6.12.2019 | Svátek má Mikuláš


CON: Svět Japonska, anime a mangy Advík 2009 je (už zase!) tu

24.7.2009 0:05

Advík 2009 2TOPlistČas vypršel! Advík je zpátky a opět zdraví staré a zve nové fanoušky Východu a japonské kultury do svých zdí. Anime Dance Víkend (letos čtvrtým rokem) se bude konat již zcela klasicky čtvrtek – neděle na přelomu července a srpna, přesné datum tedy zní 30. 7. - 2.8. Místo konání tentokrát padlo na budovu Modré školy na Praze 4 - Hájích.

Už nezbývají ani dva týdny a opět nastane dobře známý čas v roce – čas Advíku. Anime Dance Víkend (letos čtvrtým rokem) se bude konat již zcela klasicky čtvrtek – neděle na přelomu července a srpna, přesné datum tedy zní 30. 7. - 2.8. Místo konání tentokrát padlo na budovu Modré školy na Praze 4 - Hájích.

Co od Advíku můžete čekat? Jde především o setkání fanoušků anime, mangy, DDR (a jiných hudebních her), stejně tak i lidí, jenž nalezli zálibu v tradičnějších podobách Japonska – starodávné kultuře, bojových uměních nebo filmové tvorbě. A kdo by si snad zrovna nevybral v široké škále našeho programu, může si jít se starými známými či naopak s lidmi, které třeba zrovna potkal, zahrát nějaké deskové hry nebo v klidu posedět v čajovně.

Advík 2009 3 onTi, kteří Advík již někdy navštívili, však vědí, že je to akce pořádaná lidmi pro lidi, hlavním cílem je seznámit a zapojit do komunity nováčky, mít příležitost vidět se s lidmi podobného zaměření a hlavně se pobavit.

Také proto kromě klasických programových místností s přednáškami a soutěžemi najdete na Advíku speciální večerní program jako je např. Noční Anime Hra IV., sobotní galavečer, jehož součástí je ples a tombola, koncerty 2 japonských kapel, fireshow a mnoho dalšího.

V případě, že si nechcete připadat pasivně, můžete navštívit linii hudebních her, z nichž je velká část her pohybová a dá vám pořádně do těla. Pro hráče, kterým vyhovuje spíš než hýbat vlastním tělem ovládat pohyby postav pomocí herních ovladačů, bude k dispozici místnost s konzolemi.

Cítíte-li se, že byste se chtěli spíše něco přiučit, můžete navštívit různorodé workshopy, kde se dozvíte, jak připravit pravé japonské sushi, odborníci z Česko-japonské společnosti vám poradí, jak na kaligrafii, nebo se pod dozorem našich tanečních lektorů můžete naučit základy standardních a latinsko-amerických tanců, které využijete při sobotním japonském plese.

Advík 2009 4 onaMáte-li pocit, že se se nic učit nepotřebujete a naopak byste se svými znalostmi/dovednostmi chtěli předvést, dostanete k tomu možnost v různorodých soutěžích, ať už znalostního typu jako je např. Anime kufr, nebo to můžete nandat ostatním v karaoke. Samozřejmě nebude chybět ani Cosplay Contest, kde se proti sobě utkají nejlepší a nejodvážnější cosplayeři. A v případě, že se budete cítit opravdu akčně, rozhodně si nenechte ujít páteční NAH neboli noční anime hru, tam totiž nikdy předem nevíte, co vás čeká.

Na „fajnšmekry“ tu čekají výstavy japonských zbraní a tradičních svitků, klidnější typy budou mít v manga knihovničce k dispozici až 1500 mang ke čtení nebo budou mít příležitost projevit své výtvarné nadání v kreslírně, kde ho budou moci pod dozorem zkušených kreslířů i zdokonalit.

Letošní novinkou je také samostatná Naruto linie, která poběží po celou dobu Advíku a bude mít i vlastní cosplay soutěž. Co se týče dalších „novinek“, v pátek večer proběhne slavnostní křest Vějíře – sborníku české mangy a v sobotu večer pokřtíme další díl komiksu Svět bez jména.

Toť zhruba vše k nástinu našeho programu – podrobnější informace, jak o programu, tak o místě a průběhu akce samotné naleznete na www.advik.cz. A pro Vás všechny, kteří jste vydrželi číst až do konce tohoto článku, ještě něco málo organizačních informací:

Kdy:

 • Od 30. 7. do 3. 8. 2009 – od čtvrtka do neděle, opět zůstává možnost přespat až do pondělí.
 • Recepce otvírá ve čtvrtek v 10 hodin dopoledne.

Kde:

 • Praha 4 - Háje - Modrá škola - MAPA

Adresa:

 • Modrá škola
 • Kupeckého 576
 • Praha 4, 149 00

Jak se tam dostat:

 • Budova je cca 100m od konečné metra C, stanice Háje. Díky své výrazné modré barvě je jen těžko přehlédnutelná.

Pomoc s přesunem po Praze:

 • Pokud si nejste jisti svým orientačním smyslem, ve čtvrtek 30. 7. od 08:30 do 12:00 bude každých 30 minut na Hlavním nádraží u informačních tabulí stát organizátor s velkou vlajkou Advíku, který bude odvádět návštěvníky přímo na místo konání a dávat potřebné informace, jako např. co si koupit za jízdenky atp.

Vstupné:

 • Při registraci a zaplacení předem činí vstupné 280 Kč na osobu na celou dobu trvání, tj. na 4 dny, takto však můžete učinit pouze do 24.7. na stránkách Advíku. Poté bude registrace možná pouze na místě, kde vás vstupné vyjde na 350 Kč na celé 4 dny. Člené Mensy mají 4-denní vstup za 240 Kč. Cená vstupného závisí na počtu dní strávených na akci, více informací na stránkách.

Bonusy:

 • Jako každý rok je možné zakoupit placky a propisky a letos nově (pouze při registraci předem) Advíkovská trička.

Ubytování:

 • K dispozici je tělocvična a jednotlivé třídy na spaní ve spacáku (vlastním). Vzhledem k omezené kapacitě místností byly ke spaní určené jen 4 třídy, které jsou již momentálně zabrány. Letos jako novinku přinášíme možnost spát ve stanech. V areálu je místo pro 50-60 stanů.
 • K dispozici jsou také oddělené sprchy, proto doporučujeme vzít si s sebou kromě spacáku i karimatku, ručník, mýdlo a polštářek.

Stravování:

 • Přímo v budově akce bude tradiční čajovna pod vedením Mirwen a Draka, v blízkém okolí se pak nachází poměrně velké množství restaurací a dalších stravovacích zařízení. Mapky okolí budou k dispozici na místě.

Za všechny organizátory Advíku se na vás těší

Sylvie Rubenová


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...