18.10.2021 | Svátek má Lukáš


FAN TV: Minicon 2006

1.12.2006

TOPlistFan TV 1Tak a je to tady. Silver s Petrem Čáslavou rozjeli nový projekt tzv. "Fan TV", se kterou chtějí z pořádaných conů přinášet rozhovory s osobnostmi české fantastiky. Společnými silami vám nabízíme vychutnat si nejenom atmosféru proběhnuvšího Miniconu. Každý z vás se může rozhodnout, zda-li si celé video stáhne na svůj počítač nebo využije streamového videa a jednotlivé rozhovory si prohlédne přímo ve svém webovém prohlížeči. Přejeme vám příjemnou zábavu.

FanTV 01
První díl video podcastu o SF, F a H

Hlavní téma: Minicon
Hoste: Ondřej Neff (o Miniconu a své nové knize)
Egon Čierný (o Miniconu a Kulhankově Stronciu)
Pavel Bačkovský (o pořádání conu)
Filip Gotfrid (knižní novinky)
Michael Bronec a David Stefanovič (O železnou rukavici lorda Trollslayera)
Edita Dufková (podepisuje knihu)
František Novotný (o Valhale)
Ivan Štampach (o přednášeni na Miniconu)
Jana Rečkova (o své nové knize)

Celkova stopaz: 40 minut

Vyroba: Silver a Petr Caslava, streamované video Pechy

Verze pro iPod (118MB): http://web.kolin.cz/caslava/fanTV01b.mp4
Verze pro TV (305MB): http://web.kolin.cz/caslava/fanTV01a.mp4

Autoři se hluboce omlouvají Pavlovi Bačkovskému, kterému v jednom komentaři změnili křestní jméno na Tomáše a již to z důvodu uzávěrky nestihly odstranit, přesto jsou si toho vědomi a činí pokání.

Zahájení Miniconu proběhlo přesně podle plánu v deset hodin dopoledne.

Rozhovor s Ondřejem Neffem o nové knize a Miniconu.

Rozhovor s Egonem Čiernym nejenom o Stronciu.

Pavel Bačkovský se rozpovídal nejenom o důvodu přesunu místa konání Miniconu, ale také o dalších problémech současných akcí a novinkách na Festivalu Fantazie.

Filip Gotfrid mluví o knižních novinkách, nejprodávanější knize a svých přáních.

Krátké rozhovory s Michaelem Broncem o fantasy soutěži O železnou rukavici lorda Trollslayera a s jejím letošním výhercem Davidem Stefanovičem. Trochu o plánech nakl. Straky na vrbě a autogramiádě vítěze.

Autogramiádka s Editou Dufkovou. Přednáška Františka Novotného a následný rozhovor. Pan Novotný povídal o připravovaných knihách, třetím dílu Valhaly, co trilogii předcházelo a jak se nechal inspirovat. Také trochu o kapitánství (skiperství), Historickém magazínu a ojedinělé japonské sbírce.

Křest Stroncia bez Kulhánka. Rozhovor s Ivanem Štampachem o jeho přednášce a rozdílu mezi přednáškami na fakultě. Blíže pak o Svobodných zednářích atp. Dále ukázky z baru a projekci Futuramy.

Jana Rečková mluví o druhém dílu své fantasy z doktorského prostředí s názvem Více než 24 a 1/2 hodiny denně. Rozloučení a upozornění na další vysílání Fan TV z Fénixconu.

Loučíme se slovy Petra Čáslavy o tom, co se příště změní:
Jinak na Fénixu budeme točit dál, ale FanTV bude mít výrazně sevřenější formu. Rubriky (nové knihy, host, report z conu atd.) budou mít své místo a podobu. Hostů bude méně, ale zase je budeme podrobněji zpovídat. Technická kvalita by měla být také lepší, protože na Miniconu jsem si zapomněl přepnout vyvážení bílé a tak je půlka záběrů oranžových, za což se samozřejmě omlouvám.

Petr Čáslava a Silver


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...