24.1.2021 | Svátek má Milena


CENY: Cena Jiřího Ortena 2010

3.11.2009 12:05

Cena Jiřího Ortena CJO 2010 logoTOPlistHruškadóttir Jany Šrámkové (laureátky Ceny Jiřího Ortena 2009) hledá nástupce aneb Nový ročník Ceny Jiřího Ortena - ceny pro mladé autory - právě vyhlášen

Svaz českých knihkupců a nakladatelů přijímá přihlášky na Cenu Jiřího Ortena 2010.

Cena Jiřího Ortena bude letos udělena již po dvaadvacáté. Tato prestižní literární cena se udílí mladému autorovi prozaického či básnického díla, napsaného v českém jazyce, jemuž v době vydání díla nebylo více než třicet let.

Cena za rok 2009 bude podobně jako předchozí ročníky spojena s finanční prémií ve výši 50 000 Kč.

Kandidáty mohou do soutěže nominovat nakladatelé, veřejné knihovny, redakce deníků a časopisů, rozhlasové a televizní stanice a instituce zabývající se podporou literatury a jejím šířením.

Podmínkou nominace je knižní vydání díla během roku 2009. Termín uzávěrky všech nominací je 31. leden 2010.

Přihlášená díla je třeba v pěti výtiscích spolu s přihláškou zaslat poštou na adresu: Sekretariát SČKN, P. O. Box 177, 101 01 Praha 1, nebo osobně doručit do sekretariátu SČKN (Klementinum 190, Praha 1).

Hlavními sponzory letošního ročníku jsou (stejně jako v loňském roce): občanské sdružení Dobrá knížka a literární server knihovnice.cz.

Nový laureát Ceny Jiřího Ortena bude vyhlášen během pražského knižního veletrhu Svět knihy.

Luděk Blažek


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...