15.9.2019 | Svátek má Jolana






CENY: CKČ 2010 – kompletní výsledky 29. ročníku

31.8.2010 1:21

Tento text naleznete i na www.sarden.cz, kde můžete bez registrace diskutovat a využívat mnoha dalších výhod.TOPlist

Jiřina Vorlová, administrátor CKČ, připravila kompletní výsledky naší národní žánrové literární soutěže, Ceny Karla Čapka, podle vzoru, na který už jste zvyklí.

Stejně jako loni i letos až do poslední chvíle panovalo napětí, v které kategorii bude udělen Mlok. Nakonec porotci rozhodli méně tradičně a "královnou" letošní CKČ se stala kategorie Novela. Cenu Mlok si tedy z Parconu odnesla Miroslava Dvořáková za novelu Kazisvět, Jedná se současně o nejlepšího nováčka v soutěži – a aby si prvoúčastník rovnou odnesl Mloka, to je věc vskutku nevídaná. Aleš Pitzmos s povídkou Sinfularita, který po něm sahal také, se musel spokojit s Pulcem. Nicméně ani on se na svůj první kousek do, doufejme, rozsáhlejší sbírky obojživelníků netvářil zklamaně. Pulce získaly i vítězné příspěvky v ostatních kategoriích – mikropovídka Vstaň a choď! Pavla Obluka a krátká povídka Velmi úspěšná expedice Ivana Mlse.

S tučně uvedenými příspěvky se můžete seznámit ve sborníku Mlok 2010, kurzívou jsou povídky otištěné v Kočasu 2010, díla označená (K11) jsou plánována pro Kočas 2011.

Dodejme, že pro výpočty bodového hodnocení je používán tento vzorec: Součty = suma získaných bodů - viz počet získaných n-tých míst, n-té místo je ohodnoceno 60/n body (60, 30, 20, 15, 12, 10). Je-li na začátku řádku =, došlo u povídek ke shodě bodů a jsou zařazeny na stejné pořadí.

Mikropovídky:

Pořadí

Součty

1

2

3

4

5

6

Název

1.

834

8

3

4

6

7

1

Obluk Pavel: Vstaň a choď! (cena Pulec)

2.

573

5

2

4

5

4

1

Kubec Daniel: Vykosťovačka

3.

567

1

8

3

5

6

6

Kovanicová Tereza: Velká loupež

4.

493

1

5

4

9

4

2

Plaček Petr: Věř si, čemu chceš (K11)

5.

486

1

3

5

6

8

5

Rusková Dana: Dřevír

6.

452

1

4

4

4

6

6

Kovanic Jan: Kulatý stůl

7.

447

2

5

3

3

6

-

Jeníčková Eva: Noční lekníny (K11)

8.

383

-

3

5

5

4

7

Sigmundová Linda: Pomozte mi, pane doktore

9.

379

1

2

2

7

2

9

Koutný Martin: Show must go on

10.

356

1

2

3

6

3

5

Branda Luboš: Tak už, do prdele, kuř!

11.

345

1

1

2

7

5

5

Červenka Pavel: Pak, že to nejde (K11)

12.

336

-

1

4

10

3

4

Berka Tomáš: Bestiální adopce (K11)

13.

316

-

1

6

6

3

4

Štěpánková Jana: Synáček

14.

311

1

1

4

5

3

3

Nováková Julie: Zaťukej na dvířka fantazie

15.

292

-

4

5

2

1

3

Žlebek Jan: Země z rytin na tátových kostech

16.

289

1

2

3

1

7

1

Němec Vladimír: Poslední exemplář

17.

276

-

1

3

6

3

6

Koutný Martin: Nejlepší z nejlepších

18.

274

-

2

4

2

2

8

Bezděčka Martin: Poslední šance

19.

266

-

-

7

2

3

6

Lapáčková Markéta: Dušičky

20.

256

-

1

1

4

8

5

Flašar Jan: Trpaslíkův průšvih

21.

253

1

1

1

3

4

5

Kubátová Hana: Cesta do Orgonu

22.

252

-

2

3

2

6

3

Tučka Daniel: Stará škola

23.

245

-

1

3

1

5

8

Hrubá Irena: Investor

24.

243

-

2

4

1

4

4

Kochlica Martin: Deň ako každý iný

25.

234

-

1

2

2

7

5

Robertová-Michalová Anna: Delírium tremens

26.

201

-

-

3

3

3

6

Beranová Jana: Made in Země

27.

195

-

-

2

3

5

5

Lipner Tomáš: Poslední úkol lidstva

28.

183

-

-

-

5

4

6

Doubravová Šárka: Gryf

29.

181

-

3

-

1

3

4

Rauschgoldová Scarlett (Darth Zira): Diplom

30.

174

1

1

1

2

2

1

Talafús Martin (Alfa): Příšera

31.

165

1

1

1

3

-

1

Lipner Tomáš: Penzión pro osamělé plechy

32.

140

-

1

1

-

5

3

Háber Stanislav: Zvitky

33.

133

-

-

2

1

4

3

Tokoš Tomáš: Virtuality

34.

113

-

-

-

1

4

5

Novák Jan: Keramická váza

35.

110

-

-

-

-

5

5

Talafús Martin (Alfa): Houf krys

36.

107

-

-

3

1

1

2

Tatíček Pavel: Kvík!

37.

99

-

-

-

1

2

6

Dusil Josef: Tomova vůně

38.

86

-

-

-

-

3

5

Peřina Karel: Snad to nebude tak zlý

39.

76

-

-

-

-

3

4

Heisler Martin: Stroj

40.

75

1

-

-

1

-

-

Tichý Jiří: Roku pátého

41.

72

-

-

2

-

1

2

Majáková Denisa: Sestřička

42.

69

-

-

-

3

2

-

Peřina Karel: Ruská ruleta

43.

62

-

1

-

-

1

2

Jaroš Jakub: Zbraň

44.

60

-

1

1

-

-

1

Zumrová Veronika: Noční můra

45.

54

-

-

1

-

2

1

Šporek Zdeněk: Ahoj

46.

45

-

-

-

1

-

3

Majáková Denisa: Nemocnice

47.

40

-

1

-

-

-

1

Šimek Zdeněk: Jsi na seznamu?

48.

35

-

-

-

1

-

2

Ventluková Karolina: Rande-vous

=

35

-

-

-

1

-

2

Zumrová Veronika: Temný bazén

49.

10

-

-

-

-

-

1

Šporek Zdeněk: Úryvek z upíří bible

50.

0

-

-

-

-

-

-

Libigerová Jitka: Ivanovo snění

Krátké povídky:

Pořadí

Součty

1

2

3

4

5

6

Název

1.

519

4

2

6

3

2

3

Mls Ivan: Velmi úspěšná expedice (cena Pulec)

2.

421

1

3

8

3

3

3

Jirků Jan: Osvobození

3.

411

2

4

1

5

3

4

Rečková Jana: Maximálně 80% duše

4.

384

1

4

4

4

2

4

Koutný Martin: Kosení fialové trávy

5.

362

2

4

2

4

1

1

Stožická Zuska: Záblesk chuti nektarínok, vôňa fraktálových papradí

6.

283

1

3

3

1

4

1

Plaček Petr: Vesmírná pařba

7.

275

1

-

3

3

5

5

Dufková Edita: Rodinná hádka (K11)

8.

252

1

2

3

2

1

3

Guman Jakub: Město za duhou (K11)

9.

251

1

3

1

1

3

3

Novotný Jiří (Laurent Cellier): A přijde království nebeské…

10.

222

1

-

1

2

6

4

Nováková Julie: Krvavý déšť

11.

220

1

1

2

6

-

-

Kovanic Jan: Úder blesku

12.

217

-

-

4

1

6

5

Meduna Lukáš: Dračí plán

13.

209

1

1

3

1

2

2

Ferko Miloš: Kliatba prekríženého komplexu

14.

205

2

1

2

1

-

-

Kubec Daniel: Oslava přicházející smrti

15.

202

-

1

4

2

1

5

Křesina Lukáš: Tajemství katedrál (K11)

16.

184

-

2

2

2

2

3

Rusková Dana: Současnost

17.

172

-

-

2

6

1

3

Hrubá Irena: Auto větrem rozváté

18.

163

-

-

1

5

4

2

Splítek Roman: Prototyp

19.

162

-

2

1

2

1

4

Kubec Daniel: Mamka odešla mezi mrtvé

=

162

1

2

-

2

1

-

Ferko Miloš: Nočné kávopitie

20.

161

-

-

2

1

3

7

Berka Tomáš: Požírač duší

=

161

-

2

-

1

3

5

Sigmundová Linda: Bojovnice s démony

21.

160

-

1

1

-

5

5

Martínková Natália: Transplantace

22.

154

-

1

1

2

2

5

Sigmundová Linda: Budeš to potřebovat

23.

152

1

-

1

2

1

3

Houček Tomáš: Země a její Pyramida

24.

142

1

-

2

2

1

-

Pitorák Martin: Ťažké časy

25.

137

-

1

1

1

6

-

Štajer Milan: Výlet do ZOO

26.

135

-

-

2

5

-

2

Lapáčková Markéta: Polévka s játrovými knedlíčky

27.

132

-

-

2

-

6

2

Mls Ivan: Dálnice

28.

131

-

1

-

3

3

2

Šochová Anna: Uklízím rád

29.

129

-

1

3

1

2

-

Flašar Jan: Kladívko posledního soudu

30.

124

-

1

-

2

2

4

Skladatel Jan: Turingova chyba

=

124

1

-

1

-

2

2

Kováčová Hana: Polednice

31.

116

-

1

-

2

3

2

Hůla Stanislav: Lov

32.

110

-

2

1

2

-

-

Charvát Jiří: Dvojitá analýza

33.

104

-

2

1

-

2

-

Vranová Hanka: Tři malé příběhy

34.

103

-

-

-

3

4

1

Packa Ladislav: Zabiť svojho Boha

35.

101

-

1

1

1

3

-

Záhorová Mariana: Cruor Arboris

36.

99

-

2

-

1

2

-

Tatíček Pavel: Žabí restaurace

37.

95

-

-

-

1

5

2

Sterzik Daniel: Střelec

38.

92

-

1

-

2

1

2

Peřina Karel: Přenos

=

92

-

-

-

4

1

2

Rauschgoldová Scarlett (Darth Zira): Starorůžová historie

39.

87

-

-

2

1

1

2

Robertová-Michalová Anna: Svätojánska noc

40.

86

-

-

1

-

3

3

Antoň Stanislav: V ledových pláních

41.

76

-

-

1

-

3

2

Lukačovičová Petra: Zelená víla

=

76

-

-

1

-

3

2

Tučka Daniel: Plamínek

42.

74

-

-

1

-

2

3

Pitorák Martin: Ostrovy

43.

72

-

1

1

-

1

1

Přikryl Leoš: Mala

=

72

-

-

-

2

1

3

Ventluková Karolina: Andělka

44.

69

-

-

-

1

2

3

Štachová Barbora: U Ztraceného klíče

45.

65

-

-

-

3

-

2

Čermáková Libuše: Víla z bouračky,

46.

62

-

-

1

-

1

3

Rybář Martin: The Lion Sleeps Tonight

47.

60

-

1

-

2

-

-

Tučková Kristýna: Brainstorm

48.

57

-

1

-

1

1

-

Ventluka Jiří: První kontakt

49.

55

-

-

1

1

-

2

Sněgoňová Kristýna: Hlad

50.

54

-

-

-

-

2

3

Berková Zina: Stvoření z pekel

51.

51

-

-

-

1

3

-

Pacáková Jana: Potemníci

52.

47

-

-

-

1

1

2

Novák Jan: Výprava vpravdě definitivní

=

47

-

-

-

1

1

2

Talafús Martin (Alfa): Jak se rodí Andělé

53.

45

-

-

-

1

-

3

Štarková Petra: Křehkost motýlích křídel

54.

22

-

-

-

-

1

1

Šanová Helena: Umění hněvat se

=

22

-

-

-

-

1

1

Najmanová Andrea: Neodolatelnost krve

=

22

-

-

-

-

1

1

Talafús Martin (Alfa): Pohádka

55.

20

-

-

-

-

-

2

Kohár Matej: Po vojne

56.

15

-

-

-

1

-

-

Vejlupek Miroslav: Senátor Collins

57.

12

-

-

-

-

1

-

Majáková Denisa: Legenda o sv. Juditě

58.

10

-

-

-

-

-

1

Hůla Stanislav: Nositelé naděje

=

10

-

-

-

-

-

1

Houček Tomáš: Kdo je Adam?

=

10

-

-

-

-

-

1

Majáková Denisa: Dům tisíce dveří

=

10

-

-

-

-

-

1

Findura Filip: Kalašnikov a meč

59.

0

-

-

-

-

-

-

Najmanová Andrea: Prokletý dům

Povídky:

Pořadí

Součty

1

2

3

4

5

6

Název

1.

671

6

6

1

3

3

3

Pitzmos Aleš: Singularita (cena Pulcec)

2.

399

2

2

4

5

2

4

Tučka Daniel: Homo singularis

3.

374

-

5

5

4

2

4

Němec Vladimír: Nejmocnější z Nejmocnějších

4.

358

1

5

-

4

4

4

Bím Denis: Strašiak

5.

338

2

1

4

2

4

3

Hrubá Irena: Tušení

6.

337

1

4

4

1

1

5

Šochová Anna: Marijka s rybičkou

7.

317

2

3

1

1

1

6

Káňová Hana: Písek a krev

8.

292

1

-

8

2

1

3

Plaček Petr: Obchodníci s deštěm (K11)

9.

289

1

1

2

7

2

3

Tučka Daniel: Vzteklina (K11)

10.

285

1

-

3

3

5

6

Štarková Petra: Morituri te maturitas

11.

282

1

1

4

6

1

1

Pecharová Petra: Země ledu

12.

255

1

1

-

3

5

6

Výstrková Vendula: Larry Talbot: Malé město

13.

241

1

1

3

1

3

4

Rusková Dana: Rosovské zvony (K11)

14.

235

1

-

3

3

5

1

Káňová Hana: Jiří, drak a zlatá orchidej

15.

234

-

1

1

8

2

4

Kovářík Pavel: Rytmus moře

16.

232

-

-

3

6

6

1

Matoušková Tereza: Slečna Mor

=

232

1

1

2

-

6

3

Molcarová Václava: Evoluce od ADAMa

17.

208

-

2

2

2

4

3

Mls Ivan: Druhá výprava na planetu Čtyřka

18.

206

-

1

3

2

3

5

Sněgoňová Kristýna: Naděje

19.

205

-

-

4

1

5

5

Nováková Julie: Program Ovidius (K11)

20.

204

1

1

-

2

2

6

Stožická Zuska: Zlé čary

21.

203

-

1

3

3

4

2

Kolbaba Radovan: Pankrateon

22.

195

-

1

1

5

-

7

Šochová Anna: Schiaparelliho stanice

23.

192

-

2

1

2

6

1

Kovanic Jan: Experiment Dachau

24.

178

-

1

2

2

4

3

Jaroš Jakub: Mise Kukulcan

25.

169

-

2

1

1

2

5

Kubec Daniel: Mrtví

26.

141

1

-

1

1

3

1

Berková Zina: V patách Smrt

27.

140

-

1

-

2

5

2

Houdek Jaroslav: Hvězdářova zkáza

28.

129

-

-

-

3

2

6

Schirlová Jana: Ruka

29.

128

-

1

1

-

4

3

Vágenknecht Václav: Kletba hříchů

30.

119

-

-

3

1

2

2

Charvát Jiří: Případ ztracených mrtvo

=

119

-

2

-

1

2

2

Vranová Hanka: Tři minuty, choďme von

31.

118

-

1

2

-

4

-

Bím Denis: Ticho

32.

115

-

-

-

1

5

4

Korábková Kateřina: Střepy

33.

114

-

1

-

4

2

-

Sigmundová Linda: V moci Ohně

34.

104

1

-

-

-

2

2

Droppová Zuzana: Nová realita

35.

92

-

-

1

2

1

3

Šefčík Jakub: Obrázky z ledu

36.

85

-

-

-

3

-

4

Flašar Jan: Ostrovy naděje

37.

64

-

-

-

2

2

1

Pacáková Jana: Hniloba

=

64

-

1

-

-

2

1

Hruška Roman: Nová kořist

38.

56

-

-

-

-

3

2

Antoň Stanislav: Událost

39.

37

-

-

-

1

1

1

Turčany Roman: Ohavnost

40.

30

-

-

-

-

-

3

Grym Lukáš: Mezi růží a stínem

41.

12

-

-

-

-

1

-

Peroutková Lenka: Controparte inferno

Novely:

Pořadí

Součty

1

2

3

4

5

6

Název

1.

701

7

3

5

3

3

1

Dvořáková Miroslava: Kazisvět (cena Mlok)

2.

561

4

2

5

7

3

2

Pecharová Petra: Nebýt jako ostatní (K11)

3.

521

5

-

5

3

3

4

Žilková Eva: Zlomek věčnosti

4.

456

-

6

6

6

3

3

Čechalová Božena: V síti lží

5.

367

-

5

1

7

6

2

Plaček Petr: Jablunek

6.

359

1

4

4

1

2

6

Němec Vladimír: Kroniky Světa Po - rok prvý

7.

340

1

2

3

4

5

4

Nováková Julie: Tichá planeta

8.

323

-

3

2

3

9

4

Lexová Alžběta: Prokletí Čisté krve

9.

309

1

2

2

5

2

5

Pšeničková Zdenka: Říše Pláží

10.

306

-

3

3

2

8

3

Hloušková Zuzana: Brány na březích čas

11.

284

1

-

2

6

2

7

Hůla Stanislav: S kůží na trh

12.

263

-

3

1

3

4

6

Bednárová Mária: Úsmev milovaných bytostí

13.

258

1

1

1

4

4

4

Sochor Jan: Největší lidský hrdina

14.

250

-

2

3

2

5

4

Zima Martin: Poznamenaní

15.

248

-

1

4

4

4

3

Čermáková Libuše: Královské mosty

16.

222

-

2

3

-

1

9

Senjuková Tereza: Slunce a Drak

17.

193

-

1

2

3

4

3

Skladatel Jan: První Swonnská dívčí

18.

177

-

-

3

3

1

6

Sigmundová Linda: Černá kočka

19.

156

-

1

2

2

3

2

Turčany Roman: Návrat

20.

151

-

-

1

3

3

5

Sirotek Michal: Raději mlčím

21.

146

-

-

1

2

3

6

Komenda Antonin: Tanot a SinNar

22.

119

-

-

2

1

2

4

Kováčová Hana (Praha): Znovuzrození

23.

54

-

-

-

-

2

3

Havlíková Kateřina: Korporace

A trochu statistiky na závěr:

  • Počet přijatých příspěvků: Mikropovídka 51 od 44 autorů, Krátká povídka 71 od 61 autorů, Povídka 44 od 40 autorů, Novela 23 od 23 autorů.
  • Celkem 189 prací od 118 autorů – 27 přispělo do dvou kategorií, 7 do tří kategorií a 3 do všech čtyř.
  • Jeden autor poslal 5 příspěvků, 6 autorů poslalo 4 příspěvky, 9 autorů 3 příspěvky.

Vyhlášení dalšího, jubilejního 30., ročníku vám samozřejmě brzy nabídneme a včas připomeneme. Každopádně už dnes je jasné, že slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na Parconu 2011 v Chotěboři.

Jiřina Vorlová














Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...