15.5.2024 | Svátek má Žofie


Diskuse k článku

SVĚT: Zelené náboženství

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ladislav N :-))) 30.10.2009 18:45

Re: Situace je ještě mnohem horší, než si kdo dokáže představit.

 ;-DR^

Sam Křepelka 30.10.2009 12:59

vše bylo řečeno

Vše bylo řečeno. Ekoteroristy je třeba vystěhovat do jeskyň, odstřihnout od elektřiny, zakázat jim používat oheň kvůli CO2, nedávat jim k jídlu luštěniny aby neprodukovali plyny a pak je hluboko zakopat !

sociolog 30.10.2009 12:32

v Australii se skoro kazdy den zasebevrazdi jeden farmar

kvuli suchu. Kde se pasly drive kravy, tam jsou ovce, kde byly ovce, tam se zabijeji farmari.

V indii je jejich pocet o faktor vic. Ale to s burany z ceske kotliny, jak se zda, nehne.

Rozciluji se nad fakturami z CEZu, aniz by si vsimli, ze CEZ u nas zavedl svetove ceny, po tom co nam sliboval po rozjezdu Temelina opak. Konec koncu manzelka Klause ve spravni rade odstoupila, aby ji nahradil ... jeho syn.

Ano, budeme pestovat vino na Jihu Cech. A pro ostatni ... potopa. Ne, jen pro pan ostrovnich statu. Ostatni dostanou poust.

go.west 30.10.2009 12:39

Re: v Australii se skoro kazdy den zasebevrazdi jeden farmar

Jen čistě pro vaši informaci si zjistěte, kde Karel IV. zakládal vinice a kolikáté století to bylo. Pak mi řekněte, čím byly tehdejší teploty způsobeny.

JJ 30.10.2009 13:46

Re: v Australii se skoro kazdy den zasebevrazdi jeden farmar

Duvod pro zalozeni vinic v jeho pripade byla velmi omezena moznost dovozu z Francie, kde se vino naucil pit.

Ladislav N :-))) 30.10.2009 18:44

Re: Karel IV a pěstování vinné révy

Hihi, že by se z něj stal alkoholik? ;-P

JJ 30.10.2009 21:26

Re: Karel IV a pěstování vinné révy

V te dobe? Nepochybne.

go.west 30.10.2009 12:42

Re: v Australii se skoro kazdy den zasebevrazdi jeden farmar

Nebo mi řekněte, jak je možné, že se stovky let používala Severní mořská cesta, která před dvěma stovkami let zamrzla v nedávné době se opět skandálně otevřela.

Honza42 30.10.2009 12:45

Ať hledám jak hledám, žádnou potopu ne a ne najít.

http://sealevel.colorado.edu/wizard.php

Ale nevadí, jen co Zelení Kmérové zcenzurujou internet, tak nám přístup k takovým ošklivým informacím jistě zakáží.

go.west 30.10.2009 12:46

Re: v Australii se skoro kazdy den zasebevrazdi jeden farmar

Nebo byste mi mohl vysvětlit pěstování obilí a třešní v Grónsku před tisící lety a říci mi, jaké klima je vlastně správné ?

čtenář zdrojů 30.10.2009 13:14

Re: v Australii se skoro kazdy den zasebevrazdi jeden farmar

ani obilí ani třešně se v Grósku před tisíci lety nikdy nepěstovaly. Byly tam pastviny, ale třešně a obilí nikoli.

go.west 30.10.2009 13:27

Re: v Australii se skoro kazdy den zasebevrazdi jeden farmar

Podle archeologie ano.

go.west 30.10.2009 13:28

Re: v Australii se skoro kazdy den zasebevrazdi jeden farmar

Ale jestli obilí a třešně ano, není relevantní. Stačí ty pastviny. Cože je tam místo nich dnes ?

M.S. 30.10.2009 13:12

Re: v Australii se skoro kazdy den zasebevrazdi jeden farmar

Jinde zase jsou deště. Příroda už je taková ty burane. Kdyby jsi něco věděl o přírodě tak by jsi chápal že se střídaly astřídají doby ledové a meziledové bez ohledu na lidstvo. Nyní je doba meziledová a po ní přijde doba ledová. Ne jen ostrovy, ale celé světadíly poznenáhlu klesají a jiné se vynořují. Z geologické historie Země známe mnoho extrémů. Příroda se musí měnit, protože je živá. Až se měnit nebude bude mrtvá.

Ludva 30.10.2009 13:26

Re: v Australii se skoro kazdy den zasebevrazdi jeden farmar

Chtěl bych mít životní úroveň australského farmáře. No, aspoň můžu chlastat jejich víno.

Johan 30.10.2009 13:26

Re: v Australii se skoro kazdy den zasebevrazdi jeden farmar

Dříve se tam pásly krávy .... co to je za časový horizont, to "Dříve"? To je nějaká australská ekologická jednotka? A co bylo před tím Dříve? ... Na Zemi NIKDY nebylo, není, a nebude vše pořád stejné, i přes přání ekologistů.

go.west 30.10.2009 13:30

Re: v Australii se skoro kazdy den zasebevrazdi jeden farmar

Já nevím, jestli je přání ekoteroristů, aby na Zemi bylo vše stejné. Spíše mám dojem a domnívám se že fakty podložený dojem, že jde jen o vliv, prachy, joby a prostor pro jejich nesmyslné názory.

i.h. 30.10.2009 13:37

Australie uz vysycha

desitky milionu let, jak jsem se dozvedel od australskeho profesionalniho pruvodce tamni prirodou.

janoryna 30.10.2009 14:31

Re: v Australii se skoro kazdy den zasebevrazdi jeden farmar

nejdražší elektřinu mají tam, kde jim ji prodává rakouský EON a to není čez.. mimochodem, dostávat a platit světové ceny byl jeden z cílů roku 1989. takže máme, co jsme chtěli !

Sid 30.10.2009 15:31

Re: v Australii se skoro kazdy den zasebevrazdi jeden farmar

Mas pravdu. To ze Australii rocne zemre 365 farmaru me nechava chladnym. Ale doporucuji ti, aby jsi je vzal k sobe domu a staral se o ne.

Jo, a Indy vem sebou taky. Ti jsou dost uzitecni...

honzak 30.10.2009 18:08

Re: v Australii se skoro kazdy den zasebevrazdi jeden farmar

synku, ty nejsi sociolog. Ty jsi jen obyčejný vůl.

para 30.10.2009 12:24

Pane Drábek co kdyby jste text doplnil o Vám nepohodlné?

Například. Uvádíte pěkně vyvedený graf množství uhlíku tam či onde. Což ho doplnit druhým,  znázornujícím tlouštku atmostéty nad povrchem? Nad 12cm koulí reprezentující 12tis Km průměru Země by Vám vyšel proužek 0.1 mm! reprezentující 10km troposféry.S toho by ale hned bylo vidět jak je atmosféra tenká a tedy zranitelná.... Grafem míry té zranítelnosti je např právě změna koncentrace CO2 v atmosféře která za poslední století narostla o cca 35%. //http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2006030016// To ale raděj také neukazujete - proč asi?

Takto tendenčně manipulujete s daty v celém článku už počínaje nadpisem, který vyjadřuje to co chcete docílit - zdiskreditovat kritiky stavu, oblbnout ostatní a možná i sebe, že se vlastně nic neděje, nemáme s ničím problém jen s jakýmsi hloupoučkým náboženským trendem... ;-)

čtenář zdrojů 30.10.2009 12:29

Re: Pane Drábek co kdyby jste text doplnil o Vám nepohodlné?

Já si myslím, že to pan Drábek myslí dobře. Jen ty jeho argumenty jsou trochu v rozporu z vědou.

Oceňuji ale u něj jeho "objev století", že za růst objemu CO2 v atmosféře může znečištění oceánu. Pan Drábek tím vlastně popsal jinou formu lidského vlivu na růst objemu CO2 v ovzduší. ;-)

miroslavb 30.10.2009 14:56

Re: Pane Drábek co kdyby jste text doplnil o Vám nepohodlné?

pripojuji se. clanek pana drabek-a byl silne tendencni, plny chybne licenych skutecnosti. navic, zemska atmosfera je takovy tenoucky prouzek okolo zemekoule: kdypak asi bude tak znecisten, ze se zacneme dusit?

go.west 30.10.2009 12:34

Re: Pane Drábek co kdyby jste text doplnil o Vám nepohodlné?

A já jsem myslel, že naposled a mnohokrát před tím tendenčně manipulovali s daty enviromentalisté a "experti" z IPCC. Zrovna nedávno prasklo, jak "vyrobili" slavný hokejový graf a skandál se zoufale tutlá do dnes.

čtenář zdrojů 30.10.2009 13:10

go.weste

ale prd vyšlo na jevo. Jednalo se jen o proxy-data z Jamalu., Hokejka se skládá z proxy-dat celého světa. Data z Jamalu ovlivňují hokejku minimálně.

honzak 30.10.2009 13:16

Re: go.weste

správně! Jakákoliv naměřená data ovlivňují výsledek minimálně, případně vůbec. A tak je to spravne, tak to ma byt!

Karlos 30.10.2009 13:31

Re: go.weste

Škoda jenom, že "hokejisty" definitivně zničila oficiální Wegmanova komise.

http://img2.scoop.co.nz/media/pdfs/0607/07142006_Wegman_Report.pdf

http://www.uoguelph.ca/~rmckitri/research/StupakResponse.pdf A dokázala taky, že Mann (autor hokejky) prakticky ovládá celou síť jednotlivých pracovních skupin, které ty hokejkové grafy produkují.

Jenda 30.10.2009 14:16

Re: Pane Drábek co kdyby jste text doplnil o Vám nepohodlné?

Tak tak, narostla o cca 35%. A stale se pohybuje hluboko pod urovni na jake byla vetsinu doby existence zivota na Zemi.

Nechapu jak s tim souvisi relativni tloustka atmosfery vuci polomeru zemekoule.

para 30.10.2009 14:57

Re: Pane Drábek co kdyby jste text doplnil o Vám nepohodlné?

Relativní tlouštky souvisí přece relativně - ve smyslu vztahovat k něčemu. Např Jenda raděj vztahuje koncentraci CO2 k období cca 3.8 mmiliard tat zpátky, kdy na Zemi vznikla prvý život //eukariotní bunka//. Já bych to spíše vztahobval když už tak k civilizaci co o ní máme písemné zprávy z dob co se tak úspěšně rozvíjela. Mezi tímto je disproporce obrovská - že? A toto ví i ten Drábek.....