31.3.2020 | Svátek má Kvido


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 221, poslední: 7.5. 2007 22:11, přehled diskusí

26.4.2007 11:24

Sociologu, asi blbě čteš,

kdepak jsem kdy házel USA do jednoho pytle s Ruskem?Takovou špatnost vůči dnešnímu Rusku nejsem schopen nikdy napsat.

26.4.2007 11:14

UnRathe, kolik bylo vůbec kolem Stalina

v jeho krvelačné hordě Rusů, zjistil sis to?Molotova si totiž dosadil jako Rusa, protože jeho předchůdce mu rasově k Hitlerovi nepasoval.

26.4.2007 11:29

Re: UnRathe, kolik bylo vůbec kolem Stalina

Ha! Třetí třída ZŠ má právě přestávku, nebo hodinu u počítačů? Chlapče, už jste si vyčistil zuby?

26.4.2007 10:58

no jo...

oni nasi Rusti a nemecti "pratele" sni o spravedlivem usporadani vztahu ve slepejich Molotova a Ribentropa......

26.4.2007 10:46

Prázdno je nebezpečné

v tomhle světě neobstojí žádný stát a národ, který není schopen se bránit nebo nepatří k většímu skupení založenému za účelem obrany.

Varšavská smlouva se ukázala jako prostředek kolonizace svých členů Ruským impériem. Pokud očekáváme podobnou zkušenost s NATO, tak jsme tam neměli co hledat, alespoň ne dříve, dokud v této otázce nebude jasno.

Po bilaterálním vyjednávání se ozvali dva politikové s hrozbami: ruský Putin a německý sociální "demokrat" Beck. V obou případech se jedná o ohrožení vlastních zájmů, Rusko považuje Čechy a Moravu za svou válečnou kořist, někteří Němci zase za součást svého rajchu. Americká základna je ideálním doplněním členství v NATO, dokazuje totiž míru české autonomie a samostatnosti při zajišťování své obrany. Vyhrožovat Rusům českým vojenským obsazením je asi dost nereálné, i když s českými legiemi tam mají své zkušenosti.......

26.4.2007 10:42

A nakonec

když se zamyslíte, existuje jedna EU o které se jen šeptá - zatím! Představte si mocenské poměry v EU +  RUS systému, aloženém na finanční průmyslové hegemonii severu (Německo/technologie, Rusko/obrovský odbyt a nekonečné peníze v surovinách, Skandinávie se ráda přidá, ona bude prostě přidána, pozná pravý "hansovní finlandismus", Němci mají již dominantní vliv ve východní Evropě, jen tím, že po skoupení čs. firem může Siemens dodat těch příštích 40 000 lokomotiv do Ruska, na Balkán i jinam, ruský vliv v Srbsku je cítit na každém kroku. Prostě jsou tu dva velcí hráči a my, jako obvykle, jsme na šachovnici území mezi nimi. Vídeň a Řím už nic neznamenají, zbytek Evropy je pro srandu, Blair je na ostrově a tam i zůstane - ekonomicky, politicky, brzo i rasově - bude to taková hezká rezervace Pákošů v Evropě. Je tu jediný hráč - USA.  TO NEJLEPŠÍ ZE VŠECH ŠPATNÝCH ŘEŠENÍ  (to řekl Churchill o demokracii btw.)

26.4.2007 11:00

Ale fuj, vždyť je to politicky nekorektní

Asi jako v roce 1945 poukazovat na to že ruští vojáci kradou slepice, nebo GPU odvléká československé občany do koncentráků:-/

Až budeme mít nekorektního politika, který řekne, že král je nahý, začnu věřit, že se někdo konečně stará o národní zájmy.

Asi ho ale nazvou extrémistou.;-€

26.4.2007 11:36

Re: A nakonec

Řadu let nepatříme do sféry vlivu žádné mocnosti. Řadu let to funguje a náš život se zlepšuje. Komu tento stav vadí?

26.4.2007 11:47

Re: Re: A nakonec

To je ale velmi zdánlivé a hlavně velmi dočasné... Spoléhat se na to, že to takhto vydrží dlouho je značně naivní.

26.4.2007 11:53

Re: Re: Re: A nakonec

Ptám se znova. Proč měnit stav, který je pro nás výhodný a nahrazovat jej stavem, který neskýtá žádné záruky toho, že se budeme mít lépe? To není o žádné naivitě - to je o pragmatismu.

26.4.2007 13:04

Re: Re: Re: Re: A nakonec

Mluvil tady někdo o změně nějakého stavu? To jak, že když tady američané postaví radar tak najednou nastane hospodářská krize, nebo budeme izolování od zbytku Evropy jak za bolševiků, nebo co? V čem se konkrétně změní stav ČR, po instalaci radaru?

26.4.2007 17:47

Re: Re: Re: Re: Re: A nakonec

1) Po instalaci radaru ztratí ČR část své suverenity. Pokud totiž USA na někoho zaútočí, tak se jejich radar (a my také) stáváme cílem legitimní odvety napadeného. A to že se USA nerozpakují někoho napadnout, to nám předvedly s Afghánistánem a Írákem.

2) Taktéž si znepřátelíme okolní státy a tak si s velkou pravděpodobností ztížíme přístup k zahraničním surovinám a trhům. Na druhou stranu vůbec NIC nezískáme - snad jen uznalou pochvalu USA, která je nebude nic stát.

26.4.2007 18:44

Re: Re: Re: Re: Re: Re: A nakonec

Mám tomu tak rozumět,chytrý Crutone,že většina těch západoevropských zemí,které mají na svém území US vojenské základny,ztratily tím pádem svojí suverenitu?? Are you crazzy??? :-)

26.4.2007 19:14

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A nakonec

Ano, rozumíte tomu dobře. Proto se s nimi také nepřetahujeme o tu čest mít na svém území americký radar.

26.4.2007 12:24

Re: Re: A nakonec

Crutone,máte ucpané dráty v myslivně.To vás potom pochopitelně nemůže napadnout,že ke změně může dojít ve velmi krátké době,kdy už nebude stačit čas na postavení pohraničního opevnění.Ostatně v dnešni době by bylo k smíchu.Kde potom honem shánět někoho,kdo za moudré,vychytralé a vyčurané čecháčky bude ochoten krvácet? Nu ?

26.4.2007 17:59

Re: Re: Re: A nakonec

Ten vychytralý a vyčůraný jste tady Vy. Vy chcete shánět někoho, kdo za Vás bude krvácet, místo toho, aby jste krev cedil především sám.

26.4.2007 14:54

Re: Re: A nakonec

Jako clenove NATO patrime do okruhu spojencu USA a do jejich okruhu zajmu, protoze to je vedouci a jedinou akceschopnou silou v NATO. Pokud by byla napr. CR napadena tak predevsim USA jednotky budou bojovat. My, Evropane nejdrive budeme diskutovat, zda se ma ci nema a jak a radeji ne a hlavne je nakonec je za to budeme kritizovat.

26.4.2007 18:01

Re: Re: Re: A nakonec

Už začínáte být s těmi kecy o NATO trapní. Radar má být americký a nebude patřit pod velení NATO.

26.4.2007 18:29

Re: Re: Re: Re: A nakonec

to je také dobře, vyplývá z toho jasná kompetence. Kdyby tam u toho tlačítka seděl nějaký Cruton nebo Kocour, dopadlo by to špatně. Takhle víme, že to nebyly zbytečně vyhozené peníze, nýbrž věc je funkční.

26.4.2007 18:47

Re: Re: Re: Re: Re: A nakonec

R^R^R^;-D

26.4.2007 10:09

Pane Doležale

jsem rád, že s Vámi mohu opět souhlasit, není třeba víc dodávat.

26.4.2007 10:06

Pár historických pravítek

pro vaše "budování státu". Otázka: Kdo usiloval o naše území v historii?

1. Němci - byli tu dříve, území neosídlili dostatečně, byli vytlačeni Slovany až za Labe. To vše "před Libuškou". Definováním státního útvaru počínaje, je slovanský kmen v defenzívě, Germán v uniformě Franka je determinující pro Velkou Moravu (rozpad), Polabské Slovany (vyhubení) a kmenová hranice se do 13. století ustálí na linii naší hranice s říší, zatímco v Polsku se kmeny mísí. Za dalších 300 let je naše území (sice pod samosprávou) součástí říše - zbytek světa nás řadí k Němcům. Polsko, Lužice neexistuje, Germán začíná spolupracovat s Rusem na pacifikaci Pobaltí. Německo - ve formě říše, jednotlivých států Spolku, či jako nacionálně socialistická totalita bylo a je největším uchazečem o vládu nad našimi životy.

2. Rusko - vstoupilo do našich dějin s Napoleonem. Zatímco ten Korsický zmetek roztahoval po Evropě nákazu republiky, ústavu, policii a spoustu jiných "škodlivých" novot, bratři Rusové pomohli našemu císaři osvobodit nás od těchto nebezpečí. Od Napoleonských válek je ruský apetit na Evropu zejména dalším "osvobozením" Balkánu od Turka, které nám dalo tři Balkánské a jednu světovou válku, že. Rusko - Pruská spolupráce v Pobaltí, která vlastně skončila až v roce 1941, byla s krátkým intermezzem 1. sv. války téměř 300 let dlouhá, stála Poláky dvě století bez vlastního státu a jediným důvodem pro to, že jsme neskončili stejně byla císařská Vídeň. Ta se ovšem nerozpakovala obětovat českou Lužici a později nečeské jazykem ale české erbem Slezsko jako fant Prušákům, který jim zavře pec.

Tak mi prosím někdo vysvětlete, kdo je pro vás partner, který zastoupí Vídeň v novodobých dějinách?? Peking? Teherán? Brusel?..........nebo nakonec logicky zbude ten zasr. Washington???

26.4.2007 10:16

Re: Pár historických pravítek

Dobré, jen poznámku k Velké Moravě, kde determinujícím nebyl Germán, ale Maďar.

26.4.2007 10:30

Re: Re: Pár historických pravítek

Mongol jen dorazil, co načli Frankové, mimochodem, další příklad křesťanské vzájemnosti - to měli za to, že si vzali křtící biskupy z Řecka - to tenkrát ještě nebylo v "EU":-D

26.4.2007 19:32

Pokud jste se nepřeklepl - Maďar - Mongol máte z části pravdu,

ALE pořadí děje je jiné. To, že Rostislav požádal Byzanc o vyslání misionářů byl DŮSLEDEK konfliktu, který měl s Franky. Jednalo se o VOJENSKÉ spojenectví, když se začali Frankové proti němu domlouvat s Mongoly. Vedlejším paralelním cílem bylo zbavit se církevní závislosti na Francích, tohoto druhého cíle dosáhl dokonale, protože papež nakonec uznal Metoděje za biskupa - pozor, bylo to PŘED oficiálním rozkolem východního (byzantského) a západního (latinského) křesťanství. Takže, Velká Morava (resp. horní vrstvy) měly křesťanství už před Konstantinem a Metodějem.

26.4.2007 10:29

Re: Pár historických pravítek

P.S. Pokud si , vy hlupáci, uvědomíte, že Moskva ve spolupráci s Berlínem nejprve vytlačila Švédy z Polska, severního Německa, posléze i z Finska , poté tato politika od Napoleonských válek směřovala k potlačení Rakouska a "vídeňského císařství" nejprve z německého prostoru směrem na Balkán Němci a poté skrze 1. sv. válku Rusy z Balkánu směrem na věčnost - mocnářství se zhroutilo, vlatními chybami zejména, hloupostí Habsburka potom v důsledku. Poražené Německo a nový komunistický režim spojuje fakt, že tak jako ve dvacátých byli Rusové jen krůček od toho, jak vrátit Pruskou pomstu Romanovcům zpět do země původu - nechybělo mnoho a Roza s Karlem Liebknechtem vítali Lenina, který by ovšem již nepřijel v dobytčáku. V roce 45 to byla jen nutnost nevytočit jadernou mocnost (USA), co zjevně Stalinovi zabránilo zabrat Německo celé a dosáhnout toho, co Lenin nedokázal.

Tyhle dvě země se potřebují - Prusko by bez Ruska nikdy neovládlo kontinentální Evropu tak, jako po porážce Francie 1871. Rusko mělo dvakrát možnost - a téměř jí dosáhlo - jak otočit Němce proti západu pod rudou fanglí. Dnes je to spolupráce EU bankéře s Ruským pumpařem a plynařem. Pokud podlehneme tomu buržoaznímu kecání západu a vlastní hloupé hlavě a pošleme spolupráci s USA do kolen, budeme zase dobytek na porážku, tentokrát ekonomickou. Rusko a Německo se potřebují více než každý z nich potřebuje Ameriku. V Německu už amíci všechno opravili a s Rusem po boku budou konečně doufat, že zase nedostanou nakopáno od bandy pasáků krav z Oregonu, Arizony a Texasu, jako minule, když v tom byli sami.

Jestli někdo v téhle rovnici hledá Británii, Francii, EU, nás.... tak je blázen. Tohle je World Cup, to není sport pro tajtrdlíky....To, jak Rusové a Němci změnili "váhové" poměry v Evropě za patnáct let jsme "užili" u Mnichova, že..

26.4.2007 11:09

Re: Re: Pár historických pravítek

Jinými slovy, hezky jste ilustroval čísi tvrzení, že historie je s prominutím d*vka, která každému dá, co potřebuje. V dějinách bylo už tolik různých aliancí a protialiancí, taktik a protitaktik, spojenectví a zrad, že opravdu není problém zdůvodnit si nutnost spojenectví kohokoliv s čímkoliv, jestliže se něco zvýrazní a něco naopak velkoryse pomine.

Spojenectví s USA coby  protiváha různým budoucím potencionálním zmatkům není zas tak od věci, dá se o něm uvažovat, ale v každém případě, nezapomínejme, že ani Američané nejsou ušlechtilý Mirek Dušín vrhající se nezištně na pomoc trpícím a utiskovaným.  Správně bylo řečeno, že státy nemají přátele, jen zájmy a právě nám se naivní očekávání, že spojenec vždy bude držet svoje slovo, že se na něj můžeme spolehnout, i když nás (už) nepotřebuje, již párkrát v historii nevyplatilo.

26.4.2007 12:59

Re: Re: Re: Pár historických pravítek

Jak ktery spojenec, napr. Francie nas zradila naprosto bezostysne, Anglie pry nebyla vazana smlouvou s Ceskoslovenskem jako s Polskem, kde pro ne do valky sli, i kdyz nebyli pripraveni. Nakonec Franci i Anglie na Mnichov doplatily, protoze Hitler se napasl na Ceskoslovensku, ale kupodivu nedal pokoj, ale chtel vic. No a s USA? Otazka je: opravdu nemame s USA stejne zajmy? Svobodu, demokracii, nabozenskou a osobni svobodu, svobodny trh a moznost hledat si stesti kde chci? Nebo je nam spise blizsi Severni Korea, Iran, Lybie?

26.4.2007 11:19

Re: Re: Pár historických pravítek

Blbě to zní,ale máte naprostou pravdu.Ruský imperiální systém zůstává,dokonce přišli i na tu myšlenku,že pokud chtějí dosáhnout svého cíle,budování komunismu se musí zrušit.Pořád nechápu naše komouše,že jim to nedochází a pořád Lenin a Lenin.Taktéž nechápu socky,že jim není jasné že jsou pátou kolonou ruského imperia,který bez jednoho vojáčka ovládá Brusel a dva kohoutky.Jeden s ropou a druhý s plynem.Naprosto nechápu naše občany,zda chtějí přijmout za své demokratické kulturní spojenectví s USA nebo nedemokratické,nekulturní spojenectví s Ruskem.Možná je to tím,že poslední čechůn byl Jan Žiška a dále jen sluhové a lokajové.:-D

26.4.2007 15:31

Re: Re: Re: Pár historických pravítek

Až na to, že o žádné spojenectví nejde. Radar má sloužit pouze obraně USA , na nás budou padat

zbytky. Nevím, proč si tu obludu nepostaví u nich a případné severokorejské a iránské rakety nesestřelují nad atlantikem. Měli by více času na zaměření.:))))

Takže žádné demokratické kulturní spojení bych v tom nehledal.