26.10.2020 | Svátek má Erik


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Roldán 23.9.2020 8:39

Čím to, že knihu “Poslední naděeje svobody” nemůžu nikde na netu najít. Nebyla myšlena “aposlední naděeje civilizace”?

V. Církva 20.9.2020 19:21

Pro pana Milana a názory jako "Sebevědomý národ se nebojí přiznat i to, kdy někdy v historii učunil sviňárnu. Což kolektivní vina byla, je a bude."

Divoký odsun znamenal že pár vojáků včetně frontových našich a snad ruských, logicky naštvaných na Němce, vzali samopaly a hnali ženy (které v roce 1939 vzývaly Hitlera a byly agresívní na Čechy) děti i starce (jejich synové vytvářeli freikopsy a zabíjeli české finance) pryč. K tomu se přidalo pár vyložených darebáků kteří Němce i stříleli, nebo je prostě hladové, nemocné hnali až ke smrti. Jenže ona předtím byla válka. Divoký odsun probíhal rychle a spontánně. Není mi jasné jak tomu neozbrojení Češi a Moraváci měli zabránit. Navíc věděli jací Němci byli. Jistě i Beneš a slušní lidi vyzývali k vystěhování Němců. Že by k vraždění dětí, to nevím. U moci pak byli už prakticky komunisti s KGB včetně kolaborantů,i těch co se podíleli na divokém odsunu. Po roce 1989 jsme odsun začali řešit jako špatnou věc. Za jakou sviňárnu se máme teda stydět? Za těch pár ozbrojencýh magorů, které nemohla neozbrojená většina, co nevyhrála válku zastavit? Za komunisty, kteří odmítli spravedlivý soud s vrahy Němců? Za Rusy a KGB?

Co se týká odsunu nedivokého. Dalo se s takovými fanatiky po válce soužít?Nedocházelo by k dalším pogromům, kdyby tu zůstali?Ono jim v SRN bylo nakonec mnohem líp. Je mi líto že jsme nedokázali soužití s N2mci na našem území, ale viníkem jsou oni.

Je mi líto nevinných Němců, ale moji předci tomu zabránit nemohli. A zavinili si to především sami Němci. Co 60tisíc Rusů padlých na našem území, to byla nižší rasa, tak nikoho nezajímají?! Každého kdo vytáhne téma divokého odsunu se ptám na freikopsy, agresivitu a zradu německých spoluobčanů v naši zemi. Vždyť oni nechtěli jen vládu Němců. Chtěli poněmčit (OK), ale hlavně vystěhovat a vyhladit svoje spoluobčany. Většina Němců šla z Hitlerem a proti nám. Heidrichiádu, holokaust, bratry Čapky, naše piloty vojáky na všech frontách má na svědomí většina Němců kromě těch dětí

I. Mertl 20.9.2020 21:34

Ale no tak, pane Církvo! Vaše reakce (stejně jako jim podobné níže) jen prokazuje, jak pokřivené je vidění událostí pětačtyřicátého roku očima řady Čechů. Ono vyhnání byla akce organizovaná vedením státu v čele s prezidentem Benešem jako součást sovětského stěhování národů v budoucím sovětském bloku. To je ten primární problém: státem řízené vystěhování velké části občanů republiky, z politických důvodů a s použitím principu kolektivní viny. A to je to nepřijatelné, v rozporu s mezinárodním právem, je to Vašimi slovy sviňárna, která nás Čechy dodatečně postavila do dlouhé řady viníků všech násilných činů spojených s WWII. Navíc se stala až po válce, v míru, a až na výjimky na zcela nevinných lidech včetně dětí. To, že se tato sviňárna prováděla i zcela kriminálním až bestiálním způsobem, orgány státu nezvládnutým a navíc nikdy nepotrestaným, s mnoha nevinnými obětmi, je jen znakem státní zvůle, která tehdy právě přicházela. Ano, Vy ani já jsme jako v té době děti nevinní, ani naši rodiče tomu asi zabránit nemohli, ale přesto je to ostuda celého národa, který se dodatečně postavil do řady provinivších se národů světové války. A to zanedbáváme skutečnost, že odsun hrubým způsobem poškodil téměř úplnou likvidací ekonomiky Němci obývaných oblastí hospodářství celého státu, a to v rozsahu převyšujícím ztráty celé války. Ano, máme se za co stydět, neobhajovat neobhajitelné a mlčet.

V. Kučer 20.9.2020 18:02

Prezident Beneš zde chtěl asi milion Němců ponechat. Okolo 200 tisíc jich bylo později přisunuto zpět z východního Německa. Jednu dívku z přisunuvších pojal za manželku jistý Čech jak poleno a narodila se jim mistryně ve skocích do vody.

V. Kučer 20.9.2020 17:52

Pokud by nebyli odsunuti, odsunuli by se sami. Otec mého kolegy bojoval na východní frontě v řadách wermachtu, byl zajat, ze zajetí se nevrátil a jeho žena Češka po něm pobírala penzi ze západního Německa. Jeho potomci se tam mohli legálně odstěhovat.

P. Čech 20.9.2020 8:57

"Proboha, proč musíme donekonečna omílat zákon příčiny a následku"?

On to není zákon, ale princip. Princip kauzality. Jde o to, že každý následek má svou příčinu. Skutečnou a pravou příčinu. Tento princip je však u nás jaksi przněn. Zejména tím, že veškerým důsledkům je přásuzována nepravá a neskutečná příčina. Obvykle vymyšlená a politicky vymodelovaná příčina. A také proto u nás ten princip kauzality jaksi kulhá.

Š. Hašek 20.9.2020 9:13

Přesné!

Souvisí určitě s moderní nenávistí k matematice. Tedy si myslím.

Znám velice mnoho modernistů, kteří v diskusi již přestali používat čísla/procenta. Promile berou jako nějaký druh alkoholu k autu. Ale stále "mnoho, šíleně, neskutečně, ....". A rovněž si myslejí, že výsledek je možno vycítit/odhlasovat ..... aniž byl vypočítán. A výsledku pokusů se neověřují. Ani se pokusy už nedělají .......

P. Milan 20.9.2020 9:25

A každá příčina má zase svoji příčinu.

A zda je příčina nepravá a neskutečná, to je dost obtížné určit, zvláště vám se občas daří zaměňovat příčiny a následky.

V. Pokorný 19.9.2020 13:22

V případě Němců, má pan Kuras pravdu. A někdo tady slintá, že prý to Němci ne, prý konkrétní lidé. Podle těchto slouhů to byl tedy kdo? Dán, Francouz, Španěl, Estonec, Švéd, nebo Rus, Čech? Jsou k smíchu.

Š. Hašek 19.9.2020 13:51

Asi Reinhard Heydrich byl odněkud, najednou, neněmecký, přímo marťanský spadlouš.

P. Milan 19.9.2020 15:11

Máte stejný názor i na Rusáky?

Máte vůbec nějaký srozumitelný názor?

V. Novák 19.9.2020 22:27

Kdo nemá přirostlé prokopí klapky, ten srozumitelný názor ani hledat nemusí, je zřejmý.

Prokopímu klapkaři nic nepomůže.

P. Milan 20.9.2020 9:26

Hlavně nemám ty vaše klapky (naštěstí). To bych nenašel vůbec nic rozumného.

F. Navrátil 20.9.2020 9:08

Jaké Rusáky myslíte? Třeba Gruzínce Stalina-Džugašviliho a Berju s jeho pacholky Murkulovem a Kobulovem, Židy Jagodu-Jehudu, Kameněva-Rozenfelda, Zinověva-Apfebauma, Trockého-Bronštejna, zakladatele Čeky Poláka Džedžinského a jeho zástupce Žida Unšlichta, organizárora Gulagů Žida Frenkela, Lotyše Lácise a Vácetise, organizátora hladomoru Ukrajince Chruščeva?

P. Milan 20.9.2020 9:27

To je legrace, že Rusáci vlastně neexistují, leda jako slouhové vámi jmenovaných. :-P

P. Čech 20.9.2020 8:58

Evidentně to byl ten "lidský faktor", který může za havárie vlaků a v podstatě za všechno.

P. Milan 19.9.2020 11:04

" Vraťme si konečně trochu národního sebevědomí a zavřeme sudetské revanšisty a jejich patolízaly do archivů "

"Sudetští revanšisté" byl strašák komoušů, abychom se báli Němců a neposlali komouše do (_!_). Velmi úspěšný strašák, když funguje dodnes, kdy už se sudeťáci dávno veřejně vzdali nároků.

Sebevědomý národ se nebojí přiznat i to, kdy někdy v historii učunil sviňárnu. Což kolektivní vina byla, je a bude. A to, že to byla reakce na jinou kolektivní sviňárnu, to je polehčující okolnost, ale ne zbavení té viny. Odčinit to nejde, takže přiznat, omluvit se a dál se věnovat dobrým sousedským vztahům. Ne kvůli Němcům. Kvůli nám.

M. Mařák 19.9.2020 13:06

Ano, to bych i podepsal. Nicméně standardní český národovec typu pana Kurase uvažuje jinak.

Š. Hašek 19.9.2020 13:57

Popište mi standartního českého národovce. Nééé podle sebe, ale tak nějak slovníkově. Mám rád slovníky, nemám rád Moravce a Noru. Taky Schw., který je typickým mnohonárodovcem majetkovým.

Potom mi takto popište i standartního německého národovce. Taky netelevizně. Tam to bude složitější, protože Bavoráci od Alp docela nemaj rádi ty severní, co furt záviděj Polákům...... že, jo. Dneska jsou všichni Němci.

Můžete pokračovat s celým světem .............

Hodně jste vedle, pane Mařáku. Možná i mimo.

M. Mařák 19.9.2020 15:39

Kolektivista.

Š. Hašek 19.9.2020 17:58

Nikoliv, samotář skoro. Dle modernistů naprosto bez sociálně kolektivního myšlení a vciťování se do nepracujících mládežníků a nebohé Země.

Dle manželky hroznej.

S tím kolektivistou jste vedle. Jste jen, stran této věci, opravdu hloupý psycholog - amatér.

M. Mařák 19.9.2020 18:28

„Kvaziteologický charakter všech kolektivistických doktrín se zračí v jejich vzájemných konfliktech. Kolektivistická doktrína neprohlašuje nadřazenost kolektivního celku v abstraktním smyslu; vždy provolává slávu určitému kolektivistickému idolu, a buď rovnou popírá existenci jiných podobných idolů, nebo je vzhledem ke svému idolu vykazuje do podřízeného a služebného postavení. Uctívači státu provolávají slávu určitému státu, tj. jejich vlastnímu, nacionalisté provolávají slávu svému vlastnímu národu.“

Ludwig von Mises, Lidské jednání, Liberální institut, Praha 2006, str. 134

M. Mařák 19.9.2020 18:31

Nacionalista (česky národovec), patriot (česky vlastenec). O rozdílu mezi těmi dvěma termíny toho již bylo tady i jinde napsáno tolik, že Vás jistě nemusím poučovat.

P. Milan 19.9.2020 20:38

Problém je s arbitry, třeba s vámi.

M. Mařák 19.9.2020 20:50

A při tom je to tak jednoduché, jen chtít a sundat si růžové brýle mámení. Třeba Václav Klaus je klasický nacionalista viz jeho na etnickém původu postavená teorie autentického Čecha. Okamura jím oficiálně být nemůže, neboť by to vypadalo komicky, no a tak si musí hrát na vlastence ale jen odsuď posuď a jak pro koho a tak podobně, mohl bych pokračovat i dál.

M. Mařák 19.9.2020 21:12

odtud až potud

P. Milan 20.9.2020 9:29

Jednoduché, jako všechna zjednodušení zavádějící. Ale pohodlné, to uznávám.

M. Mařák 20.9.2020 11:29

Ale zcela přesné. Klaus se pěkně odkopal, to zase jo.

J. Kanioková 20.9.2020 16:10

Kolektivista. ? To jste spíš vy, když tak fandíte EU !

M. Mařák 20.9.2020 17:50

Vy si opravdu myslíte, že toto a podobně myslím vážně? No toto...

https://www.youtube.com/watch?v=hbDVVf-hhl0&feature=emb_logo