16.7.2020 | Svátek má Luboš


DRBY: Filmový Tintin, Harry Potter 6 a pokračování Stmívání

2.6.2009 9:05

Studia Tajemství jednorožce Tintinova dobrodružství HergéTOPlistParamount a Sony Pictures vypustila k divákům informaci, že jejich poslední chystaný 3D snímek The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn produkovaný Peterem Jacksonem, Stevenem Spielbergem a Kathleen Kennedy bude mít premiéru 23. prosince 2011. Jedná se o splnění snu obou režisérů převést na plátna kin (nově i trojrozměrnou technologií) dobrodružství postavy mladého detektiva Tintina, kterou stvořil kreslíř Georges Rémi (známější spíše jako Hergé). V češtině tento kreslený román vyšel v roce 2008 v nakladatelství Albatros (Tintinova dobrodružství - Tajemství jednorožce).

Nahlédneme-li do anotace, můžeme se těšit na skvělou zábavu a velkolepou výpravu: Tintin objeví spolu s kappitánem Haddockem v modelu plachetnice lístek, ktreý očividně vede k ukrytému pokladu. Netuší však, že o existenci pokladu vědí i nebezpeční zločinci, kteří se k němu snaží dostat za každou cenu jako první. V tomto příběhu se dozvíme ledacos o hrdinném předkovi kapitána Haddocka a dostaneme se i na zámek Moulinsart, kde sídlí banda lupičů. Příběh o honbě za pokladem pokračuje ještě v dalším sešitu "Poklad rudého Rackhama".

Film bude animovaný, takže zvučná jména v hlavních rolích si užijete jen jako hlasy postav: Simon Pegg (Inspector Thompson), Daniel Craig (Red Rackham), Jamie Bell (Tintin), Andy Serkis (Captain Haddock), Nick Frost (Thomson). Produkce snímku začala v lednu tohoto roku. Na scénáři se podíleli Steven Moffat, Edgar Wright a Joe Cornish. Pravděpodobně se nakonec bude jednat o trilogii, neboť druhý snímek by měl režírovat Peter Jackson a je možné, že nakonec vznikne i třetí.

Harry Potter and the Half-Blood se každým dnem přibližuje světové premiéře a tak se můžeme pokochat dalším videem, které nás seznámí s mladým Voldemortem. Klip uvádí trio Radcliffe, Emma Watson (Hermione) a Rupert Grint (Ron). Pak následuje vytažení vzpomínek Brumbála na první setkání s lordem Voldemortem. Premiéry v ČR se dočkáme 16. července 2009.


Zdroj: SciFi Wire

Na předávání cen MTV Movie Awards byl vpuštěn do světa trailer (neboli upoutávka) na pokračování relativně úspěšného snímku Stmívání (Twilight; rozpočet 37 miliónů dolarů - tržby celosvětově 380 mega) a ještě úspěšnější literární předlohy Stephenie Meyer. V klipu si užijete krvácení Isabelly před upírskou rodinkou a proměnu jednoho náctiletého Jakea) ve vlkodlaka. Premiéra oznámena na 26. listopadu 2009.


Trailer - Twilight - New Moon

Jan Pechanec


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...