28.9.2021 | Den české státnosti


CENY: Cena Jiřího Ortena 2010

3.11.2009 12:05

Cena Jiřího Ortena CJO 2010 logoTOPlistHruškadóttir Jany Šrámkové (laureátky Ceny Jiřího Ortena 2009) hledá nástupce aneb Nový ročník Ceny Jiřího Ortena - ceny pro mladé autory - právě vyhlášen

Svaz českých knihkupců a nakladatelů přijímá přihlášky na Cenu Jiřího Ortena 2010.

Cena Jiřího Ortena bude letos udělena již po dvaadvacáté. Tato prestižní literární cena se udílí mladému autorovi prozaického či básnického díla, napsaného v českém jazyce, jemuž v době vydání díla nebylo více než třicet let.

Cena za rok 2009 bude podobně jako předchozí ročníky spojena s finanční prémií ve výši 50 000 Kč.

Kandidáty mohou do soutěže nominovat nakladatelé, veřejné knihovny, redakce deníků a časopisů, rozhlasové a televizní stanice a instituce zabývající se podporou literatury a jejím šířením.

Podmínkou nominace je knižní vydání díla během roku 2009. Termín uzávěrky všech nominací je 31. leden 2010.

Přihlášená díla je třeba v pěti výtiscích spolu s přihláškou zaslat poštou na adresu: Sekretariát SČKN, P. O. Box 177, 101 01 Praha 1, nebo osobně doručit do sekretariátu SČKN (Klementinum 190, Praha 1).

Hlavními sponzory letošního ročníku jsou (stejně jako v loňském roce): občanské sdružení Dobrá knížka a literární server knihovnice.cz.

Nový laureát Ceny Jiřího Ortena bude vyhlášen během pražského knižního veletrhu Svět knihy.

Luděk Blažek


Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva
Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva

Společnost Deva Nutrition, český výrobce vysoce kvalitních dětských příkrmů, pro nás připravil soutěž o vouchery v hodnotě 1 000 Kč!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...