18.2.2020 | Svátek má Gizela


CENY: Sunburst award 2007

12.10.2007 0:05

FabrizioTOPlistTaké Kanaďané si potrpí na ocenění fantastické literatury, takže vedle národní Aurory se můžeme seznámit s daleko mladší cenou Sunburst, jejíž počátky sahají do roku 2001. Sunburst Award se uděluje románům a sbírkám kanadských autorů, které vyšly v uplynulém roce (délka románu nebo sbírky rozsahu knihy je zavazující). Vítěz Mark Frutkin letos vyšel z následujícího užšího výběru a jako cenu si odnesl 1000 kanadských dolarů.

Porota (viz níže) o této knize řekla: "Fabriziův návrat je komplexní drama víry, lásky, církevní politiky a umění, které se odehrává na přelomu 17. a 18. století v Cremoně. Příběh zkoumá události na pozadí mise "ďáblova advokáta" vyslaného prošetřovat životy tamních věřících. Frutkinův příběh je sondáží do povahy obyčejného člověka. Tento román, překypující humorem, smyslem pro ironii a vášní podivuhodně míchá fantasy s realitou a historickým pozadím, aby vzniklo jedinečné a zábavné umělecké dílo."

  • Fabrizio's Return, by Mark Frutkin (Vintage Canada; ISBN: 0676977286)
  • The Droughtlanders, by Carrie Mac (Puffin Canada; ISBN: 0143056662)
  • Keturah and Lord Death, by Martine Leavitt (Front Street; ISBN: 1932425292)
  • Blindsight, by Peter Watts (Tor Books; ISBN: 0765312182)
  • Before I Wake, by Robert J. Wiersema (Random House Canada; ISBN: 0679313737)

Sunburst Award medalPorota nadále doporučila další čtyři výjimečné knihy:

  • Widdershins by Charles de Lint
  • One Chrysanthemum by Joan Itoh Burke
  • Powers by Lynn Jacobs
  • Farthing by Jo Walton

Když už jsme u poroty, zmiňme letošní složení: Steven Erikson, James Alan Gardner, Tom Henighan, Emily Pohl-Weary a Caitlin Sweet. Ostatně všechny další informace o soutěžících, jejich knihách, kompletním seznamu a minulých ročnících najdete na oficiálních stránkách www.sunburstaward.org/.

Jan Pechanec


OVĚŘENO: Menstruační kalhotky si ženy oblíbily
OVĚŘENO: Menstruační kalhotky si ženy oblíbily

Český startup Snuggs na jaře minulého roku uvedl na trh menstruační kalhotky. Nyní přichází hned s několika novinkami. S kalhotkami pro silnou menstruaci, novou antibakteriální ochranou funkční vrstvy, dále modelem s vysokým pasem, před týdnem expandoval na Slovensko a bude následovat Německo.

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...