29.5.2020 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 221, poslední: 7.5. 2007 22:11, přehled diskusí

26.4.2007 13:33

Re: Re: Re: "CSSR"

No, hlavně, že umíte zdůvodnit, proč by měli Američani postavit radar v Německu a ne na našem území. Určitě nemají v americké armádě takové odborníky jako jste Vy a ti proto navrhli takový nesmysl jako stavět radar a protiraketovou základnu u nás a v Polsku. měl byste jim poradit

26.4.2007 13:38

Re: Re: Re: Re: "CSSR"

Copak nechapete, ze tech mizernych 70 kilometru nehraje pro radar zadnou roli, pri vzdalenosti mnoha tisic kilometru mezi moznym startem v Iranu a moznym cilem v USA? Jde jim o vstup na nase uzemi, vybudovani vojenske baze v zase dalsi zemi.

26.4.2007 14:43

Re: Re: Re: Re: "CSSR"

Podle Vasi logiky by se nikdo vubec nesmel k nicemu vyjadrovat, protoze vzdy existuje nekdo jiny, ktery tomu rozumi lepe. FUJ

26.4.2007 9:47

Kamenná logika dějin - pro socana

Vážení socialističtí idioti, rozdělil bych vás na dvě skupiny. Ta první (nebudu personifikovat) je produktem doby, kdy si někteří jedinci mysleli, že s koncem komunismu skončila i doba držení slova, a že se můžem chovat jako parchanti na pískovišti dle hesla - dnes nekamarádím s Pepou, ale s Karlem - . Ta druhá, aby se vyvlékla ze zodpovědnosti, se tu snaží soudit a vybírat mezi Ruskem a Amerikou dle českých maloměšťácjkých pravidel.

Jedni i druzí si nevydí ani na špičku nosu. Ti první nyní trpí obsesivní představou znovuzrození nějakého mocného českostátu, který narovná jejich osobí mindráky ze života a učiní i je "někým velkým". Z těhle "huboprsů" se vždy rekrutují ti nejhorší práskači a kolaboranti. Ti druzí nechápou, že svět je rozdělen na jisté "party" a my nemůžeme tahat pokaždé s jinou - to nám nikdo nenabízí. Češi se musí naučit chápat rozdíl mezi pasívním členstvím ve Varšavské Smlouvě (nikdo se neptal, ani referendum nebylo, že) a členstvím v patrě NATO, kde různí její členové jednodušše téměř pořád někde s někým válčí. To je novinka, kterou musí vstřebat i ta simulantenbande v západní Evropě - také byli drženi za plotem, i když z té lepší strany.

Vážení, připomínáte čutálisty z místního FC Vařečky, kteří se sice rádi vytahují dresem na zábavě, ale nechtějí jezdit na zápasy mimo obec, protože co je za humny, mají na háku. Bohužel vás nemůžeme vyhodit z týmu, tak abychom nesestoupili....i když o to vám přece jde, ne???

26.4.2007 9:54

Re: Kamenná logika dějin - pro socana

naprosty souhlas - napsal jsem to nahore z jineho uhlu.....

26.4.2007 10:06

Re: Kamenná logika dějin - pro socana

tez naprosty souhlas. Vyjadril jste mnohem pregnantneji, co jsem formuloval dole pro AndyX a septika a mnohe jine.

26.4.2007 9:49

Opet jsou tu dva tabory

Mladocesi :-) - poukazuji na logicky rozbor - Akce = Reakce. Tudiz Rusko reaguje preventivne na preventivni akce USA:-))

Starocesi - knouraji nad tim co nam Soveti udelali za bebicko v 1968:-) Ostatne to je popularni CESKO = OBET. Opet jsme chteli roztahnout kridla a jak sme dopadli. Nedavno media v CR vytahovala jakousi bibli co na ukradli zli Svedove za 30lete valky..

Hnusacke Rakousko-Uhersko Bachuv Absolutismus, Metternichuv policejni system,  Prusko co nam sebralo Slezsko, Nemecko nas chtelo vyhladit. Pak zase ti zli rusacci... Ale my doma mi nic, pansti koci a sluzky jen tise sehnuli sve hrbety ale slova vzdoru se geneticky prenaseji dale

26.4.2007 9:50

Pane Doležal,

v den, kdy Profesor s velitelstvím vědeckotechnické rozvědky StB a s ilegálním výborem KSČ míří do Moskvy na instruktáž je Vaše zmínka o Jepiševovi přinejmenším netaktní a destabilisující. Vždyť budou prý bydlet v Luxu, copak jste o té boudě nic neslyšel?

26.4.2007 10:44

Re: Pane Doležal,

He??? Pro stanovení diagnózy možná dobrý, ale bejt váma, už bych to nehulil.

26.4.2007 10:06

Pár historických pravítek

pro vaše "budování státu". Otázka: Kdo usiloval o naše území v historii?

1. Němci - byli tu dříve, území neosídlili dostatečně, byli vytlačeni Slovany až za Labe. To vše "před Libuškou". Definováním státního útvaru počínaje, je slovanský kmen v defenzívě, Germán v uniformě Franka je determinující pro Velkou Moravu (rozpad), Polabské Slovany (vyhubení) a kmenová hranice se do 13. století ustálí na linii naší hranice s říší, zatímco v Polsku se kmeny mísí. Za dalších 300 let je naše území (sice pod samosprávou) součástí říše - zbytek světa nás řadí k Němcům. Polsko, Lužice neexistuje, Germán začíná spolupracovat s Rusem na pacifikaci Pobaltí. Německo - ve formě říše, jednotlivých států Spolku, či jako nacionálně socialistická totalita bylo a je největším uchazečem o vládu nad našimi životy.

2. Rusko - vstoupilo do našich dějin s Napoleonem. Zatímco ten Korsický zmetek roztahoval po Evropě nákazu republiky, ústavu, policii a spoustu jiných "škodlivých" novot, bratři Rusové pomohli našemu císaři osvobodit nás od těchto nebezpečí. Od Napoleonských válek je ruský apetit na Evropu zejména dalším "osvobozením" Balkánu od Turka, které nám dalo tři Balkánské a jednu světovou válku, že. Rusko - Pruská spolupráce v Pobaltí, která vlastně skončila až v roce 1941, byla s krátkým intermezzem 1. sv. války téměř 300 let dlouhá, stála Poláky dvě století bez vlastního státu a jediným důvodem pro to, že jsme neskončili stejně byla císařská Vídeň. Ta se ovšem nerozpakovala obětovat českou Lužici a později nečeské jazykem ale české erbem Slezsko jako fant Prušákům, který jim zavře pec.

Tak mi prosím někdo vysvětlete, kdo je pro vás partner, který zastoupí Vídeň v novodobých dějinách?? Peking? Teherán? Brusel?..........nebo nakonec logicky zbude ten zasr. Washington???

26.4.2007 10:16

Re: Pár historických pravítek

Dobré, jen poznámku k Velké Moravě, kde determinujícím nebyl Germán, ale Maďar.

26.4.2007 10:30

Re: Re: Pár historických pravítek

Mongol jen dorazil, co načli Frankové, mimochodem, další příklad křesťanské vzájemnosti - to měli za to, že si vzali křtící biskupy z Řecka - to tenkrát ještě nebylo v "EU":-D

26.4.2007 19:32

Pokud jste se nepřeklepl - Maďar - Mongol máte z části pravdu,

ALE pořadí děje je jiné. To, že Rostislav požádal Byzanc o vyslání misionářů byl DŮSLEDEK konfliktu, který měl s Franky. Jednalo se o VOJENSKÉ spojenectví, když se začali Frankové proti němu domlouvat s Mongoly. Vedlejším paralelním cílem bylo zbavit se církevní závislosti na Francích, tohoto druhého cíle dosáhl dokonale, protože papež nakonec uznal Metoděje za biskupa - pozor, bylo to PŘED oficiálním rozkolem východního (byzantského) a západního (latinského) křesťanství. Takže, Velká Morava (resp. horní vrstvy) měly křesťanství už před Konstantinem a Metodějem.

26.4.2007 10:29

Re: Pár historických pravítek

P.S. Pokud si , vy hlupáci, uvědomíte, že Moskva ve spolupráci s Berlínem nejprve vytlačila Švédy z Polska, severního Německa, posléze i z Finska , poté tato politika od Napoleonských válek směřovala k potlačení Rakouska a "vídeňského císařství" nejprve z německého prostoru směrem na Balkán Němci a poté skrze 1. sv. válku Rusy z Balkánu směrem na věčnost - mocnářství se zhroutilo, vlatními chybami zejména, hloupostí Habsburka potom v důsledku. Poražené Německo a nový komunistický režim spojuje fakt, že tak jako ve dvacátých byli Rusové jen krůček od toho, jak vrátit Pruskou pomstu Romanovcům zpět do země původu - nechybělo mnoho a Roza s Karlem Liebknechtem vítali Lenina, který by ovšem již nepřijel v dobytčáku. V roce 45 to byla jen nutnost nevytočit jadernou mocnost (USA), co zjevně Stalinovi zabránilo zabrat Německo celé a dosáhnout toho, co Lenin nedokázal.

Tyhle dvě země se potřebují - Prusko by bez Ruska nikdy neovládlo kontinentální Evropu tak, jako po porážce Francie 1871. Rusko mělo dvakrát možnost - a téměř jí dosáhlo - jak otočit Němce proti západu pod rudou fanglí. Dnes je to spolupráce EU bankéře s Ruským pumpařem a plynařem. Pokud podlehneme tomu buržoaznímu kecání západu a vlastní hloupé hlavě a pošleme spolupráci s USA do kolen, budeme zase dobytek na porážku, tentokrát ekonomickou. Rusko a Německo se potřebují více než každý z nich potřebuje Ameriku. V Německu už amíci všechno opravili a s Rusem po boku budou konečně doufat, že zase nedostanou nakopáno od bandy pasáků krav z Oregonu, Arizony a Texasu, jako minule, když v tom byli sami.

Jestli někdo v téhle rovnici hledá Británii, Francii, EU, nás.... tak je blázen. Tohle je World Cup, to není sport pro tajtrdlíky....To, jak Rusové a Němci změnili "váhové" poměry v Evropě za patnáct let jsme "užili" u Mnichova, že..

26.4.2007 11:09

Re: Re: Pár historických pravítek

Jinými slovy, hezky jste ilustroval čísi tvrzení, že historie je s prominutím d*vka, která každému dá, co potřebuje. V dějinách bylo už tolik různých aliancí a protialiancí, taktik a protitaktik, spojenectví a zrad, že opravdu není problém zdůvodnit si nutnost spojenectví kohokoliv s čímkoliv, jestliže se něco zvýrazní a něco naopak velkoryse pomine.

Spojenectví s USA coby  protiváha různým budoucím potencionálním zmatkům není zas tak od věci, dá se o něm uvažovat, ale v každém případě, nezapomínejme, že ani Američané nejsou ušlechtilý Mirek Dušín vrhající se nezištně na pomoc trpícím a utiskovaným.  Správně bylo řečeno, že státy nemají přátele, jen zájmy a právě nám se naivní očekávání, že spojenec vždy bude držet svoje slovo, že se na něj můžeme spolehnout, i když nás (už) nepotřebuje, již párkrát v historii nevyplatilo.

26.4.2007 12:59

Re: Re: Re: Pár historických pravítek

Jak ktery spojenec, napr. Francie nas zradila naprosto bezostysne, Anglie pry nebyla vazana smlouvou s Ceskoslovenskem jako s Polskem, kde pro ne do valky sli, i kdyz nebyli pripraveni. Nakonec Franci i Anglie na Mnichov doplatily, protoze Hitler se napasl na Ceskoslovensku, ale kupodivu nedal pokoj, ale chtel vic. No a s USA? Otazka je: opravdu nemame s USA stejne zajmy? Svobodu, demokracii, nabozenskou a osobni svobodu, svobodny trh a moznost hledat si stesti kde chci? Nebo je nam spise blizsi Severni Korea, Iran, Lybie?

26.4.2007 11:19

Re: Re: Pár historických pravítek

Blbě to zní,ale máte naprostou pravdu.Ruský imperiální systém zůstává,dokonce přišli i na tu myšlenku,že pokud chtějí dosáhnout svého cíle,budování komunismu se musí zrušit.Pořád nechápu naše komouše,že jim to nedochází a pořád Lenin a Lenin.Taktéž nechápu socky,že jim není jasné že jsou pátou kolonou ruského imperia,který bez jednoho vojáčka ovládá Brusel a dva kohoutky.Jeden s ropou a druhý s plynem.Naprosto nechápu naše občany,zda chtějí přijmout za své demokratické kulturní spojenectví s USA nebo nedemokratické,nekulturní spojenectví s Ruskem.Možná je to tím,že poslední čechůn byl Jan Žiška a dále jen sluhové a lokajové.:-D

26.4.2007 15:31

Re: Re: Re: Pár historických pravítek

Až na to, že o žádné spojenectví nejde. Radar má sloužit pouze obraně USA , na nás budou padat

zbytky. Nevím, proč si tu obludu nepostaví u nich a případné severokorejské a iránské rakety nesestřelují nad atlantikem. Měli by více času na zaměření.:))))

Takže žádné demokratické kulturní spojení bych v tom nehledal.

26.4.2007 16:20

Re: Re: Pár historických pravítek .. který by ovšem již nepřijel v dobytčáku.

Lenin v žádném případě neprojížděl Německem v roce 1917 v dobytčáku !

26.4.2007 19:11

Re: Pár historických pravítek

Máte pravdu, až na toho zapomenutého Maďara z 10 století. A aby to nebylo tak jednoduché, od toho jsme si pomohli jako spojenci Němců (bitva u Lechu).

26.4.2007 10:09

Pane Doležale

jsem rád, že s Vámi mohu opět souhlasit, není třeba víc dodávat.

26.4.2007 10:42

A nakonec

když se zamyslíte, existuje jedna EU o které se jen šeptá - zatím! Představte si mocenské poměry v EU +  RUS systému, aloženém na finanční průmyslové hegemonii severu (Německo/technologie, Rusko/obrovský odbyt a nekonečné peníze v surovinách, Skandinávie se ráda přidá, ona bude prostě přidána, pozná pravý "hansovní finlandismus", Němci mají již dominantní vliv ve východní Evropě, jen tím, že po skoupení čs. firem může Siemens dodat těch příštích 40 000 lokomotiv do Ruska, na Balkán i jinam, ruský vliv v Srbsku je cítit na každém kroku. Prostě jsou tu dva velcí hráči a my, jako obvykle, jsme na šachovnici území mezi nimi. Vídeň a Řím už nic neznamenají, zbytek Evropy je pro srandu, Blair je na ostrově a tam i zůstane - ekonomicky, politicky, brzo i rasově - bude to taková hezká rezervace Pákošů v Evropě. Je tu jediný hráč - USA.  TO NEJLEPŠÍ ZE VŠECH ŠPATNÝCH ŘEŠENÍ  (to řekl Churchill o demokracii btw.)

26.4.2007 11:00

Ale fuj, vždyť je to politicky nekorektní

Asi jako v roce 1945 poukazovat na to že ruští vojáci kradou slepice, nebo GPU odvléká československé občany do koncentráků:-/

Až budeme mít nekorektního politika, který řekne, že král je nahý, začnu věřit, že se někdo konečně stará o národní zájmy.

Asi ho ale nazvou extrémistou.;-€

26.4.2007 11:36

Re: A nakonec

Řadu let nepatříme do sféry vlivu žádné mocnosti. Řadu let to funguje a náš život se zlepšuje. Komu tento stav vadí?

26.4.2007 11:47

Re: Re: A nakonec

To je ale velmi zdánlivé a hlavně velmi dočasné... Spoléhat se na to, že to takhto vydrží dlouho je značně naivní.

26.4.2007 11:53

Re: Re: Re: A nakonec

Ptám se znova. Proč měnit stav, který je pro nás výhodný a nahrazovat jej stavem, který neskýtá žádné záruky toho, že se budeme mít lépe? To není o žádné naivitě - to je o pragmatismu.

26.4.2007 13:04

Re: Re: Re: Re: A nakonec

Mluvil tady někdo o změně nějakého stavu? To jak, že když tady američané postaví radar tak najednou nastane hospodářská krize, nebo budeme izolování od zbytku Evropy jak za bolševiků, nebo co? V čem se konkrétně změní stav ČR, po instalaci radaru?

26.4.2007 17:47

Re: Re: Re: Re: Re: A nakonec

1) Po instalaci radaru ztratí ČR část své suverenity. Pokud totiž USA na někoho zaútočí, tak se jejich radar (a my také) stáváme cílem legitimní odvety napadeného. A to že se USA nerozpakují někoho napadnout, to nám předvedly s Afghánistánem a Írákem.

2) Taktéž si znepřátelíme okolní státy a tak si s velkou pravděpodobností ztížíme přístup k zahraničním surovinám a trhům. Na druhou stranu vůbec NIC nezískáme - snad jen uznalou pochvalu USA, která je nebude nic stát.

26.4.2007 18:44

Re: Re: Re: Re: Re: Re: A nakonec

Mám tomu tak rozumět,chytrý Crutone,že většina těch západoevropských zemí,které mají na svém území US vojenské základny,ztratily tím pádem svojí suverenitu?? Are you crazzy??? :-)

26.4.2007 19:14

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A nakonec

Ano, rozumíte tomu dobře. Proto se s nimi také nepřetahujeme o tu čest mít na svém území americký radar.