25.11.2020 | Svátek má Kateřina


EDITORIAL: Stručné nabuzení před vypuknutím oslav

25.5.2010 0:05

US Army I want you for SardenTOPlistJak si jistě mnozí z vás pamatují, dnes je tomu právě deset let, co ve sci-fi rubrice Neviditelného psa vyšel první text. Den na to, šestadvacátého května léta Páně dvou tisícího, již Pagi oficiálně oznámil její vznik a zaměření zejména na literární i filmovou fantastiku.

Při pohledu zpět je na co vzpomínat a z čeho se inspirovat, ale žijeme ve vesmíru, který má své směřování nastaveno dopředu. Uteklo mnoho vody a Sarden se vyvíjel, z čehož by měl bezesporu pan Darwin radost, ač se nemálo uliček ukázalo být slepých, ještě více však projevilo svoji touhu přežít do dnešních dnů. Nicméně to, že má tato rubrika deset křížků, je sice na internetové médium úctyhodný věk, ale absolutně to neznamená, že bychom mleli z posledního - ba naopak.

Určitě se již těšíte, co jsme si pro vás (stejně jako každý rok) připravili za sliby a plány do budoucnosti. Jenže tentokrát se do slibů hrnout nenechám. Ono asi všem čtenářům bohatě stačí číst si cestou do práce krátké science fiction a fantasy příběhy našich usměvavých (i zamračených) politiků - a že jich podél cest je. Vlastně bych spíše mohl říci pohádek pro naše ratolesti. Nekažme si však tento památný Ručníkový den.

Budete-li trpělivý a nostalgicky si dnes s Markem Küchlerem zavzpomínáte na Sci-fi v roce jedna, využijete zvýšené množství osušek v ulicích k soutěžení se Sardenem, zjistíte, že se přiblížil výše zmíněný 26. květen 2010 a vyplatí se vám naťukat do svého prohlížeče www.sarden.cz. A když už nic jiného, díky spolupráci s předními žánrovými nakladatelstvími si zasoutěžíme o pěknou řádku knižních cen. Když už jsou tu kulaté narozeniny, tak jsou třeba také i dárky.

Sarden Batman Spock komiks

Jan Pechanec


SOUTĚŽ: Vyhraj luxusní balíček fitness jídel v hodnotě 1 499 Kč
SOUTĚŽ: Vyhraj luxusní balíček fitness jídel v hodnotě 1 499 Kč

Sportuješ a ráda se hýbeš? Chceš svou snahu zefektivnit i vhodným jídelníčkem, ale nevíš, jak na něj? Nyní máš jedinečnou příležitost vyhrát...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...