23.9.2021 | Svátek má Berta


CON: Eurocon 2010 - Proč TRICON?

24.3.2010 0:05

Tricon Parcon Eurocon 2010TOPlistJak již určitě víte, letošní Eurocon bude poněkud průkopnický. Poprvé se na jeho pořádání podílejí kluby z více zemí a con samotný proběhne na území dvou států. Těmi státy jsou Česká republika a Polsko a je pochopitelné, že souběžně s Euroconem proběhnou i naše národní cony - Polcon a Parcon. Zde je tedy řešení jednoduché rovnice: Eurocon + Polcon + Parcon = TRICON.

Za polskou stranu se na pořádání podílí Śląski Klub Fantastyki Katowice, na naší straně pak ostravský Klub literární fantastiky. Oba kluby a jejich členové patří mezi dlouholeté fandomové osobnosti a hlavně mezi zkušené pořadatelé conů - SKF Katowice se úspěšně zhostil Polconů v letech 1986, 1988, 1997 a 2001, KLF Ostrava uspořádal Parcony v letech 1988 a 1992.

Co tedy můžeme od letošního Euroconu (a tedy i Parconu) očekávat? Předně velké množství hostů z pořadatelských zemí i ze zahraničí a bohatý program, ze kterého určitě nebude problém si vybrat. V této chvíli je program ve stavu zrodu a můžete do něj přispět i vy; bližší informace naleznete na webu Triconu.

Hlavní programové linie Triconu:

  • literární (včetně autogramiád a setkáním s autory u kávy)
  • vědecká
  • fantasy - tolkienovská
  • soutěžní
  • fanovská
  • filmová, hudební a divadelní
  • manga, anime a komiks
  • herní (hry RPG, deskové, karetní a LARP)
  • historická

Hlavními body programu bude slavnostní zahajovací ceremoniál s průvodem v historických a fantaskních maskách a kostýmech a udělení evropských a národních ocenění v rámci závěrečného ceremoniálu.

Mezi hosty přivítáme zahraniční spisovatele - účast potvrdili Steven Erikson a Alan Campbell - a specialistku eurofandomu na východní Evropu Bridget Wilkinson. Z domácích to pak budou Juraj Červenák, Andrzej Sapkowski, Pavel Weigel a Miroslav Žamboch. Speciálním hostem bude Jaromír Nohavica, který pro účastníky Parconu uspořádá koncert. Další hosty národních conů naleznete na webu Triconu.

V plánu je, mimo jiné, zorganizování výstav týkajících se různých oborů scifi a fantasy, rytířský tábor, filmové projekce a již zmíněný koncert Jaromíra Nohavicy. není bez zajímavosti, že bude také zajištěna péče o ty nejmladší fany.

Pokud se vám tato nabídka líbí, není nic jednoduššího, než se přihlásit - přihlášku naleznete na webu Triconu, aktuální cena akreditace činí 450,- Kč za plný vstup, pro kluby a skupiny nad 10 členů je sleva; podrobnosti naleznete v sekci Akreditace a ubytování. Tyto ceny platí do konce března, poté se zvyšují. Ubytování je zajištěno v kolejích na polské straně v místě hlavního programu v cenách 140,- a 210,- Kč za noc. Pro (nejen) české fanoušky je možnost ubytování i v hotelech a penzionech na naší straně v cenách od 450,- Kč.

Těšíme se na vás koncem srpna v Českém Těšíně / Cieszynu, krásném historickém městě, rozděleném hranicí mezi Česko a Polsko. V roce 2010 bude město oslavovat 1200. výročí založení.

Randalf


Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?
Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?

Na 20 maminek a jejich holčiček tentokrát čeká kelímek s panenkou Kitten Catfé. Zapojte se do testování a získejte pro svoji holčičku další...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...