23.10.2020 | Svátek má Teodor, Theodor


CON: Svět Japonska, anime a mangy Advík 2009 je (už zase!) tu

24.7.2009 0:05

Advík 2009 2TOPlistČas vypršel! Advík je zpátky a opět zdraví staré a zve nové fanoušky Východu a japonské kultury do svých zdí. Anime Dance Víkend (letos čtvrtým rokem) se bude konat již zcela klasicky čtvrtek – neděle na přelomu července a srpna, přesné datum tedy zní 30. 7. - 2.8. Místo konání tentokrát padlo na budovu Modré školy na Praze 4 - Hájích.

Už nezbývají ani dva týdny a opět nastane dobře známý čas v roce – čas Advíku. Anime Dance Víkend (letos čtvrtým rokem) se bude konat již zcela klasicky čtvrtek – neděle na přelomu července a srpna, přesné datum tedy zní 30. 7. - 2.8. Místo konání tentokrát padlo na budovu Modré školy na Praze 4 - Hájích.

Co od Advíku můžete čekat? Jde především o setkání fanoušků anime, mangy, DDR (a jiných hudebních her), stejně tak i lidí, jenž nalezli zálibu v tradičnějších podobách Japonska – starodávné kultuře, bojových uměních nebo filmové tvorbě. A kdo by si snad zrovna nevybral v široké škále našeho programu, může si jít se starými známými či naopak s lidmi, které třeba zrovna potkal, zahrát nějaké deskové hry nebo v klidu posedět v čajovně.

Advík 2009 3 onTi, kteří Advík již někdy navštívili, však vědí, že je to akce pořádaná lidmi pro lidi, hlavním cílem je seznámit a zapojit do komunity nováčky, mít příležitost vidět se s lidmi podobného zaměření a hlavně se pobavit.

Také proto kromě klasických programových místností s přednáškami a soutěžemi najdete na Advíku speciální večerní program jako je např. Noční Anime Hra IV., sobotní galavečer, jehož součástí je ples a tombola, koncerty 2 japonských kapel, fireshow a mnoho dalšího.

V případě, že si nechcete připadat pasivně, můžete navštívit linii hudebních her, z nichž je velká část her pohybová a dá vám pořádně do těla. Pro hráče, kterým vyhovuje spíš než hýbat vlastním tělem ovládat pohyby postav pomocí herních ovladačů, bude k dispozici místnost s konzolemi.

Cítíte-li se, že byste se chtěli spíše něco přiučit, můžete navštívit různorodé workshopy, kde se dozvíte, jak připravit pravé japonské sushi, odborníci z Česko-japonské společnosti vám poradí, jak na kaligrafii, nebo se pod dozorem našich tanečních lektorů můžete naučit základy standardních a latinsko-amerických tanců, které využijete při sobotním japonském plese.

Advík 2009 4 onaMáte-li pocit, že se se nic učit nepotřebujete a naopak byste se svými znalostmi/dovednostmi chtěli předvést, dostanete k tomu možnost v různorodých soutěžích, ať už znalostního typu jako je např. Anime kufr, nebo to můžete nandat ostatním v karaoke. Samozřejmě nebude chybět ani Cosplay Contest, kde se proti sobě utkají nejlepší a nejodvážnější cosplayeři. A v případě, že se budete cítit opravdu akčně, rozhodně si nenechte ujít páteční NAH neboli noční anime hru, tam totiž nikdy předem nevíte, co vás čeká.

Na „fajnšmekry“ tu čekají výstavy japonských zbraní a tradičních svitků, klidnější typy budou mít v manga knihovničce k dispozici až 1500 mang ke čtení nebo budou mít příležitost projevit své výtvarné nadání v kreslírně, kde ho budou moci pod dozorem zkušených kreslířů i zdokonalit.

Letošní novinkou je také samostatná Naruto linie, která poběží po celou dobu Advíku a bude mít i vlastní cosplay soutěž. Co se týče dalších „novinek“, v pátek večer proběhne slavnostní křest Vějíře – sborníku české mangy a v sobotu večer pokřtíme další díl komiksu Svět bez jména.

Toť zhruba vše k nástinu našeho programu – podrobnější informace, jak o programu, tak o místě a průběhu akce samotné naleznete na www.advik.cz. A pro Vás všechny, kteří jste vydrželi číst až do konce tohoto článku, ještě něco málo organizačních informací:

Kdy:

 • Od 30. 7. do 3. 8. 2009 – od čtvrtka do neděle, opět zůstává možnost přespat až do pondělí.
 • Recepce otvírá ve čtvrtek v 10 hodin dopoledne.

Kde:

 • Praha 4 - Háje - Modrá škola - MAPA

Adresa:

 • Modrá škola
 • Kupeckého 576
 • Praha 4, 149 00

Jak se tam dostat:

 • Budova je cca 100m od konečné metra C, stanice Háje. Díky své výrazné modré barvě je jen těžko přehlédnutelná.

Pomoc s přesunem po Praze:

 • Pokud si nejste jisti svým orientačním smyslem, ve čtvrtek 30. 7. od 08:30 do 12:00 bude každých 30 minut na Hlavním nádraží u informačních tabulí stát organizátor s velkou vlajkou Advíku, který bude odvádět návštěvníky přímo na místo konání a dávat potřebné informace, jako např. co si koupit za jízdenky atp.

Vstupné:

 • Při registraci a zaplacení předem činí vstupné 280 Kč na osobu na celou dobu trvání, tj. na 4 dny, takto však můžete učinit pouze do 24.7. na stránkách Advíku. Poté bude registrace možná pouze na místě, kde vás vstupné vyjde na 350 Kč na celé 4 dny. Člené Mensy mají 4-denní vstup za 240 Kč. Cená vstupného závisí na počtu dní strávených na akci, více informací na stránkách.

Bonusy:

 • Jako každý rok je možné zakoupit placky a propisky a letos nově (pouze při registraci předem) Advíkovská trička.

Ubytování:

 • K dispozici je tělocvična a jednotlivé třídy na spaní ve spacáku (vlastním). Vzhledem k omezené kapacitě místností byly ke spaní určené jen 4 třídy, které jsou již momentálně zabrány. Letos jako novinku přinášíme možnost spát ve stanech. V areálu je místo pro 50-60 stanů.
 • K dispozici jsou také oddělené sprchy, proto doporučujeme vzít si s sebou kromě spacáku i karimatku, ručník, mýdlo a polštářek.

Stravování:

 • Přímo v budově akce bude tradiční čajovna pod vedením Mirwen a Draka, v blízkém okolí se pak nachází poměrně velké množství restaurací a dalších stravovacích zařízení. Mapky okolí budou k dispozici na místě.

Za všechny organizátory Advíku se na vás těší

Sylvie Rubenová


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...