16.9.2021 | Svátek má Ludmila


CON: Slavnost na počest Franka Herberta a jeho fenomenálního díla Duna

2.6.2010 12:05

Tento text naleznete i na www.sarden.cz, kde můžete bez registrace diskutovat a využívat mnoha dalších výhod.

Dunacon Děti Duny Frank HerbertTOPlist11. února 2011 uplyne 24 smutných let, kdy nás navždy opustila jedna z legend žánru klasické science-fiction, autor slavného hexalogie Duna. Již několik let se milovníci a fanoušci jeho díla schází pravidelně na Dunaconu - fanouškovské akci, kterou pořádá Fanklub Franka Herberta. Dunacon se koná každoročně na začátku letních prázdnin na Festivalu fantazie, a ani letošek nebude vyjímkou.

Festival fantazie samotný je veliký multikulturní festival, který se koná již několik let v malebném městečku zvaném Chotěboř, a je zaměřený na scifi, fantasy, military, historii, orient, vojenství, ale také bojová umění, tanec, literatura a mnoho dalšího. Je to asi největší con (=setkání fanoušků různých fenoménů) v Evropě. A jednu linii tvoří právě Dunacon, kterému Festival přívětivě poskytuje zázemí a podmínky.

Datum letošního ročníku bylo stanoveno na krásný víkendový termín 3.7 - 5.7 2010 (v pondělí je státní svátek). Nic tak nebrání se zúčastnit této kulturní slavnosti a vzdát tak hold úžasnému světu, který Frank Herbert stvořil.

A že by byla opravdu chyba tam nebýt! Letos je totiž připraven skvělý program, který jistě každého návštěvníka zabaví. Těšit se tak můžete např. na přednášku Duna a sex, kde se dozvíte o tomto ožehavém tématu i to, co jste možná ani nechtěli vědět. Jistě se dále sluší uvést představení vlastní karetní hry na téma Duna, kterou vyrábí svépomocí skupina nadšenců, nebo zasvěcenou analýzu od budoucího studenta medicíny, nakolik by byl život na vyprahlé pouštní planetě reálný z lékařského hlediska. Celý program si pak můžete prohlédnout zde.

Je přirozené, že kromě samotných faktů se chtějí návštěvníci i bavit - proto jsou připraveny i zábavné soutěže nebo odlehčující pořady typu amatérské divadlo atd. Ceny do těchto soutěží laskavě poskytlo nakladatelství Baronet v podobě knižních děl Franka Herberta a dalších velikánů sci-fi. Za jejich značnou podporu jim velmi děkujeme a jsme jim opravdu vděční.

A protože nejen Dunou živ je člověk, navštívit samozřejmě můžete i další programy - od linií zaměřených na sci-fi a fantasy seriály jako Star Trek, Star Wars nebo Star Gate, přes klasickou fantasy typu Harr Potter, Pán Prstenů, Letopisy Narnie, Zaklínač, pokračovat můžete v linii zaměřené na vojenství, orient, nebo třeba pohanskou mytologii. A i kdyby vás program náhodou omrzel, vždy můžete vyzkoušet nepřeberné množství konzolových, deskových, počítačových i tanečních her, které vás zajisté vždy zabaví. Veškerá lákadla, která Festival nabízí, naleztete v tomto souhrnném programu.

Festival fantazie je zkrátka skvělá zábava a perfektní způsob, jak se ze začátku léta navnadit krásnými zážitky. Účast samotná je velice jednoduchá. Více informací samozřejmě naleznete na webu Festivalu, včetně komplexních informacích o programu a veškerých službnách, ale zjednodušeně se prostě zaregistrujete v organizátorském systému Amber, po přihlášení vyplníte přihlášku, a pak už stačí jen uhradit příslušnou sumu a přijet. O nic víc se nemusíte starat. Organizátoři pro vás zajistí ubytování, stravování, vypravují i zvláštní autobus z Prahy - stačí si jen zvolit v přihlášce příslušné možnosti.

Neváhejte se tedy odpoutat od starostí reálného světa, a přijeďte se také někdy pobavit, zažít nové věci a poznat zajímavé lidi - Festival fantazie a DunaCon jsou k tomu opravdu báječné příležitosti. Více informací o Dunaconu naleznete na webu fanklub.dune.cz/dunacon.php, případně můžete požádat hlavního organizátra na e-mailu cort@alpaka.cz.

Radek Grubner


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...