stávají oběťmi... (zdroj: csfd.cz)


úvodní scéna


trailer

2012Němec Roland Emmerich už má na svém kontě pěknou řádku divácky úspěšných filmů, které si rádi pouštíme stále dokola (10 000 př. n. l.; Den poté; Patriot; Godzilla; Den nezávislosti; Hvězdná brána; Univerzální voják). 12. listopadu se můžeme těšit na katastrofický snímek s výmluvným názvem 2012:
Mayský kalendář by měl dosáhnout konce svého třináctého cyklu 21. prosince 2012 a po tomto datu už podle nejmoudřejších mužů této dávné civilizace není nic. To samozřejmě vybízí k otázce: pokud kalendář nepokračuje, co se pak bude dít?
Když před mnoha staletími po sobě Mayové zanechali svůj kalendář s jasným koncovým datem, popsali také, co bude následovat. Do dnešních dní stejnou věc objevili astrologové, numerologové odhalili vzory, které ji předpovídají, geologové míní, že už k ní dávno mělo dojít, a dokonce ani vládní vědci nejsou schopni zamlčet katastrofu biblických rozměrů, která na naši planetu čeká v roce 2012. Proroctví, na jehož počátku stáli právě Mayové, je nyní podrobně zaznamenané, prodiskutované, rozebrané a prozkoumané. V roce 2012 zjistíme pravdu o předpovídané povodni. A nemůžeme říci, že jsme nebyli varováni...
(oficiální text distributora)
Před samotným megalomanským trailerem si neodpustím menší dokumentární vsuvku...


Dešifrování minulosti: Konec světa 2012 1/5 CZ titulky


trailer

Let the Right one in Ať vstoupí ten pravýNetradiční upírský horor se odehrává na ponurém švédském sídlišti. Tady žije outsiderský hrdina Oskar a sem se přistěhuje nový soused s dcerou Eli. Dvě zvláštní děti se sblíží a Oskar zjistí, že jeho kamarádka je upírka. Oskar se těžko rozhoduje, jestli se s podivnou dívkou dál přátelit – něco ho k ní ale stále osudově táhne... Film byl natočen podle bestselleru Johna Ajvida Lindqvista a blízký je například potemnělým snímkům Roye Anderssona. Hrůzostrašná pohádka plyne v pomalém tempu a dodržuje pravidla upírského žánru – jen vztah Eli a Oskara je s ohledem na jejich věk platoničtější, i když stejně jako řada jiných upírských filmů je i tenhle hrůzostrašně a až chorobně romantický. Přitom je ale zvláštně chladný – nejen díky skvostným hereckým výkonům dětských představitelů a tomu, že se odehrává na sídlišti pokrytém sněhem. Film podmanivý, sugestivní a ponuře krásný, krvavý, jitřivý a zneklidňující – přesně takový, jaké má skutečné filmové umění být. [43. MFFKV 2008] (oficiální text distributora)

Ať vejde ten pravý sice nebude konkurovat se stejným datem vydání Emerichovi, nicméně uživatelská hodnocení ukazují, že se jedná o vskutku povedený švédký horor. Možná se distributoři rozhodli, že snímek do českých kin nasadí, aby se vezl na upírské vlně, nicméně blížícímu se upírskému dojáku Pravá krev konkurovat asi nebude...


Trailer s komentářem

A Christmas Carol Vánoční koleda19. listopadu v ČR a o týden později na Slovensku se objeví další 3D záležitost s názvem Vánoční koleda:
K animované adaptaci proslulého příběhu Charlese Dickense z vánočního prostředí si sám napsal scénář a posléze celý film i zrežíroval Robert Zemeckis (Polární expres, Beowulf), který se netají tím, že chová k tomuto dílu vřelý vztah. Hlavními dabéry, kteří se dohromady podělili o namluvení sedmi postav, jsou Jim Carrey a Gary Oldman, tedy slovutní hollywoodští herci. (csfd.cz)


teaser

Ztracený v čase Time Traveller WifeRomantika v kulisách sci-fi? No, vzhledem k době nutné k dobývání lidských srdcí v našich kinech se dá očekávat, že v letňáku by byl úspěch zaručený, ale 19. listopadu? ...
Film „Zakletý v čase” je natočen podle bestselleru o lásce, která přesahuje hranice času. Clare (Rachel McAdams) je zamilovaná do Henryho (Eric Bana) celý svůj život. Věří, že si jsou souzeni, ačkoli ví i to, že budou odloučeni, jen neví kdy: Henry je cestovatel časem – prokletí velmi vzácné genetické anomálie, která způsobuje, že se Henry skoro celý svůj život přesouvá v čase do budoucnosti a minulosti bez jakékoli kontroly. I navzdory tomu, že Henryho nedobrovolné cestování v čase je od sebe dělí, Clare se za každou cenu snaží vybudovat normální život se svou jedinou životní láskou. (oficiální text distributora)


trailer

Abychom si 19. listopadu 2009 řádně užili, nesmí chybět horor s výmluvným a všeobjímajícím názvem: Paranormal Activity. Škoda jen, že jde o další "blairwitchovský" komplex, který by možná víc slušel amatérským pokusům prvního ročníku FAMU.
Mladý pár ze střední vrstvy se ocitá v budově, která vypadá jako typický předměstský dům větších rozměrů. Postupem času si oba aktéři začínají uvědomovat zvláštní tíseň, která se brzy mění v upřímný, nefalšovaný strach. Za vše může přítomnost něčeho, co je - a nebo také není - doslova démonické. Ale ať už mají hlavní hrdinové co dočinění s čímkoli, nejaktivnější je to během noci... (Allien.9; csfd.cz)


trailer s finskými titulky

Antichrist AntikristZávěr listopadu se pak potáhne ve jménu psychologického dánského hororu Antikrist, teenegerovském slaďáku o lásce upíra k člověku v druhém pokračování ságy Stmívání s podtitulem Nový měsíc a bavit by nás mohl americký remake japonské předlohy v podobě animáku Astro Boy.

Problém Antikrista pro "obyčejného" diváka by mohl být v přílišné roztahanosti, která těží z psychologické drobnokresby matky, která přišla o dítě. Více však uživatel csfd.cz: alší mysteriózní snímek režiséra filmů DOGVILLE či TANEC V TEMNOTÁCH, tentokrát s nádechem hororu. Mladý pár se v něm uchýlí do chaty v lesích, kde truchlí ze ztráty svého dítěte. Brzy jsou však oba vyrušeni podivnými událostmi, které jim nedopřejí pokoje. Má to něco společného s jejich zármutkem anebo s místem, kam se uchýlili? Nebo s obojím? (Davies182)


trailer

Twilight New Moon Nový měsícJedním z největších taháků listopadu vedle Emmerichova katastrofického 2012 bude bezesporu Twilight sága: Nový měsíc.
Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)


trailer

AstroboyDnešní přehled tedy uzavřeme rodinnou oddechovkou bez větších ambicí s názvem Astro Boy:
Je to pták? Je to letadlo ? Ne, mechanický kluk – Astro Boy. Byl stvořen pro napínavá dobrodružství, které může prožít jenom on . Jeho táta, slavný vědec Tenma, mu do vínku dal super sílu, rentgenové paprsky, rychlost a schopnost létat nad oblaky. Astro Boy poznává svět, učí se lidským emocím, když tu je jeho rodina a přátelé ocitnou v nouzi. Odvážný kluk se proto vrací do rodného Metro City, aby čelil možná dosud největší životní výzvě.
Astro Boy pochází z hlavy Osamu Tezuky, který je přezdíván Bůh mangy, tedy japonských komiksů. Příběhy malého chlapce začal vydávat počátkem padesátých let minulého století. Ty byly později přepracovány do televizního seriálu. Právě jeho podoba tehdy udala směr celé japonské animované produkci a dodnes je v ní patrný Tezukův vliv. (oficiální text distributora)


trailer

.

A pokud jste dnešním výběrem zklamání, tak se těšte na prosinec a Avatara pana Camerona ;-)

Jan Pechanec


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...